Category: OPINIONE

1 14 15 16 17 18 21 160 / 203 POSTS
Trondit gazeta gjermane: Ronaldo e përdhunoi një grua, e pranoi dhe pagoi para për t’ia mbyllur gojën

Trondit gazeta gjermane: Ronaldo e përdhunoi një grua, e pranoi dhe pagoi para për t’ia mbyllur gojën

Cristiano Ronaldo është njëri ndër lojtarët më të famshëm në rruzullin tokësor. Një grua nga Las Vegasi ka dalë me një deklaratë publike: Ai ës ...
Këto janë femrat më seksi në Evropë

Këto janë femrat më seksi në Evropë

Fotografi i njohur Simon Bolz sjell një libër me foto, të titulluar Frisky. Sipas Bild, gjermani ka udhëtuar nëpër Europë për të sjellë disa ng ...
Hyrja në NATO do t’i japë Maqedonisë impuls të fuqishëm ekonomik

Hyrja në NATO do t’i japë Maqedonisë impuls të fuqishëm ekonomik

Me anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe në NATO, për kompanitë vendore hapet tregu prej 500 milionë konsumatorë, Maqedonia do të hyjë në ekonominë m ...
“Salahu duhet ta fitojë çmimin e FIFA-s, e jo Modrici apo Ronaldo”

“Salahu duhet ta fitojë çmimin e FIFA-s, e jo Modrici apo Ronaldo”

Trajneri egjiptian, Hany Ramzy, ka thënë se ai mendon që bashkëkombësi i tij, Mohamed Salah, duhet ta fitojë çmimin për lojtarin më të mirë të vitit t ...
“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

Bashkim Mustafa ka bërë një thirrje emocionale për protestë, për lirimin e ish-komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit. Përmes një letre, Mustafa, ...
Grupi Punues për vizat, javën tjetër në Kosovë

Grupi Punues për vizat, javën tjetër në Kosovë

Grupi Punues për Vizat (COWEB), i cili funksionon në kuadër të Këshillit të Bashkimit Evropian, javën e ardhshme do ta vizitojë Kosovën për të parë ng ...
Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao,ndeshja e kthimit

Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao,ndeshja e kthimit

Më 2 maj 2015 në arenën MGM Grand Las Vegas u zhvillua meçi mes Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao e cilësuar si ndeshja e shekullit, kjo ndeshje ish ...
Profil për Johannes Hahn, monumentin e Bashkimit Evropian

Profil për Johannes Hahn, monumentin e Bashkimit Evropian

Nga: BERAT BUZHALA Ai çdo mëngjes kur zgjohet, bëhet gati, vë kollaren, parfumoset, merr çantën me dokumente të shumta, përqafon më të dashurit e tij ...
Ka mbetur kush që e do këtë vend?!

Ka mbetur kush që e do këtë vend?!

Nga: VISAR BERISHA Prandaj, para se, mos e thëntë Zoti, të lirohemi nga prokurorë që i shërbejnë politikës si koracë, qeveritarë dorëlëshuar e dijepa ...
Kulminacioni i çorodisë politike

Kulminacioni i çorodisë politike

(Autori është kolumnist i rregullt ) Njëqind argumente mund të justifikojnë konkludimin që duhet bërë një Delegacion të përbashkët për fazën finale ...
1 14 15 16 17 18 21 160 / 203 POSTS