Category: LAJME

1 3 4 5 6 7 1,635 50 / 16343 POSTS
Bllokohen llogaritë bankare që përfituan nga 2 milionë eurot e vjedhura nga Thesari i Shtetit

Bllokohen llogaritë bankare që përfituan nga 2 milionë eurot e vjedhura nga Thesari i Shtetit

Departamenti Special i Gjykatës Themelore të Prishtinës ka vendosur Urdhër Ndalues ndaj llogarive në të cilat kanë shkuar paratë e Thesarit të Shtetit ...
Hoti: Vendimeve të Qeverisë sime duhet t’iu frikësohen vetëm ata që e kanë frikë ligjshmërinë

Hoti: Vendimeve të Qeverisë sime duhet t’iu frikësohen vetëm ata që e kanë frikë ligjshmërinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka folur rreth kritikave që ka marrë pas shuarjes së Task Forcës për ...
Këto janë komunat ku sot u shfaqën 281 raste të reja me Covid 19

Këto janë komunat ku sot u shfaqën 281 raste të reja me Covid 19

Kosova po hynë në një fazë të re nga koronavirusi. Vetëm sot në tyë gjithë vendin janë raportuar edhe 281 raste të reja me Covid-19 si dhe katër raste ...
Duda Balje kërkon që Kosova të hapë zyrë ndërlidhëse në Bosnje e Hercegovinë

Duda Balje kërkon që Kosova të hapë zyrë ndërlidhëse në Bosnje e Hercegovinë

Deputetja Duda Balje po kërkon që Kosova të hapë zyrë ndërlidhëse në Bosnje e Hercegovinë, raporton Express Balje këtë kërkesë ia ka bërë kryem ...
I infektuar me COVID-19, kjo është gjendja shëndetësore e Kurtit

I infektuar me COVID-19, kjo është gjendja shëndetësore e Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është infektuar me koronavirus. Lajmin për këtë e ka bërë të ditur vetë ai. Zyrtarë nga VV-ja kanë treg ...
Qeveria e Kosovës: Nesër në Bruksel flasim për financat dhe çështjen e pronave

Qeveria e Kosovës: Nesër në Bruksel flasim për financat dhe çështjen e pronave

Zyra për media e kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se nesër në takimin mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, do të diskutohet për zgjidhjen e pretend ...
Prodhohet një tank në Komoran

Prodhohet një tank në Komoran

Një qytetar në Komoran ka improvizuar një tank, fotografitë e të cilit i ka publikuar në rrjetin social Facebook. Në rruget e Komoranit, fshatit të ...
Ministria e Abrashit për dymilionëshin: Dikush e ka gënjyer qëllimisht ministren Bajrami

Ministria e Abrashit për dymilionëshin: Dikush e ka gënjyer qëllimisht ministren Bajrami

Sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, Izedin Bytyqi, beson se dikush ka dashur ta keqinformojë ministren e Financave, Hykmete Bajrami, kur i ka t ...
Shefi i BE-së në Kosovë shkon në zyrat e GP të LDK’së, ka një porosi për partinë e Mustafës

Shefi i BE-së në Kosovë shkon në zyrat e GP të LDK’së, ka një porosi për partinë e Mustafës

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovës, Tomas Szunyog është takuar sot në Kuvend të Kosovës me përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton ...
Ndodh në Prishtinë: Laboratori privat ua kryen testet PCR pacientëve në oborr, ankohen banorët

Ndodh në Prishtinë: Laboratori privat ua kryen testet PCR pacientëve në oborr, ankohen banorët

Banorët e disa komplekseve banesore në Prishtinë kanë ankesa ndaj një Laboratori privat që vepron në kryeqytet. Në lagjen Arbëria, gjendet laborato ...
1 3 4 5 6 7 1,635 50 / 16343 POSTS