Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 5 6 664 40 / 6640 POSTS
Kina i cilëson protestat në Hong-Kong si të ngjajshme me terrorizmin

Kina i cilëson protestat në Hong-Kong si të ngjajshme me terrorizmin

Kina ka dënuar përleshjet e dhunshme në protestat e Hong Kongut, duke i cilësuar ato si “të afërta me terrorizmin”. Këto deklarata kanë treguar ash ...
Kuptimi i filmit që po xhironte i ndjeri Gjergji Xhuvani dhe lidhja me historinë tragjike të të birit

Kuptimi i filmit që po xhironte i ndjeri Gjergji Xhuvani dhe lidhja me historinë tragjike të të birit

Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të kaluar, Gjergj Xhuvani edhe pse vuante nga sëmundja e diabetit, në k ...
Ambasadori Rus: Nëse na kërkohet, marrim pjesë në dialog – marrëveshja të konfirmohet në Këshillin e Sigurimit

Ambasadori Rus: Nëse na kërkohet, marrim pjesë në dialog – marrëveshja të konfirmohet në Këshillin e Sigurimit

Ambasadori i Rusisë në Serbi, Aleksandr Botsan-Kharchenko, ka thënë se Moska mund të përfshihet në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Ai k ...
I dënuar me 35 vjet burg për 4 vrasje, Kostandin Xhuvani kërkon leje për të varrosur të atin regjisor

I dënuar me 35 vjet burg për 4 vrasje, Kostandin Xhuvani kërkon leje për të varrosur të atin regjisor

I dënuar me 35 vjet heqje lirie për vrasjen e 4 personave në një klub nate në Tiranë, djali i regjisorit të ndjerë Gjergji Xhuvani, i ka dërguar një l ...
Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Gjykata e Durrësit ka vendosur ta lërë jashtë qelive të burgut zv.drejtorin e kadastrës në qytet Arben Isaku, i cili është dhe numri dy i PS-së dega D ...
Shkruan Zëri i Amerikës: Gazetarët dhe OSBE kundër paketës “anti- shpifje”, qeveria e dërgon në kuvend ligjin

Shkruan Zëri i Amerikës: Gazetarët dhe OSBE kundër paketës “anti- shpifje”, qeveria e dërgon në kuvend ligjin

Në Shqipëri komuniteti i gazetarëve, shoqatat që mbrojnë të drejtat e tyre dhe Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Europe po kundërshtojnë me for ...
“Dua të ta pres kokën”, gazetari britanik shpalos përvojën me xhihadistin kosovar

“Dua të ta pres kokën”, gazetari britanik shpalos përvojën me xhihadistin kosovar

Një intervistë e gjatë me ish-pjesëtarin e ISIS’it nga Kosova, Fitim Lladrovci është publikuar në magazinën 1843 të mediumit britanik “The Economist”. ...
“Rroftë shkau” – dalin video tjera të dy radikalëve të Shqipërisë kundër myslimanëve kosovarë

“Rroftë shkau” – dalin video tjera të dy radikalëve të Shqipërisë kundër myslimanëve kosovarë

Ofendimet e dy radikalëve, Anton Zefi dhe Luigj Marku të cilët tashmë janë duke u hetuar edhe nga Policia e Shqipërisë kanë vazhduar me ofendimet dhe ...
E fali namazin e Bajramit me veshje kombëtare, shikoni çfarë i shkruan Osman Musliut Sali Berisha

E fali namazin e Bajramit me veshje kombëtare, shikoni çfarë i shkruan Osman Musliut Sali Berisha

Imami nga Drenasi ka zgjedhur që këtë vit ta falë namazin e Kurban Bajramit, i veshur me veshje kombëtarë. Ky gjest i tij i ka rënë në sy edhe ish-kry ...
Goditje nga Amerika: Shqipëria si koloni e Turqisë, Edi Rama si qenush i bindur i Erdoganit

Goditje nga Amerika: Shqipëria si koloni e Turqisë, Edi Rama si qenush i bindur i Erdoganit

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autorite ...
1 2 3 4 5 6 664 40 / 6640 POSTS