Category: RAJONI & BOTA

1 620 621 622 623 624 693 6220 / 6928 POSTS
Tragjike në Tiranë, mbytet në lumë 19 vjeçari

Tragjike në Tiranë, mbytet në lumë 19 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite të mërkure në Tiranë, një djalë i ri në moshë është mbytur në lumin e Brarit. Ngjarja ka ndodhur rret ...
Dhjetëra të vrarë nga dhuna në jug të Sirisë

Dhjetëra të vrarë nga dhuna në jug të Sirisë

Sulmet vetëvrasëse në jug të Sirisë lanë të vrarë së paku 50 njerëz. Sipas medias shtetërore dhe grupeve monitoruese, sulmet ndodhën në dhe përre ...
Rohani nuk iu përgjigjet “kërcënimeve të zbrazëta” të Trumpit

Rohani nuk iu përgjigjet “kërcënimeve të zbrazëta” të Trumpit

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se nuk e ndjen të nevojshme të përgjigjet ndaj, siç u shpreh, "kërcënimeve të zbrazëta" nga presidenti amerika ...
Burri pa penis akuzohet nga dy gra për sulm seksual: Përdorte diçka të panjohur në errësirë

Burri pa penis akuzohet nga dy gra për sulm seksual: Përdorte diçka të panjohur në errësirë

Një agresor seksual në Skoci, i cili mashtroi dy gra duke përdorur një objekt të panjohur në errësirë, ka përfunduar në regjistrin e krimeve seksuale. ...
Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Athina vijon të përjetojë një situatë apokaliptike pas zjarrit që përfshiu një pjesë të konsiderueshme të periferisë së qytetit. Deri më tani rap ...
Histori e dhimbshme: Shkuan për muaj mjalti në Mati, por zjarri i ndau përgjithmonë

Histori e dhimbshme: Shkuan për muaj mjalti në Mati, por zjarri i ndau përgjithmonë

Në mesin e njerëzve që panë tmerrin me sy gjatë shpërthimit të zjarrit në zonat periferike të Athinës ishin dhe një çift nga Irlanda, të cilët kishin ...
A po kërcënon Sanxhaku me shkëputje nga Serbia?

A po kërcënon Sanxhaku me shkëputje nga Serbia?

Sulejman Ugljanin, kryetar i Këshillit Nacional të Boshnjakëve në Serbi, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri”, ka thënë qytetarët e Sanxhak ...
Greqi: Shtohet misteri për binjaket 9 vjeçe të humbura nga zjarri: Kush ishte burri me mjekër afër tyre

Greqi: Shtohet misteri për binjaket 9 vjeçe të humbura nga zjarri: Kush ishte burri me mjekër afër tyre

Një dramë më vete po zhvillohet në Greqi lidhur me fatin e dy vajzave binjake të humbura në arratinë e njerëzve. Bëhet fjalë për dy vajza 9-vjeçare të ...
Pamje të frikshme, tornado formohet me shpejtësi të madhe gjatë stuhisë

Pamje të frikshme, tornado formohet me shpejtësi të madhe gjatë stuhisë

Natyra është absolutisht e frikshme. Një tornado në SHBA është kapur nga kamera, duke u formuar me shpejtësi gjatë një stuhie atje. Videoja e ...
Bashkëpartiakja e Sheshelit tallet keq me gruan që e humbi familjen në Srebrenicë

Bashkëpartiakja e Sheshelit tallet keq me gruan që e humbi familjen në Srebrenicë

Vjerica Radeta nga Partia Radikale Serbe e Vojsllav Sheshel, ka publikuar një shkrim monstruoz pas vdekjes së Khadija Mehmedovic, kryetares së shoqatë ...
1 620 621 622 623 624 693 6220 / 6928 POSTS