Category: RAJONI & BOTA

1 614 615 616 617 618 664 6160 / 6637 POSTS
Burg të përjetshëm për 31 të akuzuar për grushtshtetin në Turqi

Burg të përjetshëm për 31 të akuzuar për grushtshtetin në Turqi

Në procesin gjyqësor ku 316 persona akuzohen për përfshirje në veprimet që ndodhën në Komandën e Shkollave të Xhandarmërisë Beytepe gjatë tentativës p ...
Gjyqtari hajdut nuk kalon Vetting-un

Gjyqtari hajdut nuk kalon Vetting-un

Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë, nuk e kaloi Vetting-un. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi shkarkimin e tij bazuar në 3 kriter ...
Takimi Trump-Putin, reagojnë ligjvënësit amerikanë

Takimi Trump-Putin, reagojnë ligjvënësit amerikanë

Një numër figurash politike në Shtetet e Bashkuara reaguan pas komenteve të Presidentit Donald Trump në Helsinki, i cili nuk mbajti anën e agjencive a ...
“Mallkuar qoftë…” Fjalë drithëruese nga familjarët e çiftit të ekzekutuar në Shkodër

“Mallkuar qoftë…” Fjalë drithëruese nga familjarët e çiftit të ekzekutuar në Shkodër

“Shpirti jonë i vogël ti kishe një nënë, që nuk e zëvendëson askush vendin e saj. Por tani do kesh 2 tezet dhe nënën që do të bëhen nënë për ty. Ti ki ...
2 miliard lekë kanë “avulluar”! Si u mashtruan shqiptarët me skemën e rimbursimit të ilaçeve

2 miliard lekë kanë “avulluar”! Si u mashtruan shqiptarët me skemën e rimbursimit të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë, të cilat nuk dihet se ku janë shpenzuar. Sipas ...
Policia italiane ndalon gomonen me drogë shqiptare në vlerë 3mln euro

Policia italiane ndalon gomonen me drogë shqiptare në vlerë 3mln euro

Policia italiane ka arritur të ndalojë një gomone e cila ishte e mbushur me drogë që vinte nga Shqipëria. Sasia e kapur llogaritet të jetë rreth ...
Arrestohet për spiunazh rusja që u përpoq të organizonte takime sekrete Trump-Putin

Arrestohet për spiunazh rusja që u përpoq të organizonte takime sekrete Trump-Putin

Një grua ruse, e cila kishte tentuar të organizonte takime sekrete ndërmjet Donald Trumpit dhe Vladimir Putinit gjatë fushatës për zgjedhjet presidenc ...
Britania me avion të ri luftarak

Britania me avion të ri luftarak

Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi sot prodhimin e një avioni të ri luftarak, në kuadrin e një projekti mes britanikeve BAE dhe “Rolls-Royce ...
Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Një grua 30 vjeçe, e cila vuante nga dhimbjet e kokës është akuzuar për vrasjen e djalit të saj 11-javësh me një përzierje vdekjeprurëse të drogës në ...
I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

Të kërkuar ndërkombëtarisht për një sërë veprash penale, këtë të hënë kanë rëndë në pranga dy shtetas shqiptarë. Mario Çela, 38 vjeç dhe Mariglen ...
1 614 615 616 617 618 664 6160 / 6637 POSTS