Category: OPINIONE

1 18 19 20 21 22 24 200 / 239 POSTS
“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

Bashkim Mustafa ka bërë një thirrje emocionale për protestë, për lirimin e ish-komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit. Përmes një letre, Mustafa, ...
Grupi Punues për vizat, javën tjetër në Kosovë

Grupi Punues për vizat, javën tjetër në Kosovë

Grupi Punues për Vizat (COWEB), i cili funksionon në kuadër të Këshillit të Bashkimit Evropian, javën e ardhshme do ta vizitojë Kosovën për të parë ng ...
Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao,ndeshja e kthimit

Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao,ndeshja e kthimit

Më 2 maj 2015 në arenën MGM Grand Las Vegas u zhvillua meçi mes Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao e cilësuar si ndeshja e shekullit, kjo ndeshje ish ...
Profil për Johannes Hahn, monumentin e Bashkimit Evropian

Profil për Johannes Hahn, monumentin e Bashkimit Evropian

Nga: BERAT BUZHALA Ai çdo mëngjes kur zgjohet, bëhet gati, vë kollaren, parfumoset, merr çantën me dokumente të shumta, përqafon më të dashurit e tij ...
Ka mbetur kush që e do këtë vend?!

Ka mbetur kush që e do këtë vend?!

Nga: VISAR BERISHA Prandaj, para se, mos e thëntë Zoti, të lirohemi nga prokurorë që i shërbejnë politikës si koracë, qeveritarë dorëlëshuar e dijepa ...
Kulminacioni i çorodisë politike

Kulminacioni i çorodisë politike

(Autori është kolumnist i rregullt ) Njëqind argumente mund të justifikojnë konkludimin që duhet bërë një Delegacion të përbashkët për fazën finale ...
Përgjigje për Blerim Latifin

Përgjigje për Blerim Latifin

Nga: Baton Haxhiu Dilema konsiston midis një marrëveshjeje me pasoja të mundshme në funksionalitet të brendshëm dhe një korrigjimi territorial që sta ...
“Ui ar not problematik gajs…, ui traj tu du agriment…, jesss”

“Ui ar not problematik gajs…, ui traj tu du agriment…, jesss”

Nga: Berat Buzhala Kjo fjali - që ka mundësi të përfundojë në librat e historisë si njëra prej frazave më idiote, duhet të lexohet me akcent të Kazak ...
Mehmet Kraja: Trinia e djallit

Mehmet Kraja: Trinia e djallit

Shkruan: Mehmet Kraja Konfuzioni, manipulimi i opinionit dhe kapja e shtetit. 1. Ndarje e Kosovës, këmbim territoresh, korrigjim kufijsh, ask ...
“Rasti Blakaj” – bombë me sahat kundër liberalizimit!?

“Rasti Blakaj” – bombë me sahat kundër liberalizimit!?

Ramush Haradinaj, si qytetar dhe burrështeti, ka të drejtë të zemërohet përballë mohimit të së vërtetës nga ish prokurori Elez Blakaj, i cili nga jash ...
1 18 19 20 21 22 24 200 / 239 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19