Category: LAJME

1 2 3 4 5 6 1,425 40 / 14243 POSTS
SHSKUK-ja nuk hapi konkurs të ri për drejtor të Infermierisë, zgjodhi ushtrues detyre, paralajmërohet kallxim penal (DOKUMENT)

SHSKUK-ja nuk hapi konkurs të ri për drejtor të Infermierisë, zgjodhi ushtrues detyre, paralajmërohet kallxim penal (DOKUMENT)

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës nuk ka hapur konkurs të ri për pozitën Drejtor i Departamentit të Infermierisë në QKUK, por ka zgjedhur ...
NISMA e vetme në zgjedhje, synon mbi 10 deputetë

NISMA e vetme në zgjedhje, synon mbi 10 deputetë

Nisma Socialdemokrate po insiston të shkojë e vetme në zgjedhje. Kjo parti po synon t’i ketë sē paku 10 deputetë në Kuvendin e Kosovës. Endrit Shal ...
Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në SHSKUK kanë thënë se gjendja është duke u përmirësuar, por drejtorë të spitaleve, drejtorë të klinikave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ...
29-vjeçari nga Istogu e rreh në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

29-vjeçari nga Istogu e rreh në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se ka arrestuar sot një person, pasi që i njëjti kishte goditur në mënyrë brutale një fëmijë të komunitetit ash ...
Lajmi i fundit: Firmoset marrëveshja AAK – PSD, garojnë me një listë zgjedhore

Lajmi i fundit: Firmoset marrëveshja AAK – PSD, garojnë me një listë zgjedhore

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, edhe zyrtarisht kanë nënshkruar marr ...
Policia jep detaje, një i vdekur dhe katër të lënduar në autostradën “Ibrahim Rugova”

Policia jep detaje, një i vdekur dhe katër të lënduar në autostradën “Ibrahim Rugova”

Sot rreth orës 10:00 një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë një person ka humbur jetën dhe katër të tje ...
Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, dyshohet për të lënduar

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, dyshohet për të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ , ku dyshoh ...
Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç pretendon se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë më ...
Aksident në Rahovec, ka të lënduar

Aksident në Rahovec, ka të lënduar

Një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur pas mesnate në rrugën Xërxë-Rahovec. Nga ky aksident besohet se ka persona të lënduar. Policia d ...
Arrestohet një shofer shqiptar nga policia e Serbisë, i gjendet fëmija në bagazh

Arrestohet një shofer shqiptar nga policia e Serbisë, i gjendet fëmija në bagazh

Në Merdare, duke kaluar kufirin me Serbinë, policia serbe ka arrestuar një shofer shqiptar. Nga burimet e Indeksonline mësohet se arsyeja e arresti ...
1 2 3 4 5 6 1,425 40 / 14243 POSTS