Category: RAJONI & BOTA

1 584 585 586 587 588 720 5860 / 7191 POSTS
El Chapo nuk është më bosi më i rrezikshëm i drogës në botë

El Chapo nuk është më bosi më i rrezikshëm i drogës në botë

Autoritetet amerikane dhe meksikane kanë identifikuar një ish-polic, që u bë vrasës, si shefin e kartelit të drogës më të kërkuar në Amerikën e Veriut ...
Arabi Saudite, myslimanët nisin Haxhin mes rrebeshit

Arabi Saudite, myslimanët nisin Haxhin mes rrebeshit

Rreth 2 milionë pelegrinë nga e gjithë bota u përballën me rrebeshe shiu të dielën në Arabinë Saudite, në prag të nisjes së pelegrinazhit të Haxhit. ...
Vdes në spital 33-vjeçari i aksidentuar me motor në Tepelenë

Vdes në spital 33-vjeçari i aksidentuar me motor në Tepelenë

Fund tragjik për një 33-vjeçar që u përplas nga një makinë paraditen e së dielës në aksin Krahës – Tepelenë, pranë fshatit Qesarat. Mësohet se ai ...
Fundjavë e frikshme në Çikago, 46 persona qëllohen me armë, 2 vdesin

Fundjavë e frikshme në Çikago, 46 persona qëllohen me armë, 2 vdesin

Vetëm këtë fundjavë në Çikago të SHBA janë qëlluar me armë zjarri 46 persona, 2 prej të cilëve u vranë, ndërsa të tjerët u plagosën, shkruan Chicago S ...
Refugjatja e parë nga Afrika drejt Kongresit amerikan

Refugjatja e parë nga Afrika drejt Kongresit amerikan

Ligjvënësja e shtetit të Minesotës, 35 vjeçarja Ilhan Omar, është një hap më pranë hyrjes në histori, si refugjatja e parë nga kontinenti i Afrikës dh ...
Mediat serbe shkruajnë për mafinë shqiptare, thonë se është e pesta në botë

Mediat serbe shkruajnë për mafinë shqiptare, thonë se është e pesta në botë

Mafia shqiptare bën pjesë në mesin e pesë organizatave më të fuqishme dhe më të rrezikshme mafioze në botë. Kështu shkruan gazeta beogradase, “Blic”. ...
Rrëfimi i tmerrshëm i ish-punëtores së Shtëpisë së Bardhë: Trump po e mban peng Melanian

Rrëfimi i tmerrshëm i ish-punëtores së Shtëpisë së Bardhë: Trump po e mban peng Melanian

Trump po e mban peng Melanian me kërcënimin se do ta depërtonte nga Amerika nëse do të kërkonte divorcin. Kështu thuhet në një libër të dalë së fundi ...
Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë!

Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë!

Në shtator, pas përfundimi të lejes vjetore prokurorët e Krimeve të Rënda duhet t’u kthehen dosjeve hetimore të përcjella me bujë gjatë gjysmës së par ...
Gjenovë, projektuesi i urës dha alarm për erozion në vitin 1979

Gjenovë, projektuesi i urës dha alarm për erozion në vitin 1979

Projektuesi i urës së shembur në Gjenovë, kishte dhënë alarmin për gërryerje të mbikalimit rrugor që në vitin 1979. Morandi kishte njoftuar se për sh ...
Indi, 386 viktima nga moti i keq

Indi, 386 viktima nga moti i keq

Numri i të vdekurve nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës të shkaktuara nga reshjet e dendura në Kerala të Indisë, arriti në 386. Deri tani, 2 ...
1 584 585 586 587 588 720 5860 / 7191 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19