Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 664 10 / 6635 POSTS
Blindohet Franca: Samiti i G7-së, mobilizohen mbi 13 mijë policë

Blindohet Franca: Samiti i G7-së, mobilizohen mbi 13 mijë policë

Për sigurinë e G7-së në Biariz (jugperëndim), që zhvillohet këtë fundjavë, janë mobilizuar 13,200 forca policore të mbështetura nga forcat ushtarake, ...
Vuçiq tregon cfarë biseduan me Sekretarin Amerikan të Shtetit për Kosovën

Vuçiq tregon cfarë biseduan me Sekretarin Amerikan të Shtetit për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq tha sonte pas takimit me sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në New York, se ka kërkuar nga administrata amerikane ...
Ndodh mrekullia, i riu mbytet në det, por ndihma e vrojtuesit të plazhit e rikthen në jetë

Ndodh mrekullia, i riu mbytet në det, por ndihma e vrojtuesit të plazhit e rikthen në jetë

Një ngjarje e rëndë është shmangur sot në plazhin e Velipojës, aty ku një 15 vjeçar u nxorr pa shenja jete nga uji. Por falë ndërhyrjes të vrojtues ...
Macron ia përmend dhunën kundër protestuesve në Rusi, Putin i hakmerret menjëherë

Macron ia përmend dhunën kundër protestuesve në Rusi, Putin i hakmerret menjëherë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka debatuar sot me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, rreth dhunës që është përdorur në protestat në të dy v ...
I rrëzoi motoçikletën me veturë, shikoni çfarë rrahje mes shoferëve

I rrëzoi motoçikletën me veturë, shikoni çfarë rrahje mes shoferëve

Ky është momenti shokues kur një shofer goditi një motoçiklist me një çekiç gjatë një rrahje në rrugë. Ngjarja ka ndodhur një Londër, dhe është kap ...
BE e fton Kosovën në Hesinki, reagon Daçiq

BE e fton Kosovën në Hesinki, reagon Daçiq

Të gjashtë partnerët nga Ballkani Perëndimor, përfshirë edhe Kosovën, janë të ftuar të marrin pjesë në një takim joformal të ministrave të Jashtëm të ...
Kush është miliarderi spanjoll që u sulmua nga Mihal Kokëdhima, shefi i kabinetit të ish- Presidentit Suarez

Kush është miliarderi spanjoll që u sulmua nga Mihal Kokëdhima, shefi i kabinetit të ish- Presidentit Suarez

Mediat spanjolle i kushtojnë rëndësi të veçantë ngjarjes së ndodhur pak ditë më parë në Shqipëri, aty ku një familje iberike u sulmua nga pronari i nj ...
Merkel u jep shpresa ballkansve: Europa bashkohet vetëm kur Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e saj

Merkel u jep shpresa ballkansve: Europa bashkohet vetëm kur Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e saj

Europa do të bashkohet me të vërtet vetëm kur të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor do të i bashkohen BE’së. Kështu tha Kancelarja gjermane Angela M ...
Tre të vdekur nga përleshjet mes tifozëve të futbollit në Honduras

Tre të vdekur nga përleshjet mes tifozëve të futbollit në Honduras

Tre persona kanë vdekur dhe dhjetë të tjerë janë lënduar gjatë dhunës që shpërtheu mes tifozëve të dy ekipeve rivale të futbollit në kryeqytetin e Hon ...
Ia vonoi sanduiçin, mysafiri vret kamerierin në Paris

Ia vonoi sanduiçin, mysafiri vret kamerierin në Paris

Sipas disa dëshmitarëve, një klient i një restoranti e ka qëlluar për vdekje një kamerier në periferi të Parisit për shkak se e la të priste gjatë për ...
1 2 3 664 10 / 6635 POSTS