Category: RAJONI & BOTA

1 623 624 625 626 627 664 6250 / 6639 POSTS
Tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri

Tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri

Pas tërmetit të fuqishëm prej 5.2 ballësh të rreth 10 ditëve më parë, qindra lëkundje të tjera janë ndier ditë pas dite në Shqipëri. Edhe gjatë orë ...
Dialogu i Brukselit, temë kyçe e takimit Vuçiq – Macron

Dialogu i Brukselit, temë kyçe e takimit Vuçiq – Macron

Marrëdhëniet dypalëshe, bashkëpunimi ekonomik dhe dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës do të jenë tema kyçe në takimin e Presidentit të Serbisë dhe ...
I kontrollojnë bagazhin shqiptarit, befasohen doganierët gjermanë nga ajo që gjejnë

I kontrollojnë bagazhin shqiptarit, befasohen doganierët gjermanë nga ajo që gjejnë

Kujdes kontrolli është një emision mjaft i njohur në Gjermani dhe këtë herë stafi i emisionit ka qenë prezent gjatë kontrollit të një autobusi që vi ...
Kjo është njësia elitare anti-terror që do të kujdeset për sigurinë e Trump në Britani

Kjo është njësia elitare anti-terror që do të kujdeset për sigurinë e Trump në Britani

Një nga njësitë me elitare kundër terrorizmit në Britaninë e Madhe, kanë shfaqur para qytetarëve sot disa nga pajisjet speciale që i përdorin për t’u ...
Moment i sikletshëm, Kryeministrja britanike ia zgjat dorën Trump i flet tjetërkujt

Moment i sikletshëm, Kryeministrja britanike ia zgjat dorën Trump i flet tjetërkujt

Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May duket se nuk i ka zgjatur dorën presidentit amerikan Donald Trump në kuadër të samitit të NATO’s. ...
Rrëzohet avioni në Alaska, shpëtojnë mrekullisht 11 persona

Rrëzohet avioni në Alaska, shpëtojnë mrekullisht 11 persona

Rojet bregdetare të ShBA kanë shpëtuar 11 vetë, pasi avioni i tyre i kartës u rrëzua në anën e malit Jumbo të Alaskës. Asnjë pasagjer nuk vdiq po ...
Donald Trump tronditë Britaninë e Madhe

Donald Trump tronditë Britaninë e Madhe

Presidenti amerikan i cili po qëndron në Londër ka tronditur këtë vend me deklaratat kundër udhëheqësve. Në një intervistë për ‘The Sun’ e cila d ...
Pompeo, thirrje Europës për një qëndrim të ashpër ndaj Iranit

Pompeo, thirrje Europës për një qëndrim të ashpër ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, u bëri thirrje vendeve evropiane të mbajnë një qëndrim të ashpër ndaj Iranit, duke shkurtuar të gjitha fonde ...
Shqiptarët nuk kanë më nevojë që të paraqesin këto 14 dokumente, Rama nxjerr listën

Shqiptarët nuk kanë më nevojë që të paraqesin këto 14 dokumente, Rama nxjerr listën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një njoftim në rrjetin social që i adresohet qytetarëve shqiptarë. Kreu i qeverisë shkruan se pas heqjes nga l ...
Kishin bllokuar plazhin e Velipojës me 1625 shezllone, policia arreston 6 persona

Kishin bllokuar plazhin e Velipojës me 1625 shezllone, policia arreston 6 persona

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur lirimin e një hapësire të madhe publike e cila ishte zaptuar nga plot 1625 shezllona, të vendosur në plazh në mën ...
1 623 624 625 626 627 664 6250 / 6639 POSTS