Category: RAJONI & BOTA

1 3 4 5 6 7 684 50 / 6832 POSTS
Shtetet e BE-së nuk bien dakord për embargo të armëve ndaj Turqisë

Shtetet e BE-së nuk bien dakord për embargo të armëve ndaj Turqisë

Vendet anëtare të BE-së dënuan sot ndërhyrjen ushtarake turke në veri të Sirisë, por nuk arritën të bien dakord në vendosjen e një embargoje armësh nd ...
Turqia neutralizon 560 terroristë në operacionin në Siri

Turqia neutralizon 560 terroristë në operacionin në Siri

Ministria turk e Mbrojtjes ka bërë të ditur se gjithsej 560 terroristë të PKK/PYD-YPG-së janë neutralizuar që nga fillimi i operacionit turk “Burimi i ...
Një pjesë e BE-së i vendos embargo armësh Turqisë për shkak të sulmit në Siri

Një pjesë e BE-së i vendos embargo armësh Turqisë për shkak të sulmit në Siri

Spanja, Austria dhe Belgjika u janë bashkuar Francës dhe Gjermanisë në përkrahje të embargos së armëve për Turqinë shkaku i ofensivës ushtarake të kët ...
Pas ofensivës turke, kurdët ia dorëzojnë Assad-it dy qytete kufitare

Pas ofensivës turke, kurdët ia dorëzojnë Assad-it dy qytete kufitare

Forcat e udhëhequra nga kurdët, të cilat e kanë nën kontroll pjesën verilindore të Sirisë, e kanë arritur një marrëveshje me regjimin e presidentit si ...
Shkon në 23 numri i viktimave të tajfunit në Japoni

Shkon në 23 numri i viktimave të tajfunit në Japoni

Japonia ka dërguar mijëra ushtarë dhe punëtorë të ekipeve të shpëtimit për t’i shpëtuar banorët e bllokuar nga vërshimet e shkaktuara nga njëri nga ta ...
Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Turqia vazhdon operacionin ushtarak në Sirinë veriore. Ky vend bën të ditur të shtunën vënien nën kontroll të qytetit, Ras al-Ain. Por kurdët e mohojn ...
Parashutisti përplaset me shtyllën, turpërohet para mbretit

Parashutisti përplaset me shtyllën, turpërohet para mbretit

Një parashutist u vu në vështirësi gjatë paradës së Ditës Kombëtare të Spanjës të Shtunën (12 Tetor) pasi bëri një ulje të keqe, duke u përplasur me n ...
Sulm në Nju Jork, katër të vdekur e tre të plagosur

Sulm në Nju Jork, katër të vdekur e tre të plagosur

Policia e Nju Jorkut ka njoftuar se katër persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një sulm me armë që ka ndodhur në Brooklyn. Një zëdh ...
Shpresonte në mëshirën e Trumpit, Erdoganit i vjen lajmi i hidhur nga Uashingtoni

Shpresonte në mëshirën e Trumpit, Erdoganit i vjen lajmi i hidhur nga Uashingtoni

Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin, njoftoi të premten se Presidenti Donald Trump kishte autorizuar zyrtarët amerikanë që të hartonin ato q ...
Putin: Sulmi turk në Siri rrezikon ringjalljen e ISIS’it

Putin: Sulmi turk në Siri rrezikon ringjalljen e ISIS’it

Presidenti rus, Vladimir Putin, u shpreh sot se operacioni ushtarak turk kundër milicisë kurde mund të shkaktojë rishfaqjen e grupit të Shtetit Islami ...
1 3 4 5 6 7 684 50 / 6832 POSTS