Category: RAJONI & BOTA

1 585 586 587 588 589 693 5870 / 6928 POSTS
Kjo është Zvicra, helikopterët transportojnë ujë për lopët në kullotje

Kjo është Zvicra, helikopterët transportojnë ujë për lopët në kullotje

Enë të mëdha plastike të kuqe të varura nga helikopterët “Super Puma” bartën ujin për në fermat në malet Jura dhe në ultësirat e Alpineve. Rreth 40 ...
Gjermania dhe Spanja arrijnë marrëveshje për kthimin e emigrantëve

Gjermania dhe Spanja arrijnë marrëveshje për kthimin e emigrantëve

Sot edhe një anije me emigrantë zbarkoi në Spanjë. Mirëpo të gjitha shpresat se ata mund të vazhdojnë për në Gjermani mund të shuhen, shkruan E ...
Artizanatet sjellin punësim në industrinë e turizmit në Shqipëri

Artizanatet sjellin punësim në industrinë e turizmit në Shqipëri

Artizanati, prodhimet e kulinarisë dhe prodhimet e traditës, janë mundësi e gjerë e punësimit dhe rritjes të të ardhurave brenda industrisë së turizmi ...
Ja pse autobanat e Gjermanisë janë shumë më të mira se autostradat e Amerikës

Ja pse autobanat e Gjermanisë janë shumë më të mira se autostradat e Amerikës

Evropa jo vetëm që ka makina më të mira se Amerika, ajo gjithashtu ka disa nga rrugët më të mira në botë. Për udhëtimin me makinë, sistemi autoban i G ...
E përplasën dhe e lanë në pellgun e gjakut, pas 3 ditësh agonie shqiptari humb jetën

E përplasën dhe e lanë në pellgun e gjakut, pas 3 ditësh agonie shqiptari humb jetën

Një fat të hidhur ka pasur një qytetar shqiptar që jetonte prej kohësh në qytetin e Milanos në Itali. 64 vjeçari ishte duke lëvizur me biçikletë ...
Shqiptari kapet duke vjedhur ndihmat për të prekurit nga zjarri në Greqi

Shqiptari kapet duke vjedhur ndihmat për të prekurit nga zjarri në Greqi

Një ngjarje e shëmtuar është bërë publike këtë të enjte nga e përditshmja Kathimerini, e cila shkruan se policia ka vënë në pranga një 37 vjeçar shqip ...
Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit deri në shtator

Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit deri në shtator

Zyrtarët në Kaliforni paralajmëruan se para shtatorit nuk do të jenë në gjendje të kontrollojnë zjarrin më të madh në historinë e shtetit, që ka djegu ...
Në Bern të Zvicrës e rrisin limitin e shpejtësisë

Në Bern të Zvicrës e rrisin limitin e shpejtësisë

140 në vend të 120 km/orë në autostradë: Berni dëshiron të rrisë kufirin e shpejtësisë në një përpjekje testuese. Siguria do të jetë në nivel, thonë t ...
Dalin pamjet e frikshme, si ndodhi aksidenti tragjik në Kamëz 18+

Dalin pamjet e frikshme, si ndodhi aksidenti tragjik në Kamëz 18+

Kanë dalë pamjet e njërës prej kamerave të sigurisë që kanë regjistruar disa nga momentet e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e ditës së djeshme ...
Kina do t’iu vë mallrave amerikane taksa prej 25%

Kina do t’iu vë mallrave amerikane taksa prej 25%

Shteti kinez ka deklaruar se po planifikon t’iu vendosë taksa prej 25% mallrave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës qe gjithsej kapin vlerën 16 milia ...
1 585 586 587 588 589 693 5870 / 6928 POSTS