Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 4 700 20 / 6998 POSTS
Studimi: Sasia e Covid-19 që ju infekton vendos nëse do të vuani apo do e kaloni me simptoma të buta

Studimi: Sasia e Covid-19 që ju infekton vendos nëse do të vuani apo do e kaloni me simptoma të buta

Përveçse ul rrezikun nga infektimi me koronavirus, distancimi fizik mund t’i bëjë simptomat e Covid-19 më të lehta, nëse dikush sëmuret prej tij. Kjo ...
Koronavirusi, Ivanka Trump ka një mesazh për amerikanët

Koronavirusi, Ivanka Trump ka një mesazh për amerikanët

Amerika tashmë është një nga vendet më të prekura nga Covid- 19 ku numri i vdekjeve ka shkuar në 2490 ndërsa të infektuar numërohen mbi 144 mijë. N ...
Koronavirusi u merr jetën mbi 3000 personave në Francë, 418 të vdekur në 24 orë

Koronavirusi u merr jetën mbi 3000 personave në Francë, 418 të vdekur në 24 orë

Pandemia Covid-19 u ka marrë jetën 3024 personave në Francë. Deri më tani vendi ka regjistruar 44.550 raste të konfirmuara me koronavirus. Javën ...
Çfarë di Suedia që po vepron ndryshe nga e gjithë bota në këtë situatë pandemie?

Çfarë di Suedia që po vepron ndryshe nga e gjithë bota në këtë situatë pandemie?

Ndërsa pjesa tjetër e Evropës vendos kufizime të ashpra në jetën publike dhe mbyll kufijtë dhe bizneset, Suedia po bën të kundërtën! Ka treguar një qa ...
Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Ministri i Financave i landit gjerman të Hesses është gjetur i vdekur, thotë policia. Trupi i 54-vjeçarit, Thomas Schäfer, u gjet në një linjë heku ...
Dhjetëra vajza u detyruan të skllavërojnë seksualisht përmes një aplikacioni të koduar

Dhjetëra vajza u detyruan të skllavërojnë seksualisht përmes një aplikacioni të koduar

Një vajzë e shkroi fjalën skllav mbi organet e saj gjenitale. Një tjetër u detyrua të lehte si qen ndërsa ishte lakuriq. Cho Joo-bin, një djalë 24- ...
Teksa krejt Evropa është izoluar, në Suedi jeta po vazhdon normalisht

Teksa krejt Evropa është izoluar, në Suedi jeta po vazhdon normalisht

Ndërkohë që shtetet anëtare të Bashkimit Evropian miratojnë masa të ashpra të karantinës për të luftuar pandeminë me koronavirus, duke përfshirë edhe ...
NYP: Çdo 17 minuta një njujorkez humb jetën nga COVID-19

NYP: Çdo 17 minuta një njujorkez humb jetën nga COVID-19

Koronavirusi po vret një person çdo 17 minuta në Nju Jork, njoftoi gazeta amerikane ”New York Post”. ”Më shumë se 26 600 njerëz janë infektuar në m ...
SHBA’ja në panik, gjendja me koronavirusin në Nju-Jork mund të bëhet më e keq se në Vuhan apo Lombardi

SHBA’ja në panik, gjendja me koronavirusin në Nju-Jork mund të bëhet më e keq se në Vuhan apo Lombardi

Nëse shkalla e rritjes së rasteve vazhdon në nivelet aktuale, zona metropolitane e Nju-Jorkut do të pësojë një katastrofë më keq se Vuhanit në Kinë os ...
Viktima e parë nga koronavirusi në një familje mbretërore, vdes princesha

Viktima e parë nga koronavirusi në një familje mbretërore, vdes princesha

Princesha Maria Teresa e Spanjës ka vdekur në moshën 86 vjeç pasi u testua pozitivisht për koronavirus. Princesha, e familjes mbretërore Bourbon-Pa ...
1 2 3 4 700 20 / 6998 POSTS