Category: RAJONI & BOTA

1 622 623 624 625 626 693 6240 / 6928 POSTS
Zjarrfikësi me foshnjën e djegur në krah, zbulohet e vërteta e fotos tronditëse e lidhur me tragjedinë në Greqi

Zjarrfikësi me foshnjën e djegur në krah, zbulohet e vërteta e fotos tronditëse e lidhur me tragjedinë në Greqi

Fotografia tronditëse e një zjarrfikësi me një foshnje të përzhitur nga zjarri në krahë ka shërbyer dy ditët e fundit për të ilustruar tragjedinë që k ...
“Afër tërmeti që do vrasë 40 milionë njerëz”

“Afër tërmeti që do vrasë 40 milionë njerëz”

Tërmetet janë dukuri natyrore që në pak raste parashikohen, por një shkencëtar ka paralajmëruar për një tërmet të fuqishëm “40 milionë njerëz do ...
Dokumenti që i është dhënë Vuçiqit, pikëllues për Serbinë

Dokumenti që i është dhënë Vuçiqit, pikëllues për Serbinë

Bisedimet ndërmjet Beogradit e Prishtinës duhet të shpien drejt asaj që Serbia ta njohë Kosovën shtet të pavarur. Kështu theksohet në dokumentin ...
Pasuri të pajustifikuar, prokurorja Rovena Gashi “ngec” në vetting!

Pasuri të pajustifikuar, prokurorja Rovena Gashi “ngec” në vetting!

Mëngjesin e sotëm Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra prokuroren Rovena Gashi. Sipas KPK-së Gashi shkarkohet për shkak se ka ...
Mashtrusit po e shfrytëzojnë gjendjen në Greqi, e tmerrshme çka kanë filluar të bëjnë

Mashtrusit po e shfrytëzojnë gjendjen në Greqi, e tmerrshme çka kanë filluar të bëjnë

“Kujdes”, paralajmërojnë sot mediat greke, qytetarët që po japin ndihma në para për viktimat e tragjedisë në Mati. “Kujdes”, sepse mashtrues kanë ...
Tragjedia Greke, babai në kërkim të vajzave binjake. Ja ku i pa për herë të fundit

Tragjedia Greke, babai në kërkim të vajzave binjake. Ja ku i pa për herë të fundit

Një dramë e vërtetë po ndodh në Greqi me personat e zhdukur pas situatës së rënduar të zjarreve që përfshinë dy netë më parë zonën e Atikës. Opinioni ...
Goditi rëndë eksportet dhe qytetarët… e vetmja e mirë që ka sjellë rënia e euros në Shqipëri!

Goditi rëndë eksportet dhe qytetarët… e vetmja e mirë që ka sjellë rënia e euros në Shqipëri!

Rënia e euros ndaj lekut ka dëmtuar të ardhurat që qeveria mbledh në buxhet, por ajo ka sjellë një përfitim shumë më të madh për financat e shtetit: u ...
Trump dëmshpërblen me 12 miliardë dollarë fermerët e prekur nga lufta tregtare

Trump dëmshpërblen me 12 miliardë dollarë fermerët e prekur nga lufta tregtare

Administrata Trump njoftoi sot një ndihmë emergjence prej 12 miliardë dollarë që do të shkojë për fermerët amerikanë të prekur nga hakmarrja ndaj tari ...
Britania do që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Britania do që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se Anglia nuk është kundër zgjidhej së çështjes së Kosovës, por do që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovë ...
Popullariteti i Macronit, në nivelin më të ulët

Popullariteti i Macronit, në nivelin më të ulët

Popullariteti i presidentit francez, Emmanuel Macron, për shkak të çështjes Benalla ka arritur nivelin më të ulët që prej muajit shtator 2017, pa përf ...
1 622 623 624 625 626 693 6240 / 6928 POSTS