Category: RAJONI & BOTA

1 608 609 610 611 612 693 6100 / 6928 POSTS
Adoleshentët po e mbushin trupin me bojë! Kush është tendenca e tatuazheve në Shqipëri

Adoleshentët po e mbushin trupin me bojë! Kush është tendenca e tatuazheve në Shqipëri

Arti trupor ka ekzistuar që në lashtësi dhe padyshim nuk ka pasur të njëjtat qëllime që ka sot, përcjell Gazeta Lajm Pas viteve ’90 u shtuan kërk ...
New York Times, vërejtje Trumpit: Mos i quaj gazetarët armiq të popullit

New York Times, vërejtje Trumpit: Mos i quaj gazetarët armiq të popullit

Presidenti Donald Trump tha të dielën se i kishte thënë kohët e fundit publikuesit të gazetës “The New York Times” se si ai kishte arritur t’i quante ...
Skandali seksual: Jep dorëheqje kardinali amerikan që kishte vënë gurthemelin e Katedrales në Prishtinë

Skandali seksual: Jep dorëheqje kardinali amerikan që kishte vënë gurthemelin e Katedrales në Prishtinë

Ish-kryepeshkopi i Uashingtonit, Theodore McCarrick, i cili përballet me akzua për abuzime seksuale, dha dorëheqjen nga pozita e tij si kardinal. ...
Nesër në këto zona të Vlorës pushuesit do të mbeten pa drita për disa orë

Nesër në këto zona të Vlorës pushuesit do të mbeten pa drita për disa orë

Ditën e nesërme në disa vende në Vlorë përfshirë dhe zona të plazhit, do të ketë stakim të energjisë elektrike për të paktën dy orë, duke filluar nga ...
Frika nga Brexit: Nis grumbullimi i ushqimeve në Britani, do t’i shpërndajë ushtria

Frika nga Brexit: Nis grumbullimi i ushqimeve në Britani, do t’i shpërndajë ushtria

Një largim nga Bashkimi Evropian më 29 mars 2019 pa një marrëveshje me unionin mund të rezultojë fatale për Britaninë e Madhe, pasi vendi do të hynte ...
Makthi s’ka fund në Athinë: Pas zjarrit, përmbytje të mëdha

Makthi s’ka fund në Athinë: Pas zjarrit, përmbytje të mëdha

Pak ditë më parë, Greqia kaloi një nga tragjeditë më të rënda natyrore në historinë e saj, ku mbi 80 persona humbën jetën si pasojë e zjarrit, ndërsa ...
Kërcënon Trump: Do ta mbyll qeverinë po s’u ndanë fondet për murin me Meksikën

Kërcënon Trump: Do ta mbyll qeverinë po s’u ndanë fondet për murin me Meksikën

I irrituar nga zvarritja e planeve të tij për ngritjen e murit në kufirin me Meksikën për të penguar valën e emigrantëve, Presidenti i SHBA, Donald Tr ...
Mbështetja për konservatorët e Merkelit bie në nivelin më të ulët

Mbështetja për konservatorët e Merkelit bie në nivelin më të ulët

Sipas rezultateve të sondazhit Emnid të botuar në të përditshmen gjermane Bild Am Sontag, mbështetja për kristian-demokratët e kancelares Angela Merke ...
Rusia tregon “dhëmbët”, nxjerr arsenalin e rëndë në Ditën e Marinës

Rusia tregon “dhëmbët”, nxjerr arsenalin e rëndë në Ditën e Marinës

Mbi 40 anije luftarake dhe më shumë se 4.000 marinarë morën pjesë në një paradë spektakolare, të organizuar për të kremtuar Ditën e Marinës në Shën Pe ...
Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda shkel ligjin për të kërkuar “Peshqit e Mëdhenj”

Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda shkel ligjin për të kërkuar “Peshqit e Mëdhenj”

Kur ka mbushur dy muaj në krye të Krimeve të Rënda , Donika Prela kërkon të informohet se cilët janë peshqit e mëdhenj dhe peshqit e vegjël që po heto ...
1 608 609 610 611 612 693 6100 / 6928 POSTS