Category: RAJONI & BOTA

1 615 616 617 618 619 693 6170 / 6928 POSTS
Kërcënimi i inskenuar i presidentit serb

Kërcënimi i inskenuar i presidentit serb

CIA, kroatët, oligarkët… Mediat në Serbi njoftojnë rregullisht për atentate të planifikuara kundër Presidentit Vuçiç. Përse? Konkurrencën polit ...
Burri vret gruan derisa ishte duke e ushqyer foshnjën, arsyeja tronditëse

Burri vret gruan derisa ishte duke e ushqyer foshnjën, arsyeja tronditëse

Një burrë meksikan vrau gruan e tij derisa ajo po ushqente gji foshnjën nëntë muajsh pasi po i merret shumë kohë për tu përgatitur për një natë jash ...
Irani: Amerikë, eja! Ne jemi gati!

Irani: Amerikë, eja! Ne jemi gati!

Ushtarakët e fuqishëm iranianë kërcënojnë Amerikën: “Hajdeni, ne jemi gati!” Shtetet e Bashkuara sapo kanë mbyllur një front konfrontimi me Koren ...
OKB: Po mbaron buxheti

OKB: Po mbaron buxheti

Shefi i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka paralajmëruar stafin se organizatës botërore se po iu mbaron buxheti. Ai u kërkoi shteteve anë ...
VoA: Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit

VoA: Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit

Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit dhe analistët thonë se strategjia me objektiv vendet me shumicën e banorëve m ...
“Asnjë progres” në negociatat tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

“Asnjë progres” në negociatat tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

Nuk ka asnjë progres mes Uashingtonit dhe Pekinit në lidhje me negociatat tregtare, njoftoi sot sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin, duke i ...
Publikohet përgjimi i SHISH: Gjyqtari i Lartë shqiptar ka lidhje me banda kriminale!

Publikohet përgjimi i SHISH: Gjyqtari i Lartë shqiptar ka lidhje me banda kriminale!

Shkëlzen Selimi, gjyqtari i Gjykatës së Lartë, del nesër në Vetting. Me emrin e tij janë lidhur dosje të mëdha, të cilat si një shërbim për polit ...
Lulzim Basha: Vdekja e Demaçit, humbje e madhe për Kosovën

Lulzim Basha: Vdekja e Demaçit, humbje e madhe për Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, në Shqipëri, Lulzim Basha, ka ngushëlluar të gjithë shqiptarët për vdekjen e Adem Demaçit. "Me hidhërim mësova la ...
Legalizohet kanabisi terapeutik në Britaninë e Madhe

Legalizohet kanabisi terapeutik në Britaninë e Madhe

Kanabisi terapeutik do të legalizohet në Britaninë e Madhe me përshkrimin e mjekut duke filluar nga vjeshta e këtij viti. Lajmin e ka bërë të dit ...
Në Gjermani arrestohen 12 sirianë për tentim vrasje

Në Gjermani arrestohen 12 sirianë për tentim vrasje

Prokurorët gjermanë kanë bërë të ditur se 12 sirianë janë arrestuar me dyshimin për vrasje në tentativë të një 19 vjeçari, i cili u plagos me thikë dy ...
1 615 616 617 618 619 693 6170 / 6928 POSTS