Category: LAJME

1 3 4 5 6 7 1,495 50 / 14948 POSTS
Dyshohet se nxënësja u sulmua seksualisht nga mësimdhënësi i shkollës

Dyshohet se nxënësja u sulmua seksualisht nga mësimdhënësi i shkollës

Rasti është paraqitur në polici nga vet viktima, por polica nuk jep detaje për rastin. Rruga  “Bajram Bahtiri” të shpie drejt shkollës fillore “Naz ...
Përveç ankesës së kandidatëve të VV’së’, Supremja ka hedhur poshtë edhe tri të tjera

Përveç ankesës së kandidatëve të VV’së’, Supremja ka hedhur poshtë edhe tri të tjera

Përveç ankesës së tre kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje rreth votave të ardhura nga Serbia, Gjykata Supreme ka hedhur poshtë edhe tri ankesa të tje ...
Kur pritet të formohet Qeveria?

Kur pritet të formohet Qeveria?

Formimi i institucioneve mundet të vonojë deri në vitin e ardhshëm, Kurti thotë se po i përafrojnë qëndrimet me LDK’në. Albin Kurti, doli si njeriu ...
Dështon diplomacia e Kosovës, njohja e fundit në vitin 2018

Dështon diplomacia e Kosovës, njohja e fundit në vitin 2018

Barbadosi është shteti i fundit që e ka njohur pavarësinë e  Kosovës. Kjo gjë ka ndodhur në vitin 2018. Në anën tjetër Serbia vazhdon të lobojë që mos ...
Arrestohet një zyrtar policor në Kamenicë

Arrestohet një zyrtar policor në Kamenicë

Është arrestuar në Kamenicë një zyrtar policor, nën dyshimet se ka kryer veprën penale kontrabandë me mallra. Në orët e mbrëmjes së djeshme, hetues ...
Rinumërimi i votave, KQZ thotë se do të punojnë në dy ndërrime fton partitë për të vëzhguar

Rinumërimi i votave, KQZ thotë se do të punojnë në dy ndërrime fton partitë për të vëzhguar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se ka filluar procesi i rinumërimit të votave pas vendimti të PZAP-së. Në një përgjigje për Express, zëd ...
Në kohën kur Rama po e trashë miqësinë me Vuçiqin, Daçiqi bind Ganën ta çnjohë Kosovën

Në kohën kur Rama po e trashë miqësinë me Vuçiqin, Daçiqi bind Ganën ta çnjohë Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdon të trashë miqësinë me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, edhe përkundër qasjes së vazhdueshme destruktiv ...
“Bild” zbulon skandalin: Këshilli i Evropës pritet të emërojë ish-spiunin rus për t’u marrë me Kosovën

“Bild” zbulon skandalin: Këshilli i Evropës pritet të emërojë ish-spiunin rus për t’u marrë me Kosovën

Gazeta gjermane “Bild” ka shkruar sot për një skandal në të cilin mund të përfshihet institucioni i Këshillit të Evropës me seli në Strasburg, në rast ...
Çka ndodh sot në Kosovë

Çka ndodh sot në Kosovë

Mbahet takimin vjetor i ministrave të Bujqësisë i vendeve të Evropës Juglindore. (Hotel “Emerald”, ora 09:00) Universiteti i Shkencave të Aplikuara ...
Tragjike: Kjo është harta e minishengenit në mes Ramës dhe Vuçiq, Kosova pjesë e Serbisë

Tragjike: Kjo është harta e minishengenit në mes Ramës dhe Vuçiq, Kosova pjesë e Serbisë

Takimi i radhës në mes Rames dhe Vuçiqit, për ta vulosur këtë pakt, raportojnë mediat serbe, do të mbahet me 21 dhjetor në Durrës, Bashkëpunimi ndë ...
1 3 4 5 6 7 1,495 50 / 14948 POSTS