Category: RAJONI & BOTA

1 610 611 612 613 614 644 6120 / 6434 POSTS
Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Ministria e Brendshme e Gjermanisë tha se një nga 69 azilkërkuesit afganë, të dëbuar nga Gjermania javën e kaluar, ka kryer vetëvrasje. "Kemi mar ...
Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak o ...
Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Dënimi i kryerësve të gjenocidit do ta shërojë dhembjen e familjarëve

Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Dënimi i kryerësve të gjenocidit do ta shërojë dhembjen e familjarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sot masakrën e Srebrenicës, masakrën më të madhe pas luftës së dytë botërore në Evropë. Thotë se Republ ...
Presidenti i Këshillit Europian mesazh Trumpit: Ke kujdes, kujtohu kush janë aleatët e tu

Presidenti i Këshillit Europian mesazh Trumpit: Ke kujdes, kujtohu kush janë aleatët e tu

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i ka bërë thirrje presidentit Donald Trump që të kujtohet kush janë aleatët e tij derisa Trump po bëhet ...
Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Në qendrën memoriale Potoçari në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajt të mërkurën një komemoarcion me rastin e 23-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës. ...
Eksperti i Këshillit të Berlinit: Serbia s’e ka më Kosovën, të ballafaqohet me të ardhmen

Eksperti i Këshillit të Berlinit: Serbia s’e ka më Kosovën, të ballafaqohet me të ardhmen

Eksperti i Këshillit të Berlinit për politika të demokratizimit, Bodo Weber ka vlerësuar se ka kaluar koha për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovë ...
Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendi ...
Në pranga kryetari i komunës maqedonase, kontrabandonte cigare

Në pranga kryetari i komunës maqedonase, kontrabandonte cigare

Kryetari i komunës së Novo-Sellos në Maqedoninë Lindore, Boro Stojçev është arrestuar mbrëmjen e kaluar nën dyshim për kontrabandë cigaresh, njoftoi t ...
Trump në sulm: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

Trump në sulm: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë distancimin nga aleatët tradicionalë europianë, nën drejtimin e Presidentit Donald Trump Relacionet e p ...
Shënohet 23 vjetori nga gjenocidi në Srebrenicë

Shënohet 23 vjetori nga gjenocidi në Srebrenicë

Komemoracion për boshnjakët e pësuar gjatë kohës së ofensivës së forcave serbe në Srebrenicë në korrik të vitit 1995... Komemoracion për boshnjak ...
1 610 611 612 613 614 644 6120 / 6434 POSTS