Category: RAJONI & BOTA

1 613 614 615 616 617 720 6150 / 7191 POSTS
Kryeministrja serbe flet për prejardhjen e saj: Gjyshi im ka qenë kroat

Kryeministrja serbe flet për prejardhjen e saj: Gjyshi im ka qenë kroat

“Serbia është aq tolerante sa të ketë një kryeministre me prejardhje kroate”, ka thënë kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq. Kryeministrja serbe ...
Vulin: Haradinaj ka shumë aleatë në Serbi, Vuçiq vetëm popullin

Vulin: Haradinaj ka shumë aleatë në Serbi, Vuçiq vetëm popullin

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë sot se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka aleatë në mesin e politikanëve serbë të ci ...
Rusia mbështet Arabinë Saudite pas konfliktit me Kanadanë

Rusia mbështet Arabinë Saudite pas konfliktit me Kanadanë

Rusia ka kaluar në anën e Arabisë Saudite në konfliktin që ka kjo e fundit me Kanadanë, pas arrestimit të disa aktivisteve për të drejtat e grave në R ...
Lojë e re me kufijtë! A po hapet “kutia e Pandorës” në Ballkan?

Lojë e re me kufijtë! A po hapet “kutia e Pandorës” në Ballkan?

Korrigjim kufijsh apo shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë? Ja çfarë shkruan shtypi gjermanofon. Lojë e re me kufijtë, nën këtë titull ...
Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë kë ...
Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit ...
Lanë foshnjën të vdiste për arsye fetare, habiten nga dënimi me burg

Lanë foshnjën të vdiste për arsye fetare, habiten nga dënimi me burg

Një çift prindërish të krishterë, vajza e 10-muajshe e të cilëve ndërroi jetë për shkak të kequshqyerjes dhe dehitratimit në Michigan të SHBA pasi a ...
Mbi 600 mijë vizitorë qëndrojnë ilegalisht në SHBA

Mbi 600 mijë vizitorë qëndrojnë ilegalisht në SHBA

Departamenti i Sigurisë së Brendshme përllogarit se mbi 606 mijë njerëz kanë tejkaluar afatet e qëndrimit të vizave të tyre gjatë vitit 2017, për të q ...
Nxënësit evropianë mësojnë më shumë gjuhë sesa ata amerikanë

Nxënësit evropianë mësojnë më shumë gjuhë sesa ata amerikanë

Nxënësit evropianë po mësojnë më shumë gjuhë sesa nxënësit amerikanë, thotë një studim i ri. 92% e nxënësve të shkollave fillore në  Evropë e din ...
Fier, makina shtyp për vdekje një qytetar

Fier, makina shtyp për vdekje një qytetar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Fier, ku një 47 vjeçar ka shtypur për vdekje një banor të zonës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Zharr ...
1 613 614 615 616 617 720 6150 / 7191 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19