Category: RAJONI & BOTA

1 609 610 611 612 613 729 6110 / 7286 POSTS
Në shtator takimi i dytë mes lidereve të dy Koreve

Në shtator takimi i dytë mes lidereve të dy Koreve

Një samit i tretë mes presidentit koreanojugor Mun Jae-in, dhe liderit koreanoverior Kim Jong Un do të ndodhë në Penian në shtator. Lajmi është publik ...
Momenti kur policët shpëtojnë dhëndrin dhe nusen nga përmbytja ditën e dasmës

Momenti kur policët shpëtojnë dhëndrin dhe nusen nga përmbytja ditën e dasmës

Një çift nga New Jersey patën më shumë se fat në ditën e tyre të dasmës, pasi përmbytjet 'gllabëruan' pjesën veriore të shtetit, duke i lënë ata të bl ...
Ahmeti: Korrigjimi kufijve, fushatë mediatike

Ahmeti: Korrigjimi kufijve, fushatë mediatike

Kreu i BDI’së, Ali Ahmeti, ka komentuar idenë për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo është më tepër imagjinare dhe ...
Tërmetet trondisin Shqipërinë, 42 pasgoditje që prej së shtunës

Tërmetet trondisin Shqipërinë, 42 pasgoditje që prej së shtunës

Plot 42 pasgoditje janë regjistruar nga Instituti i Gjeoshkencave që pas tërmetit me magnitudë 5.1 e shkallës rihter të ndodhur më datën 11 gusht. ...
Trump, thirrje për mbylljen e hetimit mbi ndërhyrjen e Rusisë

Trump, thirrje për mbylljen e hetimit mbi ndërhyrjen e Rusisë

Presidenti amerikan Donald Trump, ka vazhduar sulmet e tij përmes mediave sociale ndaj hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi lidhjet e m ...
Rënia dramatike e lirës turke ‘godet’ edhe shumë vende të tjera

Rënia dramatike e lirës turke ‘godet’ edhe shumë vende të tjera

Rënia dramatike ekonomike e Turqisë po përhap krizën edhe në tregjet globale. Lira u ul në nivelin e ulët prej 7.19 kundrejt dollarit të dielën, nga 6 ...
Kujdes nga këto ushqime, bllokime masive në disa qarqe të Shqipërisë

Kujdes nga këto ushqime, bllokime masive në disa qarqe të Shqipërisë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar vëmendjen në marketet e zonave rurale duke bërë të mundur ndalimin e tregtimit të ushqimeve të skaduara dhe d ...
Çështja e kufijve, Daçiq thotë se propozimet e para paraqiten në shtator

Çështja e kufijve, Daçiq thotë se propozimet e para paraqiten në shtator

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë sot se përcaktimi i kufijve me Kosovën është ende vetëm një ide në letër, dhe se për propozimet konkret ...
Merkel ia këput shpresat Thaçit dhe Vucicit: S’ka ndërrim kufijsh në Ballkan

Merkel ia këput shpresat Thaçit dhe Vucicit: S’ka ndërrim kufijsh në Ballkan

Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq gjatë vizitës së tij në Gjermani u takua me kancelaren Angela Merkel dhe ...
Diplomatët francez dhe britanik: Loja me kufijtë, shkakton destabilizim në Ballkan

Diplomatët francez dhe britanik: Loja me kufijtë, shkakton destabilizim në Ballkan

Serbia dhe Kosova po flasin për rivendosjen e kufijve. Kryeqytetet e mëdha evropiane janë kundër, edhe SHBA-ja dikur ka qenë, por gjërat kanë ndryshua ...
1 609 610 611 612 613 729 6110 / 7286 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19