Category: OPINIONE

1 12 13 14 15 16 19 140 / 188 POSTS
Shkruan Mehmet Kraja: Turpi

Shkruan Mehmet Kraja: Turpi

Titulli. Është i shkrimtarit nga Afrika e Jugut, J. M. Coetzee, i cili në romanin e tij “Turpi” (Çmimi Nobel për Letërsi, 2003), në rrethanat pas apar ...
Haradinaj për “aksionin” e Thaçit në Veri: Unë atje shkoj pa media

Haradinaj për “aksionin” e Thaçit në Veri: Unë atje shkoj pa media

Në konferencën që sapo e mbajti në Prishtinë, kryeministri Ramush Haradinaj u pyet nga gazetarët edhe për vizitën e Hashim Thaçit në Veri të Kosovës, ...
Suso: Nuk është faji i Gattusos

Suso: Nuk është faji i Gattusos

Anësori i Milanit, Suso, ka insistuar duke thënë se nuk duhet fajësuar Gennaro Gattuso për fillimin e dobët të skuadrës në këtë stinor. Milani ...
Reali do ta shesë Benzeman në janar

Reali do ta shesë Benzeman në janar

Real Madridi është gati që t’i ndajë rrugët me Karim Benzeman gjatë muajit janar, sipas Diario Gol. Sulmuesi francez e filloi mirë këtë stinor, ...
Buta vazhdon me ironizimin ndaj Eminem

Buta vazhdon me ironizimin ndaj Eminem

Reperi Buta ka bërë bujën në internet me një deklaratë që ka bërë për legjendën e muzikës rap, Eminem. E tani ai po e shfrytëzon këtë vëmendje, ...
Trondit gazeta gjermane: Ronaldo e përdhunoi një grua, e pranoi dhe pagoi para për t’ia mbyllur gojën

Trondit gazeta gjermane: Ronaldo e përdhunoi një grua, e pranoi dhe pagoi para për t’ia mbyllur gojën

Cristiano Ronaldo është njëri ndër lojtarët më të famshëm në rruzullin tokësor. Një grua nga Las Vegasi ka dalë me një deklaratë publike: Ai ës ...
Këto janë femrat më seksi në Evropë

Këto janë femrat më seksi në Evropë

Fotografi i njohur Simon Bolz sjell një libër me foto, të titulluar Frisky. Sipas Bild, gjermani ka udhëtuar nëpër Europë për të sjellë disa ng ...
Hyrja në NATO do t’i japë Maqedonisë impuls të fuqishëm ekonomik

Hyrja në NATO do t’i japë Maqedonisë impuls të fuqishëm ekonomik

Me anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe në NATO, për kompanitë vendore hapet tregu prej 500 milionë konsumatorë, Maqedonia do të hyjë në ekonominë m ...
“Salahu duhet ta fitojë çmimin e FIFA-s, e jo Modrici apo Ronaldo”

“Salahu duhet ta fitojë çmimin e FIFA-s, e jo Modrici apo Ronaldo”

Trajneri egjiptian, Hany Ramzy, ka thënë se ai mendon që bashkëkombësi i tij, Mohamed Salah, duhet ta fitojë çmimin për lojtarin më të mirë të vitit t ...
“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

“TURP PËR DREJTËSINË E POLITIKËN QË MBANË NË BURG ÇLIRIMTARËT”

Bashkim Mustafa ka bërë një thirrje emocionale për protestë, për lirimin e ish-komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit. Përmes një letre, Mustafa, ...
1 12 13 14 15 16 19 140 / 188 POSTS