Category: RAJONI & BOTA

1 611 612 613 614 615 623 6130 / 6224 POSTS
20 të vdekur si pasojë e motit të nxehtë

20 të vdekur si pasojë e motit të nxehtë

Të paktën 20 persona raportohet se kanë humbur jetën në Kanada për shkak të motit të nxehtë. Shumica e viktimave ishin persona që jetonin vetëm d ...
Obama paralajmëron kolapsin e SHBA-së

Obama paralajmëron kolapsin e SHBA-së

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, mbajti një fjalim të mërkurën mbrëma në një konferencë të teknologjisë në Las Vegas, e organizuar nga kompania ...
Nëna tronditet me lojën që po e luante vajza e saj: Ajo përdhunohej në grup në iPad

Nëna tronditet me lojën që po e luante vajza e saj: Ajo përdhunohej në grup në iPad

Një nënë e një fëmije ka ngritur alarmin duke paralajmëruar prindërit që t’i mbajnë fëmijët larg lojërave të platformës Roblox Amber Petersen nga ...
“Syri i Zotit” shfaqet në qiell, banorët s’u besojnë syve nga ajo që shohin

“Syri i Zotit” shfaqet në qiell, banorët s’u besojnë syve nga ajo që shohin

Retë dhe dielli formuan formën e një syri gjigant mbi Mongolinë e brendshme të Kinës. Video u kap në Hulunbuir në Rajonin autonom të Mongolisë së ...
Lufta më e tmerrshme në botë, djemtë detyrohen të përdhunojnë nënat e tyre

Lufta më e tmerrshme në botë, djemtë detyrohen të përdhunojnë nënat e tyre

Ndërkohë që shumica e botës është shumë e zënë me debatet politike, një luftë e tmerrshme po ndodh në Kongo. Sipas raporti të OKB-së lufta në Rep ...
Nisin problemet mes Serbisë e Rusisë

Nisin problemet mes Serbisë e Rusisë

Gazeta “Blic” e Serbisë ka thënë se Qeveria e Serbisë ka demantuar lajmin e dhënë nga agjencia ruse “TASS” dhe “Sputnik” se “Serbia i ka kërkuar zyrta ...
Lu akuzon ashpër qeverinë Rama: Dështim total për arrestimin e Escobarit të Ballkanit!

Lu akuzon ashpër qeverinë Rama: Dështim total për arrestimin e Escobarit të Ballkanit!

Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka lëshuar këtë të enjte akuza të forta kundër qeverisë Rama duke thën se kjo e fundit ka dështuar në kapjen e Escobari ...
Verdikti për Sulmuesit e Ziadin Selës: Shqiptohen gjithsej 81,5 vjet burg

Verdikti për Sulmuesit e Ziadin Selës: Shqiptohen gjithsej 81,5 vjet burg

Gjykata Penale e Shkupit dënoi sot me gjithsej 81,5 vjet burg të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin Sela, që ndodhi më 27 prill të ...
Berisha zbulon arsyen pse Rama urren artistët

Berisha zbulon arsyen pse Rama urren artistët

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur ekzekutim të teatrit Kombëtar dhe një vendim mafioz të qeverisë, projektligjin që pritet të kalojë sot në K ...
Një fakt interesat sesi tërmeti i djeshëm mund të shpëtojë shembjen e teatrit

Një fakt interesat sesi tërmeti i djeshëm mund të shpëtojë shembjen e teatrit

Një tërmet i fuqishëm tronditi dje Shqipërinë, ku u ndje mjaft i fortë edhe në Tiranë. Ndërtesa të shembura, çati shtëpish të rrëzuara, dhe deri ...
1 611 612 613 614 615 623 6130 / 6224 POSTS