Category: LAJME

1 923 924 925 926 927 1,331 9250 / 13304 POSTS
Apel për ndihmë: Ta ndihmojmë Besnikun që sa më shpejtë ta kaloj këtë sfidë

Apel për ndihmë: Ta ndihmojmë Besnikun që sa më shpejtë ta kaloj këtë sfidë

APEL PËR NDIHMË! Ky është Besnik Ukaj, 29 vjeçar i cili po vuan nga një sëmundje e rënd që kohëve të fundit është shum e shpesht tek ne, nga Leukemia ...
Sejdiu: ‘Vetting’-u është i domosdoshëm, duhet bërë pastrimi i drejtësisë

Sejdiu: ‘Vetting’-u është i domosdoshëm, duhet bërë pastrimi i drejtësisë

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka folur për procesin e vettingut në sistemin e drejtësisë në Kosovë. Duke komentuar listën e ...
Listat e veteranëve të hetohen pa kërcënime dhe ndërhyrje politike, thotë Delawie

Listat e veteranëve të hetohen pa kërcënime dhe ndërhyrje politike, thotë Delawie

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie po kërkon që hetimet për listat e veteranëve të bëhen pa kërcënime, frikë dhe ndërhyrje të politikës. D ...
Rreth 80 deputetë shqiptarë kundër Thaçit, pro tij PDK’ja dhe Lista Serbe

Rreth 80 deputetë shqiptarë kundër Thaçit, pro tij PDK’ja dhe Lista Serbe

Një rezolutë, që kërkon t’ia ndalojë presidentit Hashim Thaçi të flasë me Aleksandar Vuçiqin për ndryshimin e kufijve të Kosovës, pritet ta votojnë rr ...
Kusari: Kryekrimineli ulet në zyrën e Kryeministrit Haradinaj

Kusari: Kryekrimineli ulet në zyrën e Kryeministrit Haradinaj

Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari, ka folur për qeverisjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Ajo thotë se është e turpshme se si Haradinaj publi ...
Mashtruan 900 aplikues për vende pune në Gjermani, prokuroria ngrit aktakuzë ndaj tre personave

Mashtruan 900 aplikues për vende pune në Gjermani, prokuroria ngrit aktakuzë ndaj tre personave

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, kundër të pan ...
Të burgosurit ankohen për ushqimin, por dita e një të burgosuri i kushton shtetit 28 euro

Të burgosurit ankohen për ushqimin, por dita e një të burgosuri i kushton shtetit 28 euro

Përderisa shumica e kosovarëve e kalojnë tërë ditën me 1 euro e 30 cent, vetëm një i burgosur i kushton shtetit rreth 28 euro në ditë. Kjo shifër në f ...
Rezultatet e regjistrimit të diasporës: Gjermania shteti me më së shumti kosovarë

Rezultatet e regjistrimit të diasporës: Gjermania shteti me më së shumti kosovarë

Ministria e Diasporës, që nga viti 2013 ka filluar regjistrimin e mërgatës, proces që ende nuk ka përfunduar. Mërgimtarët ankohen se procesi i regjist ...
Kryeparlamentari propozon që “Rruga B” të mbajë emrin e John McCainit

Kryeparlamentari propozon që “Rruga B” të mbajë emrin e John McCainit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka dalë me propozim që “Rruga B” në Prishtinë të mbajë emrin e senatorit ameri ...
Qeveria ndan 35 mijë euro për alpinisten që shkeli majën më të lartë të Rusisë

Qeveria ndan 35 mijë euro për alpinisten që shkeli majën më të lartë të Rusisë

Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete për përkrahjen e aktiviteteve të alpinistes Arineta Mulaj. Në arsyetimin e tij Kryeministri Hara ...
1 923 924 925 926 927 1,331 9250 / 13304 POSTS