Category: RAJONI & BOTA

1 422 423 424 425 426 432 4240 / 4313 POSTS
Alarmi, 3 mijë nxënës rrezikojnë infeksionin, prindërit: Mos shkoni në tualetet e shkollës!

Alarmi, 3 mijë nxënës rrezikojnë infeksionin, prindërit: Mos shkoni në tualetet e shkollës!

Rreth 3000 mijë nxënës të dy shkollave 9-vjeçare në Kamëz rrezikohen nga infeksionet që mund të marrin në ambientet e shkollave. Mungesa e fondev ...
Kryemadhi: Të mbrojmë teatrin nga hajdutët e qeverisë

Kryemadhi: Të mbrojmë teatrin nga hajdutët e qeverisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi reagoi në lidhje me ligjin e ri për teatrin që pritet të diskutohet nesër në parlament. Ajo shkruan se opozi ...
“Hajde në Tiranë të të gjej grua”, si u mashtrua kosovari duke paguar 600 euro

“Hajde në Tiranë të të gjej grua”, si u mashtrua kosovari duke paguar 600 euro

Një 57-vjeçar nga Durrësi është deklaruar fajtor nga Gjykata e Tiranës, e cila e ka dënuar me 2 vjet me kusht që të mos kryejë vepër tjetër penale, pa ...
Vendimi i qeverisë, shqiptarët e diasporës duhet të deklarojnë adresat

Vendimi i qeverisë, shqiptarët e diasporës duhet të deklarojnë adresat

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është marrë vendimi që emigrantët duhet të bëjnë vetëdeklarim të adresës ku jetojnë. Por si do të bëhet vetëdekl ...
92-vjeçarja vret djalin që donte ta çonte në shtëpinë e pleqve

92-vjeçarja vret djalin që donte ta çonte në shtëpinë e pleqve

“Fsheha dy pistoleta poshtë robdëshambrit. Njërën e kisha blerë në vitin 1970, njëra ishte e tim shoqi. Hyra në dhomë, u përballa me të dhe e qëllova ...
Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit për NATO’n

Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit për NATO’n

Ne duam të investojmë sa më shumë që është e domosdoshme dhe korrekte ndaj partnerëve tanë europianë, tha ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula Von d ...
Basha: Nesër do bllokojmë ligjin për teatrin, Presidenti mos e dekretojë!

Basha: Nesër do bllokojmë ligjin për teatrin, Presidenti mos e dekretojë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nënshkroi sot peticionin drejtuar presidentit Ilir Meta, për të mos dekretuar ligjin për shëmbjen e teatr ...
Macron: Qendrat e migrantëve në Afrikë nuk do të funksionojnë

Macron: Qendrat e migrantëve në Afrikë nuk do të funksionojnë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha në një intervistë për BBC-në se planet e Bashkimit Evropian për të ndërtuar qendra për përpunimin e migrant ...
“Ja ç’ndodh po s’votuat për ne” – Kritikohet partia politike për foton e fushatës

“Ja ç’ndodh po s’votuat për ne” – Kritikohet partia politike për foton e fushatës

Një burrë me ngjyrë me veshjet nga fiset afrikane, me pasaportë BE-je në dorë, dhe një grua e bardhë që i jep gji një bebeje me ngjyrë. Fotoja ka ...
Vuçiq: 120 minuta zgjasin takimet me zyrtarët e BE’së, 119 minuta flasim për Kosovën

Vuçiq: 120 minuta zgjasin takimet me zyrtarët e BE’së, 119 minuta flasim për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po merr pjesë në Selanik, në një takim të Këshillit të Lartë për Bashkëpunim mes Serbisë, Greqisë, Bullgarisë ...
1 422 423 424 425 426 432 4240 / 4313 POSTS