Category: RAJONI & BOTA

1 585 586 587 588 589 664 5870 / 6639 POSTS
Zjarri në Athinë, 86 numri i viktimave; Kërkime në det për të mbyturit

Zjarri në Athinë, 86 numri i viktimave; Kërkime në det për të mbyturit

Makthi i tragjedisë më të rëndë të shkaktuar në Greqi nga zjarret prej mese një dekade, sipërfaqet edhe një herë në çdo viktimë të re të gjetur gjate ...
Shpërthen vullkani, evakuohen mijëra banorë në ishull

Shpërthen vullkani, evakuohen mijëra banorë në ishull

Vanuatu ka shpallur gjendjen e emergjencës dhe ka evakuuar mijëra banorë pasi një vullkan në ishullin Ambae shpërtheu duke mbuluar pjesën më të madhe ...
Mediat serbe: Gjarpri provokon Serbinë, s’ka ndarje të Kosovës dhe për Luginën vendoset në Bruksel /FOTO

Mediat serbe: Gjarpri provokon Serbinë, s’ka ndarje të Kosovës dhe për Luginën vendoset në Bruksel /FOTO

Takimi i djeshëm i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, me liderët politikë të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, ka bërë jehonë në ...
Pse Këshilltari i Trump, John Bolton, nuk e pret Behgjet Pacollin?

Pse Këshilltari i Trump, John Bolton, nuk e pret Behgjet Pacollin?

Zëvendëskryeministri i Serbisë Ivica Daçiq i cili ka qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka arritur të lobojë te Këshilltari i Trump, John Bo ...
Vdes gruaja më e vjetër në botë, ja sa vjeçe ishte

Vdes gruaja më e vjetër në botë, ja sa vjeçe ishte

Një grua nga Japonia ka ndërruar jetë në moshën 117 vjeç, duke qenë kështu njeriu më i vjetër në botë që ka arritur këtë moshë. Chiyo Miyako vdiq t ...
Pacolli takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-së: Kosova nuk është vetëm

Pacolli takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-së: Kosova nuk është vetëm

Zëvendëskryeministrit dhe ministri i Jashtë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka takuar Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Pacolli, i cili po q ...
Ambasadorja amerikane sulmon ashpër vendet arabe: Pse nuk i ndihmoni palestinezët kur keni miliardat?

Ambasadorja amerikane sulmon ashpër vendet arabe: Pse nuk i ndihmoni palestinezët kur keni miliardat?

Ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley, e njohur për fjalimet e saj të ashpra, u është vërsulur vendeve arabe se nuk bëjnë asgjë për të ndihmuar pa ...
Qeveria greke: Dikush e dogji qëllimisht Athinën

Qeveria greke: Dikush e dogji qëllimisht Athinën

Duket se qeveria greke, e gjendur edhe nën zemëratën në shtim të popullsisë veçanërisht të zonës së Atikës ku ndodhi tragjedia e zjarreve po përshpejt ...
Sheshel alarmon serbët: Shqiptarët po përgatisin sulm, duan të okupojnë Vranjën

Sheshel alarmon serbët: Shqiptarët po përgatisin sulm, duan të okupojnë Vranjën

Vojislav Sheshel i akuzuar nga Haga për krime lufte në ish’Jugosllavi, dhe politikan nacionalist ekstrem, ka alarmuar serbët se kinse shqiptarët po pë ...
Daçiq flet për takimin me Këshilltarin e Trump, të cilit i shpalosi planin për ndarjen e Kosovës

Daçiq flet për takimin me Këshilltarin e Trump, të cilit i shpalosi planin për ndarjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq gjatë takimit që e pati dje me këshilltarin e Presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ka thënë se John Bolton ...
1 585 586 587 588 589 664 5870 / 6639 POSTS