Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 5 700 30 / 6998 POSTS
Apeli i përsëritur i mjekut të njohur shqiptar: Ju lutem, ju lutem mos dilni në asnjë mënyrë nga shtëpitë tuaja

Apeli i përsëritur i mjekut të njohur shqiptar: Ju lutem, ju lutem mos dilni në asnjë mënyrë nga shtëpitë tuaja

Edhe njëhërë tjetër mjeku infeksionist,Tritan Kalo ka përsëritur lutjen drejtuar shqiptarëve për të qëndruar në shtëpi. Kalo shkruan se është e kup ...
Koronavirusi: 889 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali, shkon në 10.023 numri i viktimave

Koronavirusi: 889 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali, shkon në 10.023 numri i viktimave

Italia vazhdon të jetë vendi më i goditur në botë nga koronavirusi dhe ka kaluar një tjetër ditë të zezë. Sipas raporteve zyrtare, vetëm 24 orët e fun ...
Grupi Boko Haram i vret 92 ushtarë të Çadit në sulmin që zgjati 7 orë

Grupi Boko Haram i vret 92 ushtarë të Çadit në sulmin që zgjati 7 orë

Nëntëdhjetë e dy ushtarë të Çadit janë vrarë në sulmin më të përgjakshëm që është kruyer ndonjëherë nga militantët e grupit Boko Haram ndaj forcave të ...
Mitet e rreme në lidhje me koronavirusin, mos i besoni

Mitet e rreme në lidhje me koronavirusin, mos i besoni

Ndërsa epidemia e koronavirusit mbledh ritmin, lajmet e rreme dhe mitet e shëndetit kanë dalë në media sociale, duke përhapur panik dhe konfuzion të m ...
Pandemia, pse tani po flitet kaq shumë për datën 31 korrik?

Pandemia, pse tani po flitet kaq shumë për datën 31 korrik?

Pyetja themelore që kanë shumica e njerëzve në botë sot është kjo: Deri kur do të zgjasë pandemia? Provinca Hubei në Kinë po i rikthehet normalitet ...
Koronavirusi, ushtria spanjolle gjen të vdekur, të moshuarit e braktisur në azile

Koronavirusi, ushtria spanjolle gjen të vdekur, të moshuarit e braktisur në azile

Numri i viktimave të COVID-19 në Spanjë ka shkuar në 2696 ditën e sotme. Shifrat e fundit nga ministria e shëndetit shënojnë ditën me ritmin më të ...
Kishte frikë mos infektonte të tjerë, mjekja 34 vjeçare e prekur nga koronavirusi vret veten

Kishte frikë mos infektonte të tjerë, mjekja 34 vjeçare e prekur nga koronavirusi vret veten

Ishte pozitive me Covid-19, por stresi, lodhja e ndoshta shqetësimi se mund të kishte infektuar persona të tjerë kanë çuar në gjestin ekstrem një infe ...
Rëndohet gjendja në Itali, 743 viktima në 24 orë

Rëndohet gjendja në Itali, 743 viktima në 24 orë

Dita e sotme ka rënduar përsëri kurbën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit në Itali. Numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit është 743 duk ...
Holanda i shënon 63 vdekje dhe 811 raste të reja të koronavirusit

Holanda i shënon 63 vdekje dhe 811 raste të reja të koronavirusit

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me koronavirus në Holandë ka shkuar në 5560. Vetëm në 24 orët e fundit, në këtë shtet u konfirmuan 811 r ...
Të infektuarit me koronavirus vendosen në anije në Itali

Të infektuarit me koronavirus vendosen në anije në Itali

Vetura të ambulancës në Itali kanë bartur pacientë të prekur me koronavirus për t’i vendosur në një anije që është shndërruar në spital. Aty janë ...
1 2 3 4 5 700 30 / 6998 POSTS