Category: LAJME

1 2 3 4 5 1,527 30 / 15264 POSTS
Kastrati: Gjendja e të prekurit me koronavirus nga Kamenica është e mirë

Kastrati: Gjendja e të prekurit me koronavirus nga Kamenica është e mirë

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka bërë të ditur se është regjistruar rasti i parë me COVID-19 nga kjo komunë. Sipas tij, gjendja e personi ...
Këshilltari i ministrit Vitia i reagon Haradinajt: Duhet ta mësoj dallimin mes punësimit dhe emërimit

Këshilltari i ministrit Vitia i reagon Haradinajt: Duhet ta mësoj dallimin mes punësimit dhe emërimit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza ndaj VV’së që kanë bërë punësime familjare gjatë kohës në pushtet. Ai ka përmendur rolin ...
Meta: Vjosa nuk i ka marrë votat për VV’në, por për fitore të LDK’së

Meta: Vjosa nuk i ka marrë votat për VV’në, por për fitore të LDK’së

Anëtari i LDK’së Bardhyl Meta thotë se me mocionin e mosbesimit LDK bëri që Kosova të mos paguante faturat e hamendësimeve të kryeministrit Albin Kurt ...
Këngëtari nga Gjakova që ishte prekur me koronavirus në Gjermani thotë se është shëruar

Këngëtari nga Gjakova që ishte prekur me koronavirus në Gjermani thotë se është shëruar

Këngëtari, Muhamet Sejdiu, me anë të një postimi në Facebook thotë se ai dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga virusi Covid-19. Dy personat ...
10 milionë euro humbjet ditore si pasojë e COVID-19 në Kosovë

10 milionë euro humbjet ditore si pasojë e COVID-19 në Kosovë

Të gjitha kafiteritë në Kosovë janë të mbyllura. Ndërkohë edhe ato biznese që punojnë, janë duke funksionuar me staf të reduktuar ndërsa edhe qarku ...
Matoshi i reagon Andi Bushatit: Emëroi armikun dhe thirrë në goditjen e tij

Matoshi i reagon Andi Bushatit: Emëroi armikun dhe thirrë në goditjen e tij

Analisti politik, Halil Matoshi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se analisti Andi Bushati ka tejkaluar kornizat e gazetarisë me kolumnën e tij të ...
Limani për veprimet e fundit të Kurtit: Kryeministri ose është nervoz ose ka ndonjë plan që ne nuk e dimë

Limani për veprimet e fundit të Kurtit: Kryeministri ose është nervoz ose ka ndonjë plan që ne nuk e dimë

Analisti Mufail Limani i ftuar në Pressing në T7 ka folur rreth veprimeve të fundit të keyeministrit Albin Kurti pasi qeveria e tij u shkarkua me 82 v ...
Dasmat ‘sollën’ koronavirusin nga Serbia në veri të Kosovës

Dasmat ‘sollën’ koronavirusin nga Serbia në veri të Kosovës

Një dasmë po konsiderohet si burim i infektimit të njerëzve me Covid-19 në veri të Kosovës. Dy pjesëmarrës të këtij ahengu familjar në Zveçan dolë ...
Prizren, qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi

Prizren, qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi

Moti i përshtatshëm të hënën i shtyri shumë qytetarë të dalin në Shatërvan të Prizrenit për të shëtitur. Por një gjë të tillë nuk po e lejojnë orga ...
Lutfi Haziri: Shqiptarët nuk kanë lejuar dhe nuk lejojnë as termin vëllavrasje të përmendet

Lutfi Haziri: Shqiptarët nuk kanë lejuar dhe nuk lejojnë as termin vëllavrasje të përmendet

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri. ‘’Shqiptarët nuk kanë lejuar dhe nuk lejojnë ...
1 2 3 4 5 1,527 30 / 15264 POSTS