Category: RAJONI & BOTA

1 607 608 609 610 611 693 6090 / 6928 POSTS
Raporti i DASH i jep goditje të fortë qeverisë Rama: “PPP-të” bëjnë ligjin në ekonomi

Raporti i DASH i jep goditje të fortë qeverisë Rama: “PPP-të” bëjnë ligjin në ekonomi

Departmenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka publikuar raportin e pritur për klimën e investimeve për Shqipërinë për vitin 2018, që edhe këtë vit është te ...
Si u “bombardua” në akuza gjyqtari i ‘Gërdecit’ dhe reagimi i papritur i SHISH

Si u “bombardua” në akuza gjyqtari i ‘Gërdecit’ dhe reagimi i papritur i SHISH

Këtë të hënë në dyert e vettingut kanë hyrë e dalë plot 5 gjyqtarë e prokurorë, por ai që ka rënë në sy ka qenë gjyqtari i Gjykatës së Lartë Shkëlzen ...
41-vjeçari martohet me të miturën 30 vite më të re

41-vjeçari martohet me të miturën 30 vite më të re

Ajo është vetëm 11 vjeç dhe është martuar me babanë e shoqes së saj të ngushtë, i cili ka edhe dy gra të tjera para të miturës Ayu, i cili nuk është e ...
Jeremiq: Më 4 nëntor referendum në Serbi për Kosovën

Jeremiq: Më 4 nëntor referendum në Serbi për Kosovën

Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiq pohon se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq planifikon që më 4 nëntor (të këtij viti) të shpallë referendumi ...
Referendumi për emrin më 30 shtator – vendos Kuvendi i Maqedonisë, opozita bojkotoi votmin

Referendumi për emrin më 30 shtator – vendos Kuvendi i Maqedonisë, opozita bojkotoi votmin

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, me 68 vota për dhe asnjë kundër dhe as të përmbajtur, pasditen e së hënës vendosi që më 30 shtator të këtij viti t ...
Serbia do të bëjë hetime për ndikimin e bombardimeve të NATO-s në shëndetin publik

Serbia do të bëjë hetime për ndikimin e bombardimeve të NATO-s në shëndetin publik

NATO-ja i nisi sulmet ajrore në Serbi më 24 mars 1999, pa mbështetjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, pasi Presidenti jugosllav i asaj kohe, Sllob ...
Daçiq pas vizitës në SHBA: Administrata e Trumpit i ka parasysh interesat e Serbisë

Daçiq pas vizitës në SHBA: Administrata e Trumpit i ka parasysh interesat e Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se SHBA dhe Rusia tash për tash mbështesin absolutisht dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë që m ...
Irak, ministri shkarkohet pas mungesës së vazhdueshme të rrymës në vend

Irak, ministri shkarkohet pas mungesës së vazhdueshme të rrymës në vend

Kryeministri irakian, Haider al-Abadi shkarkoi sot ministrin e Energjisë, Qassem al-Fahdaoui njoftoi zyra e tij, pas manifestimeve që tronditën prej t ...
Shqiptaret mund t’i marrin si “karamele”, hiqet ligji për ilaçet e rrezikshme të emergjencës

Shqiptaret mund t’i marrin si “karamele”, hiqet ligji për ilaçet e rrezikshme të emergjencës

Qeveria, para pak ditësh ka miratuar listën e barnave OTC, të cilat janë barna që jepen nëpër farmaci pa recetën e mjekut. Kjo listë këtë vit për ...
Një tjetër “Lungomare” në Shqipëri, qeveria investon 3 miliard lekë në Shirokë

Një tjetër “Lungomare” në Shqipëri, qeveria investon 3 miliard lekë në Shirokë

3 miliardë lekë do të investojë qeveria shqiptare për të transformuar Shirokën. Punimet do të zgjasin afro një vit ndërsa janë parashikuar të shemben ...
1 607 608 609 610 611 693 6090 / 6928 POSTS