Category: RAJONI & BOTA

1 584 585 586 587 588 670 5860 / 6700 POSTS
Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla

Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla

Parlamenti i Francës ka miratuar një ndalesë për përdorimin e telefonave mobil në shkolla. Sipas ligjit të miratuar sot, ndalimi i përdorimit të ...
Serbia vazhdon të shkelë marrëveshjet e Brukselit, mbyll dyert edhe për politikanët kosovarë

Serbia vazhdon të shkelë marrëveshjet e Brukselit, mbyll dyert edhe për politikanët kosovarë

Shteti i Serbisë, në vazhdimësi po e shkelë marrëveshjen e Brukselit për lëvizje të lirë dhe për vizitat e zyrtarëve të Kosovës në territorin e shteti ...
Raporti i DASH i jep goditje të fortë qeverisë Rama: “PPP-të” bëjnë ligjin në ekonomi

Raporti i DASH i jep goditje të fortë qeverisë Rama: “PPP-të” bëjnë ligjin në ekonomi

Departmenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka publikuar raportin e pritur për klimën e investimeve për Shqipërinë për vitin 2018, që edhe këtë vit është te ...
Si u “bombardua” në akuza gjyqtari i ‘Gërdecit’ dhe reagimi i papritur i SHISH

Si u “bombardua” në akuza gjyqtari i ‘Gërdecit’ dhe reagimi i papritur i SHISH

Këtë të hënë në dyert e vettingut kanë hyrë e dalë plot 5 gjyqtarë e prokurorë, por ai që ka rënë në sy ka qenë gjyqtari i Gjykatës së Lartë Shkëlzen ...
41-vjeçari martohet me të miturën 30 vite më të re

41-vjeçari martohet me të miturën 30 vite më të re

Ajo është vetëm 11 vjeç dhe është martuar me babanë e shoqes së saj të ngushtë, i cili ka edhe dy gra të tjera para të miturës Ayu, i cili nuk është e ...
Jeremiq: Më 4 nëntor referendum në Serbi për Kosovën

Jeremiq: Më 4 nëntor referendum në Serbi për Kosovën

Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiq pohon se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq planifikon që më 4 nëntor (të këtij viti) të shpallë referendumi ...
Referendumi për emrin më 30 shtator – vendos Kuvendi i Maqedonisë, opozita bojkotoi votmin

Referendumi për emrin më 30 shtator – vendos Kuvendi i Maqedonisë, opozita bojkotoi votmin

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, me 68 vota për dhe asnjë kundër dhe as të përmbajtur, pasditen e së hënës vendosi që më 30 shtator të këtij viti t ...
Serbia do të bëjë hetime për ndikimin e bombardimeve të NATO-s në shëndetin publik

Serbia do të bëjë hetime për ndikimin e bombardimeve të NATO-s në shëndetin publik

NATO-ja i nisi sulmet ajrore në Serbi më 24 mars 1999, pa mbështetjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, pasi Presidenti jugosllav i asaj kohe, Sllob ...
Daçiq pas vizitës në SHBA: Administrata e Trumpit i ka parasysh interesat e Serbisë

Daçiq pas vizitës në SHBA: Administrata e Trumpit i ka parasysh interesat e Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se SHBA dhe Rusia tash për tash mbështesin absolutisht dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë që m ...
Irak, ministri shkarkohet pas mungesës së vazhdueshme të rrymës në vend

Irak, ministri shkarkohet pas mungesës së vazhdueshme të rrymës në vend

Kryeministri irakian, Haider al-Abadi shkarkoi sot ministrin e Energjisë, Qassem al-Fahdaoui njoftoi zyra e tij, pas manifestimeve që tronditën prej t ...
1 584 585 586 587 588 670 5860 / 6700 POSTS