Category: RAJONI & BOTA

1 621 622 623 624 625 649 6230 / 6483 POSTS
Kjo grua krijoi biznes milionësh derisa kujdesej për 14 fëmijët e saj

Kjo grua krijoi biznes milionësh derisa kujdesej për 14 fëmijët e saj

Ajo që nisi si një dëshirë e thjeshtë për të qenë në gjendje të siguronte të ardhura për fëmijët e saj, është shndërruar në një biznes prej shumë mili ...
Pas 18 muajsh, Amerika cakton ambasadorin e ri në BE

Pas 18 muajsh, Amerika cakton ambasadorin e ri në BE

Ambasadori i ri i SHBA-së në BE, Gordon Sondland, prezantoi sot kredencialet pranë institucioneve europiane në Bruksel, rreth 18 muaj pas largimit të ...
Rritet numri i të plagosurve në Festivalin e vrapit të demave

Rritet numri i të plagosurve në Festivalin e vrapit të demave

Të paktën nëntë persona janë plagosur në ditët e hapjes së vrapit të demave, raportuan zyrtarët e Kryqit të Kuq. Tradita 400-vjeçare do zhvillohe ...
Erdogan bën betimin si president i Turqisë

Erdogan bën betimin si president i Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, theksoi se do të jetë i denjë për popullin turk pas marrjes zyrtare të detyrës si presidenti i parë i vend ...
Trump thotë se Koreja e Veriut do ta zbatojë marrëveshjen për çarmatim bërthamor

Trump thotë se Koreja e Veriut do ta zbatojë marrëveshjen për çarmatim bërthamor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump thotë se ka besim se kreu i Koresë së Veriut Kim Jong Un do të "zbatojë kontratën e nënsh ...
Gruaja i shpëton mrekullisht atentatit me armë [Video]

Gruaja i shpëton mrekullisht atentatit me armë [Video]

Një grua i ka shpëtuar mrekullisht plumbave të atentatorit, që nisi të hapte zjarr gjatë kohës që ajo ishte në makinë. Ngjarja ka ndodhur në Lond ...
Rama i pari në ceremoninë e Erdogan… takon dhe kryeministrin rus Medvedev!

Rama i pari në ceremoninë e Erdogan… takon dhe kryeministrin rus Medvedev!

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm këtë të hënë në ceremoninë e betimit të Presidentit turk Erdogan, i cili qëndron në pushtet që prej viti 200 ...
“Bëjmë kështu se duan ata poshtë (populli)” Ish- Presidenti tregon bisedën me kryeministrin!

“Bëjmë kështu se duan ata poshtë (populli)” Ish- Presidenti tregon bisedën me kryeministrin!

Shumë shpeh një pyetje e thjeshtë mund t’i lindi kujtdo, kur ditën e enjte dëgjon në edicionet e lajmëvë shumëllojshmërinë e të sharave që artikulohen ...
A do ta dekretojë Presidenti ligjin për Teatrin? Artistët i dërgojnë letër Ilir Metës

A do ta dekretojë Presidenti ligjin për Teatrin? Artistët i dërgojnë letër Ilir Metës

Përmes një letre ku shpjegohet aryset dhe shkeljet ligjore që ka kryer maxhoranca në votimin e projektligjit që i hap rrugën shkembjes së Teatrit Komb ...
May e mbron planin për Brexit, përkundër dorëheqjeve të ministrave

May e mbron planin për Brexit, përkundër dorëheqjeve të ministrave

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian, edhe pse ai nxit ...
1 621 622 623 624 625 649 6230 / 6483 POSTS