Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 5 589 30 / 5885 POSTS
Në një varkë në Itali kapet hashash në vlerë 50 milionë euro

Në një varkë në Itali kapet hashash në vlerë 50 milionë euro

Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë. Droga raportohet se ka një vlerë rreth 50 milionë euro. Kontrolli i anijes erdhi ...
Izraeli sulmon Sirinë, shpërthime në Damask

Izraeli sulmon Sirinë, shpërthime në Damask

Media shtetërore e Sirisë ka raportuar se shpërthime të shumta janë dëgjuar në kryeqytetin e vendit, Damask, ndërkohë që mbrojtja ajrore e vendit hapi ...
Në Norvegji po vendoset për të ardhmen e Venezuelës

Në Norvegji po vendoset për të ardhmen e Venezuelës

Negociatat mes qeverisë dhe opozitës së Venezuelës për të zgjidhur krizën politike që e ka kapluar vendin po mbahen në kryeqytetin norvegjez Oslo. ...
Burg përjetë për 14 persona për sulmin terrorist në “Beshiktash”

Burg përjetë për 14 persona për sulmin terrorist në “Beshiktash”

Më 10 dhjetor 2016, dy bomba shpërthyen jashtë stadiumit të Besiktas, ku luan një nga klubet më të mëdha të Turqisë. Një gjykatë turke ka dënuar kë ...
Trump shpreson që SHBA’ja të mos hyjë në luftë me Iranin

Trump shpreson që SHBA’ja të mos hyjë në luftë me Iranin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se shpreson që SHBA-ja të mos përfshihet në luftë me Iranin. Presidenti Trump i bëri këto komente ...
Rama ofendon kosovarët: Taksa është absurde dhe klithmë ndaj Serbisë

Rama ofendon kosovarët: Taksa është absurde dhe klithmë ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka akuzuar publikisht homologun e tij Edi Rama se i ka bërë presion gjatë samitit të Berlinit për të hequr tak ...
Gjuriq: Rezoluta mbi gjenocidin është rezultat i një paniku kriminelësh

Gjuriq: Rezoluta mbi gjenocidin është rezultat i një paniku kriminelësh

Kryetari i së ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se rezoluta për gjenocidin serb e miratuar në parlamentin ...
Ja kush janë orkestruesit e “Kumanovës”, sipas të dënuarve

Ja kush janë orkestruesit e “Kumanovës”, sipas të dënuarve

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e ...
Flamuri në gjysmështizë! Shqipëria nderon dëshmorin Klodian Tanushi

Flamuri në gjysmështizë! Shqipëria nderon dëshmorin Klodian Tanushi

Dita e sotme, datë 16 maj 2019, është ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksiden ...
Rreziku ndaj teknologjisë amerikane, Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme

Rreziku ndaj teknologjisë amerikane, Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shpallur gjendje të jashtëzkaonshme për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, r ...
1 2 3 4 5 589 30 / 5885 POSTS