Category: OPINIONE

1 2 3 4 14 20 / 140 POSTS
“Idiotët” e Dostojevskit  dhe të  “mjerët” e Victor Hugos

“Idiotët” e Dostojevskit dhe të “mjerët” e Victor Hugos

Shkruan:  Izet Shala Gjithë problemi me këtë botë është se budallenjtë dhe fanatikët gjithnjë janë të sigurt për vetveten, ndërsa të mençurit jan ...
Kurti për PSD-në: Kushdo që po del prej VV-së po përfundon në prehrin e PDK-së

Kurti për PSD-në: Kushdo që po del prej VV-së po përfundon në prehrin e PDK-së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për mesazhet e publikuara në media të deputetëve të PSD-së me pjesëtarë të koalicionit qeverisë ...
Kandiq: Si mund të kërkojë Serbia të vendosë për diçka në territorin e Kosovës?

Kandiq: Si mund të kërkojë Serbia të vendosë për diçka në territorin e Kosovës?

Si është e mundur që shteti, i cili gjatë bombardimeve të NATO-s, ka bërë krim lufte mbi 6.500 shqiptarë, t’i japë vetes të drejtë të vendosë për diçk ...
Lideri i sfidave të mëdha Fatmir Limaj!

Lideri i sfidave të mëdha Fatmir Limaj!

Nga : Albert Maxhuni - Kryetar i rinisë së NISMA Socialdemokrate Qysh në rini i’u përgjigj atdheut duke u rreshtuar në radhët e Ushtrisë Clirimtare, ...
Engel: BE t’ua jap kosovarëve liberalizimin e vizave menjëherë, jo në vitin 2020

Engel: BE t’ua jap kosovarëve liberalizimin e vizave menjëherë, jo në vitin 2020

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel është deklaruar për ushtrinë e Kosovës, taksën ndaj Serbisë dhe liberalizimin e vizave. Kongresmeni amerikan, Eliot ...
Thaçi: Transformimi i FSK’së nuk jep arsye për t’u frikësuar

Thaçi: Transformimi i FSK’së nuk jep arsye për t’u frikësuar

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur për takimin urgjent për Kosovën që pritet të zhvillohet në Këshillin e Sigurisë të OKB. Ai ka shtua ...
Shkruan: Xhevdet Smakiqi: Kryenegociatori i denjët i Republikës së Kosovës!

Shkruan: Xhevdet Smakiqi: Kryenegociatori i denjët i Republikës së Kosovës!

Nga: Xhevdet Smakiqi Në pozicionin delikatë të Kosovës, me mungesë unitetit partiak për dialogun. Me presionin e funksionalizmit te Gjykates Speci ...
Komandanti i FSK-së: Ushtria e Kosovës është në shërbim të të gjithë qytetarëve

Komandanti i FSK-së: Ushtria e Kosovës është në shërbim të të gjithë qytetarëve

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka deklaruar se ushtria e Kosovës ose FSK-ja është n ...
Ambasadori amerikan: Votimi për tranzicionin e FSK-së, moment historik për Kosovën

Ambasadori amerikan: Votimi për tranzicionin e FSK-së, moment historik për Kosovën

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett votimin e Ushtrisë gjatë ditës së nesërme e ka quajtur moment historik për vendin. Në një postim n ...
Haradinaj për Gjykatën Speciale: Askush s’ka të drejtë t’i shmanget drejtësisë

Haradinaj për Gjykatën Speciale: Askush s’ka të drejtë t’i shmanget drejtësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale ditët e fundit ka thirrur për intervistim disa pjesëtarë të UÇK-së. Haradinaj ka thënë ...
1 2 3 4 14 20 / 140 POSTS