Category: RAJONI & BOTA

1 583 584 585 586 587 693 5850 / 6928 POSTS
Nuk kanë fund lajmet e këqija për Meghan Markle, këtë herë godet ish-burri i saj

Nuk kanë fund lajmet e këqija për Meghan Markle, këtë herë godet ish-burri i saj

Ish-burri i Meghan Markle deri më tani ka qenë shumë i heshtur sa i përket lidhjes me Dukeshën dhe jetën e saj të re. Meghan Markle duket se po p ...
Tlaib, gruaja e parë myslimane drejt Kongresit amerikan

Tlaib, gruaja e parë myslimane drejt Kongresit amerikan

Ish ligjvënësja demokrate në shtetin e Miçiganit, Rashida Tlaib, ka mundur pesë sfidues në distriktin 13 të atij shteti në zgjedhjet paraprake për Kon ...
Dinamika e masakrës në Vlorë! Autori ekzekutoi gjyshërit, më pas shuajti familjen e xhaxhait

Dinamika e masakrës në Vlorë! Autori ekzekutoi gjyshërit, më pas shuajti familjen e xhaxhait

Në Resulaj të Vlorës u regjistrua pasditen e së premtes një ndër ngjarjet më të rënda në dy dekadat e fundit.  Një person ka ekzekutuar në gjak ...
“Virozat hapen me shpejtësi” Mjekët apelojnë për kujdes të shtuar në plazhe e pishinat

“Virozat hapen me shpejtësi” Mjekët apelojnë për kujdes të shtuar në plazhe e pishinat

Bëni kujdes në plazhe dhe pishina! I nxehti dhe mbipopullimi i tyre ka ndikuar në përhapjen me shpejtësi të virozave që shoqërohen me temperaturë të l ...
Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë

Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë

Një shtetas gjerman, rreth 70 vjeç, është zhdukur pas vërshimeve në Francë, ndërsa 1600 të tjerë janë evakuuar nga zonat e rrezikuara. Këtë e kan ...
Trump dyfishon tarifat ndaj importeve të çelikut dhe aluminit të Turqisë

Trump dyfishon tarifat ndaj importeve të çelikut dhe aluminit të Turqisë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ka autorizuar dyfishimin e tarifave në çelik dhe alumin për importet nga Turqia, teksa rritet konflikti ...
Shembja e xhamisë në Kinë ndez tensione

Shembja e xhamisë në Kinë ndez tensione

Qindra myslimanë në veri perëndim të Kinës janë në pritje që autoritetet të mos shembin xhaminë. Zyrtarët thonë se xhamia e re e ndërtuar në ra ...
Sulm ndaj objektit të Ambasadës së Kosovës në Stokholm

Sulm ndaj objektit të Ambasadës së Kosovës në Stokholm

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka dënuar sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objektit të Ambasadës së Republikës ...
Për çfarë u pajtuan Thaçi e Vuçiq në Bruksel, tregon Komisioni Evropian

Për çfarë u pajtuan Thaçi e Vuçiq në Bruksel, tregon Komisioni Evropian

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën P ...
Ministrja Hoxha priti në takim ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, thotë se këto dy vende kanë miqësi shembullore

Ministrja Hoxha priti në takim ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, thotë se këto dy vende kanë miqësi shembullore

Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha të premten ka pritur në takim Ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, i cili njëherit është ambasador j ...
1 583 584 585 586 587 693 5850 / 6928 POSTS