Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 683 20 / 6830 POSTS
Marrëveshja për refugjatët, BE’ja ia jep Turqisë edhe 663 milionë euro

Marrëveshja për refugjatët, BE’ja ia jep Turqisë edhe 663 milionë euro

Komisioni Evropian do të dërgojë një pjesë të mëtejshme prej 663 milionë euro të fondeve që ra dakord me Turqinë, si pjesë e marrëveshjes për refugjat ...
Ushtria dhe bandat e drogës përplasen në Brazil, 17 të vdekur

Ushtria dhe bandat e drogës përplasen në Brazil, 17 të vdekur

Policia braziliane është përplasur me trafikantët e drogës në qytetin verior të Manausit, duke lënë pas 17 të vdekur. “Individë të armatosur shkëmb ...
Nuk paguajnë biletat, konduktori i detyron pasagjerët të kërcejnë nga treni – njëri prej tyre humb jetën

Nuk paguajnë biletat, konduktori i detyron pasagjerët të kërcejnë nga treni – njëri prej tyre humb jetën

Në Egjipt është arrestuar një konduktor i cili kishte detyruar dy shitës të varfër ambulant të kërcejnë nga treni që ishte në lëvizje – e gjitha ndodh ...
Shtyhet përsëri Brexiti, Britania nuk do largohet nga BE’ja këtë të enjte

Shtyhet përsëri Brexiti, Britania nuk do largohet nga BE’ja këtë të enjte

Liderët e BE’së kanë vendosur që të shtyjnë Brexitin deri me datën 31 janar të vitit 2020. Britania edhe zyrtarisht nuk do të dalë me datën 31 teto ...
Një ushtar turk vritet e pesë të tjerë plagosen në Siri

Një ushtar turk vritet e pesë të tjerë plagosen në Siri

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi të dielën se një ushtar turk është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur në rajonin Ras Al-Ayn të Sirisë nga n ...
NATO’ja konfirmon se do të mbetet e angazhuar në Afganistan

NATO’ja konfirmon se do të mbetet e angazhuar në Afganistan

NATO-ja e rikonfirmoi angazhimin e saj për misionin në Afganistan dhe tha se do të sigurojë që prania e saj atje të mbetet “e qëndrueshme”. Zotimi ...
Ushtari rus vret tetë shokët e tij dhe plagos dy të tjerë

Ushtari rus vret tetë shokët e tij dhe plagos dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi ku një ushtar ka vrarë tetë ushtarë të tjerë dhe plagosi dy në një bazë në rajonin Zabaikale të Siberisë. Mi ...
Zbulohen të vërteta shokuese për kamionin ku vdiqën 39 vetë nga ngrirja

Zbulohen të vërteta shokuese për kamionin ku vdiqën 39 vetë nga ngrirja

Banditët kinezë “Snakeheads” mund të jenë ata që qëndrojnë pas vdekjes së 39 migrantëve të gjetur të ngrirë në pjesën e pasme të një kamioni në Essex, ...
Tërmete të forta ‘pushtojnë’ botën, tronditen disa vende

Tërmete të forta ‘pushtojnë’ botën, tronditen disa vende

Një tërmet me magnitudë 4.4 Rihter tronditi Rodos dhe bregdetin turk në orën 12:06 pas mesnatës. Lëkundjet u regjistruan në zonën detare midis Rodosit ...
15 orë brenda frigoriferit në -25 gradë celsius, zbulohet vdekja e tmerrshme e 39 personave që u nisën për Angli

15 orë brenda frigoriferit në -25 gradë celsius, zbulohet vdekja e tmerrshme e 39 personave që u nisën për Angli

Lajmi i djeshëm nga Britani e Madhe, ku tregonte për vdekjen e 39 personave shokoi mbarë botën. 39 viktimat u gjendën të vdekur brenda një kamioni. ...
1 2 3 4 683 20 / 6830 POSTS