Category: LAJME

1 2 3 4 5 6 1,635 40 / 16343 POSTS
Koha të dalin pagat, Telekomi akoma i ka të bllokuara llogaritë

Koha të dalin pagat, Telekomi akoma i ka të bllokuara llogaritë

Telekomi pret që sot gjatë ditës t’i zhbllokohen llogaritë, të cilat i ishin bllokuar si pasojë e dënimit të papaguar ndaj Z-Mobile’it, kompanisë në p ...
LDK-ja dorëzohet përballë Haradinajt, autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet

LDK-ja dorëzohet përballë Haradinajt, autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, është dorëzuar përballë AAK-së së Ramush Haradinajt për punën e ndërtimit ...
Zëvendëskryeministri kritikon Zemajn për shtesat e personelit shëndetësor: Edhe kategoritë tjera kanë punuar

Zëvendëskryeministri kritikon Zemajn për shtesat e personelit shëndetësor: Edhe kategoritë tjera kanë punuar

Shtesat vetëm për personelin shëndetësor janë kritikuar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, raporton Gazeta Express. Në mbledhjen e sot ...
Votohet në Qeveri projektbuxheti për vitin 2021

Votohet në Qeveri projektbuxheti për vitin 2021

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është votuar projektbuxheti për vitin 2021, raporton Gazeta Express. Ministrja e Financave, Hykmete Baj ...
FSK dhe KFOR’i amerikan gjejnë një bombë 100 kg të luftës së II botërore

FSK dhe KFOR’i amerikan gjejnë një bombë 100 kg të luftës së II botërore

Me rastin e përfundimit të shërbimit të Taskforcës së EOD-së të KFOR-it Amerikan në Kosovë, kompania e deminimit të Gardës Kombëtare të FSK-së në bash ...
Prishtina vatër e infeksionit, konfirmohen edhe 117 qytetarë me koronavirus

Prishtina vatër e infeksionit, konfirmohen edhe 117 qytetarë me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se brenda 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19 është shënuar një vdekje, janë konfirmuar 284 raste, n ...
Çfarë provokimi i bëri Serbia Kosovës një ditë para zhbllokimit të dialogut

Çfarë provokimi i bëri Serbia Kosovës një ditë para zhbllokimit të dialogut

Kosova dhe Serbia ka disa javë që nuk janë ulur në tavolinë të dialogut, për shkak se dy palët nuk kanë qëndrime të njëjta për çështjen e Asociacionit ...
Një viktimë dhe 284 të infektuar me koronavirus në Kosovë

Një viktimë dhe 284 të infektuar me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë situata epidemiologjike po tregon sinjale të përkeqësimit, pasi të enjten (29 tetor) janë konfirmuar 284 të infektuar me koronavirusin e ri. ...
Zafir Berisha: ‘komisarët’ e VV-së e lanë Prizrenin pa 5 milionë euro

Zafir Berisha: ‘komisarët’ e VV-së e lanë Prizrenin pa 5 milionë euro

Humbja e fuqisë politike, papërgjegjësi dhe mosdija në qeverin e LVV në Prizren, ka bërë që qyteti i Prizrenit të humbën mbi 5 miljon ero, si rezultat ...
Trusti humbi 100 milionë euro për dy muaj

Trusti humbi 100 milionë euro për dy muaj

Kriza e pandemisë në fund të muajit shkurt ka shkaktuar një lëkundje të rëndë në tregjet financiare globale. Një lëkundje të tillë e kishe parë edhe T ...
1 2 3 4 5 6 1,635 40 / 16343 POSTS