Category: RAJONI & BOTA

1 3 4 5 6 7 664 50 / 6639 POSTS
Emigrantët që i shpëtuan mbytjes në Mesdhe, pa shpresë – asnjë vend nuk i pranon

Emigrantët që i shpëtuan mbytjes në Mesdhe, pa shpresë – asnjë vend nuk i pranon

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) u ka bërë thirrje qeverive evropiane, që të pranojnë 500 migrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, s ...
Trump thotë se Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong-Kongun

Trump thotë se Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong-Kongun

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong ...
BE’ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi

BE’ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi

Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot k ...
Ndjekje e jashtëzakonshme në oqean, ushtria kap kokainë me vlerë prej mbi 40 milionë dollarësh

Ndjekje e jashtëzakonshme në oqean, ushtria kap kokainë me vlerë prej mbi 40 milionë dollarësh

Një grup trafikantësh u kapën nga ushtria meksikane pas një ndjekje spektakolare në oqean me helikopter, ndërsa po përpiqeshin të dërgonin në Shtetet ...
Rritet shkalla e radioaktivitetit pas shpërthimit në Rusi

Rritet shkalla e radioaktivitetit pas shpërthimit në Rusi

Pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, shkalla e radioaktivitetit ka tejkaluar ...
“Arkani” i Sllovenisë që po ngjallë frikë në rajon

“Arkani” i Sllovenisë që po ngjallë frikë në rajon

“Arkani” i Sllovenisë që po ngjallë frikë në rajon Në Slloveni, grupe të vetorganizuara kanë filluar gjuetinë e migrantëve.  Një grup prej rreth 50 ...
Serbia kërkon përfshirjen e Rusisë dhe Kinës në dialogun me Kosovën

Serbia kërkon përfshirjen e Rusisë dhe Kinës në dialogun me Kosovën

Zyrtarë të lartë të Kosovës e kanë kërkuar disa herë përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun me Serbinë. Në shtetin serb e kërkojn ...
Maqedonasit, meraklinj të armëve: Vetëm një e katërta e tyre janë të regjistruara

Maqedonasit, meraklinj të armëve: Vetëm një e katërta e tyre janë të regjistruara

Sipas të dhënave të hulumtimit të organizatës “Small Arms Survey (SAS), rreth 621.000 armë posedojë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pr ...
Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendo ...
Arrestohet sulmuesi me thikë në Sidnej

Arrestohet sulmuesi me thikë në Sidnej

Një burrë i armatosur është arrestuar në qendër të Sidnejt, pasi ka therur me thikë një grua edhe më pas është ndaluar në rrugë nga këmbësorët, ka thë ...
1 3 4 5 6 7 664 50 / 6639 POSTS