Category: RAJONI & BOTA

1 2 3 46 10 / 456 POSTS
Rrezik i lartë për sulme kibernetike në SHBA

Rrezik i lartë për sulme kibernetike në SHBA

Inteligjenca amerikane ka ngritur alarmin e kuq lidhur me mundësinë e sulmeve kibernetike nga shtetet të huaja. Madje autoritetet e krahasojnë nivelin ...
Nesër mbahet samiti i Helsinkit, Siria dhe armët bërthamore mes çështjeve kryesore

Nesër mbahet samiti i Helsinkit, Siria dhe armët bërthamore mes çështjeve kryesore

Takimi që është në plan të zhvillohet të hënën mes udhëheqësve të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, duket se nuk ka synime të përcaktuara qartë. Por p ...
Presidenti i Tanzanisë : “Godisni të burgosurit dembelë”

Presidenti i Tanzanisë : “Godisni të burgosurit dembelë”

Presidenti i Tanzanisë ka bërë thirrje që të burgosurit të punojnë me orë të gjata dhe të dënohen nëse janë dembelë. John Magufuli po fliste në c ...
Trump, pritshmëri të ulëta për bisedimet me Putin

Trump, pritshmëri të ulëta për bisedimet me Putin

Presidenti i SHBA, Trump është shprehur se ka pritshmëri të ulëta për bisedimet më Vladimir Putin. Dy liderët do takohen në Finlandë të hënën. ...
Kabul: Të paktën pesë persona vriten nga një sulm vetëvrasës

Kabul: Të paktën pesë persona vriten nga një sulm vetëvrasës

Të paktën pesë persona janë vrarë në një sulm vetëvrasës me bombë, pranë një ndërtese qeveritare në Kabul të Afganistanit, kanë njoftuar zyrtarët. ...
Vrasja e dyfishtë në Shkodër, policia shoqëron ish burrin e viktimës Silvi Ndoci

Vrasja e dyfishtë në Shkodër, policia shoqëron ish burrin e viktimës Silvi Ndoci

Mes të shoqëruarve nga policia për vrasjen e dyfishtë në Shkodër, është dhe ish-burri i Silvi Ndocit. 25-vjeçarja ishte divorcuar me të para se ...
Alarmi i mjekut: Adoleshentet shqiptare po i pijnë si “karamele” pilulat e emergjencës

Alarmi i mjekut: Adoleshentet shqiptare po i pijnë si “karamele” pilulat e emergjencës

Pilulat e urgjencës kundër shtatzënisë po përdoren pa asnjë lloj kriteri, konstatojnë mjekët gjinekologë. Vajzat e reja po i përdorin ato si “kar ...
Vë duart në kokë e tronditur! Momentet kur nëna merr vesh ekzekutimin e të birit në Shkodër

Vë duart në kokë e tronditur! Momentet kur nëna merr vesh ekzekutimin e të birit në Shkodër

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele e gjithë Shkodra është tronditur nga një vrasje rëndë, ekzekutimi i ish efektivit Boran Bërçama dhe bash ...
Erdogan: Nuk do ta harrojmë, e as nuk do të lejojmë të harrohet 15 Korriku

Erdogan: Nuk do ta harrojmë, e as nuk do të lejojmë të harrohet 15 Korriku

Nuk do të ndalojmë së luftuari kundër FETO-s. Do t'i zbulojmë dhe do t'i shkatërrojmë të gjitha celulat dhe poret ku ata kanë deportuar, ka thënë Erdo ...
Njihuni me deputetin më të pazakontë në botë, shkon me Lamborghini në parlament

Njihuni me deputetin më të pazakontë në botë, shkon me Lamborghini në parlament

Ai ka gjetur një slogan për veten : “Vëllai deputet i të rinjve dhe sportistëve.” Dhe shton: “Nusja ime nuk është e kënaqur me këtë vendim. Por ajo gj ...
1 2 3 46 10 / 456 POSTS