Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 5 6 684 40 / 6840 POSTS
Trump heq sanksionet ndaj Turqisë, thotë se u vendos armëpushimi

Trump heq sanksionet ndaj Turqisë, thotë se u vendos armëpushimi

Presidenti i Amerikës, Donald Trump, ka thënë të mërkurën se është vendosur për armëpushim i përhershëm në Sirinë veriore, duke garantuar se SHBA-ja d ...
Takim i tensionuar në NATO për ndërhyrjen turke në Siri

Takim i tensionuar në NATO për ndërhyrjen turke në Siri

Takimi i ministrave të Mbrojtjes në NATO, ditën e enjte, duhet të zgjidhë dallimet që janë shfaqur në Aleancë pas operacionit të nisur nga Turqia, një ...
Ky është vrasësi për të cilin filluan protestat masive në Hong Kong

Ky është vrasësi për të cilin filluan protestat masive në Hong Kong

Chan Tong Kai, 20-vjeç, djaloshi për të cilin praktikisht filluan protestat në Hong Kong, është liruar nga burgu. Ai akuzohej për vrasjen e të dash ...
Britania përgatitet për 36 orë reshje shiu, ngrihet alarmi për rrezik jete

Britania përgatitet për 36 orë reshje shiu, ngrihet alarmi për rrezik jete

Zyra e Meteorologjisë në Britani të Madhe e ka lëshuar paralajmërimin për rrezik jete pasi vendi ishullor pritet të përfshihet nga reshjet e mëdha të ...
Erdogan iu jep ultimatum kurdëve pas takimit me Putinin

Erdogan iu jep ultimatum kurdëve pas takimit me Putinin

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë diskutuar sot në Soçi lidhur me situatën në Siri, pas përfundimit ...
Itali, moti i keq shkakton viktimat e para

Itali, moti i keq shkakton viktimat e para

Moti i keq në Itali ka shkaktuar dy viktimat e para në Alessandria, rajoni i Piemontes. Dëme të konsiderueshme janë konstatuar në Piemonte, Liguria ...
Filloi si protestë kundër rritjes së çmimeve të metros, në Kili shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Filloi si protestë kundër rritjes së çmimeve të metros, në Kili shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Në Kili javën që shkoi filluan protesta qytetare kundër rritjes së çmimit të metros e cila pastaj eskaloi dhe përfundoi në dhunë. 10 persona kanë h ...
Pamje pas rrëzimit të aeroplanit ku humbën jetën tre persona

Pamje pas rrëzimit të aeroplanit ku humbën jetën tre persona

Të paktën tre persona gjetën vdekjen kur një aeroplan i vogël u përplas në rrugë dhe u përfshi nga zjarri në Belo Horizonte, Brazil. Sipas mediave ...
Vogëlushja kurde me mesazh për botën: Ju lutem ndaleni këtë luftë

Vogëlushja kurde me mesazh për botën: Ju lutem ndaleni këtë luftë

Lufta në Siri po merr tone gjithnjë e më dramatike. Kurdët njihen për luftëtaret e tyre femra, të cilat luftojnë në mënyrë të barabartë me meshkujt. ...
Caktohet data e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Caktohet data e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen ...
1 2 3 4 5 6 684 40 / 6840 POSTS