Category: RAJONI & BOTA

1 622 623 624 625 626 664 6240 / 6639 POSTS
Çfarë është Gazsjellësi Verior 2, për të cilin Trump sulmoi Gjermaninë

Çfarë është Gazsjellësi Verior 2, për të cilin Trump sulmoi Gjermaninë

Kritikat e Presidentit Donald Trump për përfshirjen e Gjermanisë në një marrëveshje me Rusinë për një tubacion gazi, i dhanë shkas dy ditëve me tensio ...
Tiranë, vila tre katëshe shkrumbohet pas shpërthimit të bombolave të gazit

Tiranë, vila tre katëshe shkrumbohet pas shpërthimit të bombolave të gazit

Një banesë 3 katëshe është përfshirë nga flakët, pas shpërthimit të dy bombolave të gazit 10 litërshe. Ngjarja ka ndodhur tek “Siri Kodra” në kry ...
BE, frikë nga takimi Trump-Putin

BE, frikë nga takimi Trump-Putin

Takimi i ardhshëm i Donald Trump dhe Vladimir Putin ka futur në ethe Bashkimin Europian. Nisur nga deklaratat kontradiktore të presidentit amerikan në ...
Policia britanike zbulon burimin e helmimeve me Noviçok

Policia britanike zbulon burimin e helmimeve me Noviçok

Autoritetet britanike kanë gjetur burimin e agjentit nervor, Noviçok, që ka helmuar dy persona ditë më parë në jug të Anglisë. Njëra nga viktimat ...
Piloti për pak shkaktoi tragjedinë, piu cigare elektronike gjatë fluturimit

Piloti për pak shkaktoi tragjedinë, piu cigare elektronike gjatë fluturimit

Një pilot që po pinte cigare elektronike gjatë një fluturimi ajror në Air China shkaktoi që avioni të ndizte alarmin e emergjencës. Ata thonë se ...
Tsipras: S’ka ndryshim kufijsh me Shqipërinë

Tsipras: S’ka ndryshim kufijsh me Shqipërinë

I vënë në qendër të kritikave për mungesë transparence në bisedimet me Shqipërinë, kryeministri grek Aleksis Tsipras ia faturoi opozitës keqinterpreti ...
Pacolli: Numërimi i vendeve që (nuk) kanë njohur Kosovën, “sporti më i ri” në Serbi

Pacolli: Numërimi i vendeve që (nuk) kanë njohur Kosovën, “sporti më i ri” në Serbi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se numërimi i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës d ...
Fotografia më e çuditshme nga Samiti i NATO’s

Fotografia më e çuditshme nga Samiti i NATO’s

Takimi Trump –Erdogan dhe duarshtrëngimi ndërmjet tyre po cilësohet si moment më i cuditshëm që ndodhi gjatë samitit të NATO’s. Kjo për faktin ...
Kroacia sekuestron anijen misterioze siriane të arratisur nga Durrësi

Kroacia sekuestron anijen misterioze siriane të arratisur nga Durrësi

Kroacia ka sekuestruar anijen siriane “Seascaner” që u largua pa njoftim dhe pa plotësuar asnjë dokument nga Porti i Durrësit, një javë më parë. Repor ...
Shpërthim i fuqishëm në aeroport

Shpërthim i fuqishëm në aeroport

12 vetë janë plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike pranë aeroportit të Kajros, raporton agjencia shtetërore e lajmeve egjiptiane MENA. ...
1 622 623 624 625 626 664 6240 / 6639 POSTS