Category: RAJONI & BOTA

1 611 612 613 614 615 685 6130 / 6843 POSTS
Simiq: Vuçiq na tha se nuk ka zgjidhje për çështjen e Kosovës

Simiq: Vuçiq na tha se nuk ka zgjidhje për çështjen e Kosovës

Përfaqësuesit e Listës Serbe, kanë zhvilluar sot në Beograd një takim mbi katër orësh me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, në të cilin kryesisht ësht ...
Ekskluzive: Administrata e Donald Trumpit mbështet ndarjen e Kosovës

Ekskluzive: Administrata e Donald Trumpit mbështet ndarjen e Kosovës

Gazeta Express, përmes burimeve diplomatike, ka mësuar se Administrata e Donald Trumpit i ka dhënë dritën e gjelbër opsionit të ndarjes së Kosovës. Si ...
Meksikë: Për 6 muaj, 11.000 vrasje të lidhura me trafikun e drogës

Meksikë: Për 6 muaj, 11.000 vrasje të lidhura me trafikun e drogës

Trafikantët e drogës janë origjina e pjesës më të madhe të vrasjeve në Meksikë, njoftoi sot një OJQ, sipas të cilës, gjatë gjashtëmujorit të parë 2018 ...
Siri, mbi 150 të vdekur pas sulmeve të ISIS’it në jug të vendit

Siri, mbi 150 të vdekur pas sulmeve të ISIS’it në jug të vendit

Më shumë se 150 persona kanë humbur jetën sot pas një sërë sulmesh të marra përsipër nga grupi xhihadist i Shtetit Islamik, në jug të Sirisë, një prej ...
A do të ‘zhduket’ ashtu si Kushtetuesja?! Brenda korrikut mësohet “fati” i Gjykatës së Lartë

A do të ‘zhduket’ ashtu si Kushtetuesja?! Brenda korrikut mësohet “fati” i Gjykatës së Lartë

Në Shqipëri gjykatat ndodhen nën një presion të lartë për shkak të shumë “kokave” që ka prerë Vettingu deri më tani, por në situatën më të rëndë ndodh ...
Tragjike në Tiranë, mbytet në lumë 19 vjeçari

Tragjike në Tiranë, mbytet në lumë 19 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite të mërkure në Tiranë, një djalë i ri në moshë është mbytur në lumin e Brarit. Ngjarja ka ndodhur rret ...
Dhjetëra të vrarë nga dhuna në jug të Sirisë

Dhjetëra të vrarë nga dhuna në jug të Sirisë

Sulmet vetëvrasëse në jug të Sirisë lanë të vrarë së paku 50 njerëz. Sipas medias shtetërore dhe grupeve monitoruese, sulmet ndodhën në dhe përre ...
Rohani nuk iu përgjigjet “kërcënimeve të zbrazëta” të Trumpit

Rohani nuk iu përgjigjet “kërcënimeve të zbrazëta” të Trumpit

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se nuk e ndjen të nevojshme të përgjigjet ndaj, siç u shpreh, "kërcënimeve të zbrazëta" nga presidenti amerika ...
Burri pa penis akuzohet nga dy gra për sulm seksual: Përdorte diçka të panjohur në errësirë

Burri pa penis akuzohet nga dy gra për sulm seksual: Përdorte diçka të panjohur në errësirë

Një agresor seksual në Skoci, i cili mashtroi dy gra duke përdorur një objekt të panjohur në errësirë, ka përfunduar në regjistrin e krimeve seksuale. ...
Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Athina vijon të përjetojë një situatë apokaliptike pas zjarrit që përfshiu një pjesë të konsiderueshme të periferisë së qytetit. Deri më tani rap ...
1 611 612 613 614 615 685 6130 / 6843 POSTS