Category: RAJONI & BOTA

1 608 609 610 611 612 664 6100 / 6639 POSTS
Fajon i gëzohet lajmit: Vizat u kthyen në agjendën e BE’së

Fajon i gëzohet lajmit: Vizat u kthyen në agjendën e BE’së

Raportuesja e vizave për Kosovën në Parlamentit Evropian, Tanja Fajon i është gëzuar lajmit për rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për libera ...
Si pastrohen paratë e pista?! Deputeti i PD tregon tre mënyrat që përdor qeveria Rama

Si pastrohen paratë e pista?! Deputeti i PD tregon tre mënyrat që përdor qeveria Rama

Tre janë mënyrat me të cilat qeveria po pastron paratë e pista, forma të cilat i ka rreshtuar këtë të mërkurë deputeti i Partisë Demokratike Florion M ...
Vrau 20-vjeçarin për një kapele, deklarata e autorit përmbys gjyqin

Vrau 20-vjeçarin për një kapele, deklarata e autorit përmbys gjyqin

Ndryshe nga dëshmia që dha në 27 shkurtin e këtij viti përpara trupës gjykuese në Shkodër, kur u njoh me masën e sigurisë, Elvis Hoxhaj, i riu i dyshu ...
Të puthësh për vete dhe shtetin- vazhdojnë reagimet për dhe kundër Presidentes kroate

Të puthësh për vete dhe shtetin- vazhdojnë reagimet për dhe kundër Presidentes kroate

Kroacia e humbi ndeshjen finale me Francën. Megjithatë njerëzit në Kroaci kanë një gjendje emocionale të një lloji të veçantë. Me në krye presidenten, ...
Pas Shqipërisë, tërmeti godet këtë shtet afër Kosovës

Pas Shqipërisë, tërmeti godet këtë shtet afër Kosovës

Tërmet me magnitudë prej 2,6 ballë sipas shkallës së Rihterit, në mëngjes në orën 7:35, është u regjistruar në rajonin e Sarajevës. Enti federal ...
Maqedonia po analizon se a do të ketë kundërmasa për import të produkteve bujqësore nga Kosova

Maqedonia po analizon se a do të ketë kundërmasa për import të produkteve bujqësore nga Kosova

Zbatimi i doganës prej 30 për qind për import të prodhimeve bujqësore në Kosovë nuk nënkupton luftë tregtare ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës, vlerësoi ...
Makina e krimit që tronditi Shqipërinë ishte e vjedhur në Kosovë

Makina e krimit që tronditi Shqipërinë ishte e vjedhur në Kosovë

Makina e përdorur në atentatin ndaj ish-policit Boran Bërcana dhe të dashurës së tij, Silvana Ndoci, rezulton se është vjedhur në Kosovë. Autori ...
“Akademski Peçat” sjell Lulzim Tafën në gjuhën maqedone

“Akademski Peçat” sjell Lulzim Tafën në gjuhën maqedone

Njëra ndër shtëpitë më të njohura botuese në Maqedoni “Akademksi Peçat”, ka botuar një përmbledhje me poezi të zgjedhura të poetit të njohur kosovar, ...
Trump: Mali i Zi ka njerëz shumë të fuqishëm, agresivë, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore

Trump: Mali i Zi ka njerëz shumë të fuqishëm, agresivë, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se malazezët janë të fuqishëm, dhe njerëz “shumë agresivë” duke treguar frikën e tij se anëtari më i ri i N ...
Vodhi Medaljen e Botërorit para syve të Putinit? Zbulohet pse veproi ashtu gruaja misterioze

Vodhi Medaljen e Botërorit para syve të Putinit? Zbulohet pse veproi ashtu gruaja misterioze

Një moment i dyshimtë gjatë ceremonisë së ngritjes së trofeut në Botërorin e Rusisë ka bërë xhiron e botës. Në video shihej një grua misterioze, ...
1 608 609 610 611 612 664 6100 / 6639 POSTS