Category: RAJONI & BOTA

1 582 583 584 585 586 664 5840 / 6639 POSTS
Makina fluturon në detin e Himarës, publikohen pamjet

Makina fluturon në detin e Himarës, publikohen pamjet

Një ngjarje e papritur ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në plazhin e Himarës, një makinë ka humbur kontrollin dhe ka fluturuar në det. Autom ...
Pas sherrit me policin, 37 vjeçari shqiptar e shtyp me makinë dhe largohet!

Pas sherrit me policin, 37 vjeçari shqiptar e shtyp me makinë dhe largohet!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytezën e Kuçovës, ku i lënduar nga mbetur një efektiv policie. Polici është goditur nga një automjet, i cili pa ...
Zjarret në Greqi, fundi tragjik i dy binjakeve

Zjarret në Greqi, fundi tragjik i dy binjakeve

Historia e dy vajzave binjake që konsideroheshin të humbura pas zjarreve vrastare në periferinë e Athinës këtë javë përfundoi në mënyren më tragjike: ...
Akuza për ngacmime seksuale ndaj shefit ekzekutiv të rrjetit CBS

Akuza për ngacmime seksuale ndaj shefit ekzekutiv të rrjetit CBS

Rrjeti mediatik CBS tha të premten se po hetonte akuzat për ngacmime seksuale nga Les Moonves, shefi ekzekutiv 68-vjeçar i kompanisë. Akuzat u publiku ...
I nxehti afrikan do të pushtojë Shqipërinë, e diela hap ‘sezonin’ e temperaturave ekstreme

I nxehti afrikan do të pushtojë Shqipërinë, e diela hap ‘sezonin’ e temperaturave ekstreme

Deri më tani dita më e nxehtë e kësaj vere në Shqipëri ka kapur një vlerë prej 38 gradësh celcius, por duke nisur nga mesdita e së nesërmes, pritet që ...
Arrestohet një gylenist në Mongoli, New York Times krahason me rastin në Kosovë

Arrestohet një gylenist në Mongoli, New York Times krahason me rastin në Kosovë

Pasi Turqia rrëmbeu sot një shtetas të vetë i cili ishte duke jetuar tash e 25 vjet në Monogoli gazeta prestigjioze amerikane, “New York Times”, rrëmb ...
Marina spanjolle shpëton njëmijë migrantë

Marina spanjolle shpëton njëmijë migrantë

Rreth njëmijë migrantë që u përpoqën të kalonin rrezikshëm në Mesdhe nga Afrika e Veriut gjatë dy ditëve të fundit janë shpëtuar nga Marina e Spanjës. ...
Merr fund çudia e orarit të trenave në Rusi

Merr fund çudia e orarit të trenave në Rusi

Stacionet e trenave në Siberi do të marrin për bazë orën e Moskës? Nuk do të vijohet më me këtë mënyrë njoftoi të mërkurën sistemi i transportit hekur ...
Dy persona vdesin nga zjarret në Kaliforni

Dy persona vdesin nga zjarret në Kaliforni

Zjarre të mëdha që kanë kapluar veriun e Kalifornisë, kanë lënë të vdekur dy zjarrfikës dhe kanë detyruar mijëra persona që të largohen nga shtëpitë e ...
Skandali seksual i Kishës Katolike, jep dorëheqje kardinali

Skandali seksual i Kishës Katolike, jep dorëheqje kardinali

Njëri nga kardinalët më të shquar të Kishës Katolike ka dhënë dorëheqje, pas publikimit të një skandali për abuzim seksual. Papa Françesku, përme ...
1 582 583 584 585 586 664 5840 / 6639 POSTS