Category: LAJME

1 2 3 4 5 1,635 30 / 16343 POSTS
Skandaloze: Drejtori i Inspektoratit në Prizren ndërton shtëpinë pa leje, s’ka kush që ja ndalon punimet!

Skandaloze: Drejtori i Inspektoratit në Prizren ndërton shtëpinë pa leje, s’ka kush që ja ndalon punimet!

Qyteti i Prizrenit vazhdon të degradohet nga ndërtimet pa leje dhe pa kritere pothuajse nëpër të gjitha lagjet e qytetit. Përgjegjësinë për mbikëqy ...
Tërmeti, Ambasada e Kosovës në Turqi ka një njoftim për kosovarët që jetojnë në Izmir

Tërmeti, Ambasada e Kosovës në Turqi ka një njoftim për kosovarët që jetojnë në Izmir

Pas tërmetit që goditi sot Turqinë, Ambasada e Kosovës në Ankara ka publikuar numrat e telefonit ku mund të kontaktojnë shtetasit e Republikës së Koso ...
Duda Balje i reagon Tomë Gashit pas ofendimit të mbrëmshëm ndaj Melihate Tërmkollit

Duda Balje i reagon Tomë Gashit pas ofendimit të mbrëmshëm ndaj Melihate Tërmkollit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka reaguar ndaj ofendimit të mbrëmshëm që avokati Tomë Gashi i ka bërë anëtares së LDK’së, Melihate Termko ...
Kosova shënon rekord të ri nga COVID-19: Për 24 orë katër vdekje e 418 raste të reja

Kosova shënon rekord të ri nga COVID-19: Për 24 orë katër vdekje e 418 raste të reja

Në Kosovë situata epidemiologjike po tregon sinjale të përkeqësimit, pasi të premten (30 tetor) janë konfirmuar 418 të infektuar me koronavirusin e ri ...
Pavarësisht rritjes së rasteve, mijëra kosovarë nisen për ta kaluar fundjavën në Shqipëri

Pavarësisht rritjes së rasteve, mijëra kosovarë nisen për ta kaluar fundjavën në Shqipëri

Pavarësisht numrit të lartë të të infektuarve me Covid, qytetarët nga Kosova vazhdojnë t’i drejtohen Shqipërisë për të kaluar fundjavën dhe për të shi ...
Pezullohet nga puna drejtori i Kardiokirurgjisë të QKUK’së

Pezullohet nga puna drejtori i Kardiokirurgjisë të QKUK’së

Është pezulluar nga puna drejtori i Kardiokirurgjisë dhe Kardiologjisë Invazive, Tefik Bekteshi. Vendimi për pezullimin e Bekteshit është marr sot ...
IKSHP pas 418 rasteve të reja: Mos e lejoni mbylljen e të gjithëve për pakujdesinë e disave

IKSHP pas 418 rasteve të reja: Mos e lejoni mbylljen e të gjithëve për pakujdesinë e disave

Pas shifrave alarmante të të infektuarve në 24 orët e fundit, ka reaguar edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, raporton Express. IKSHP’ja ka ...
Limaj reagon pas tërmetit në Turqi: Lutjet tona janë për popullin turk

Limaj reagon pas tërmetit në Turqi: Lutjet tona janë për popullin turk

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, është shprehur se është i prekur thellë nga tërmeti vdekjeprurës që ka goditur sot Turqinë̈, ku ...
Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj sulmit në Francë, e quan terrorist

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj sulmit në Francë, e quan terrorist

Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar pas sulmit të djeshëm terrorist në Nice të Francës, që la të vdekur tre persona dhe disa të plagosur, raporton E ...
Bashkëpartiakja tenton t’i dalë në krah Tërmkollit: Ne të duam kështu si je

Bashkëpartiakja tenton t’i dalë në krah Tërmkollit: Ne të duam kështu si je

Deputetja nga radhët e LDK-së, Besa Gaxheri i ka dalë në mbrojte bashkëpartiakes, Melihate Tërmkolli që u ofendua nga avokati Tomë Gashi gjatë një ...
1 2 3 4 5 1,635 30 / 16343 POSTS