Category: LAJME

1 2 3 4 1,527 20 / 15262 POSTS
Limaj: Kurti kryeneç, po e mashtron vendin dhe po i përkeqëson raportet me miqtë ndërkombëtarë

Limaj: Kurti kryeneç, po e mashtron vendin dhe po i përkeqëson raportet me miqtë ndërkombëtarë

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë së Kosovës për fillimin e zbatimit gradual të reciprocitetit, ...
Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 125

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 125

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 13 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i ...
Hashim Thaçi flet për takimet me liderë, tregon se a do të ketë zgjedhje të reja

Hashim Thaçi flet për takimet me liderë, tregon se a do të ketë zgjedhje të reja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se cilat janë hapat që do i ndërrmar ai tani me rolin e tij institucional pas ...
Gani Geci: Albin Kurti ka qenë me PDK’në

Gani Geci: Albin Kurti ka qenë me PDK’në

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, e ka lidhur formimin e Lëvizjes Vetëvendosjes me Partinë Demokratike të Kosovës. Geci ka thënë se Ve ...
Konjufca komenton deklaratën e Albin Kurtit të vitit 2014 ku kishte thënë se shumica krijon qeverinë

Konjufca komenton deklaratën e Albin Kurtit të vitit 2014 ku kishte thënë se shumica krijon qeverinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, ka komentuar në emisionin DPT te Fidani në T7 një deklaratë të Albin Kurtit në vitin 2014 ku ...
Topanica e Kamenicës shpallet zonë karantinë, i infektuari kishte kontakt me banorët

Topanica e Kamenicës shpallet zonë karantinë, i infektuari kishte kontakt me banorët

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati me anë të një postimi në Facebook ka lajmëruar se një fshat i kësaj komune është futur në karantinë ...
Kastrati kundër futjes së Kamenicës në karantinë pas rastit të parë me Covid-19 atje

Kastrati kundër futjes së Kamenicës në karantinë pas rastit të parë me Covid-19 atje

Kamenica ka regjistruar sonte rastin e parë pozitiv me koronavirus. I diagnostikuar është një banor nga fshati Topanicë i ardhur nga Gjermania gjatë k ...
Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit

Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, penzionerët, anëtarët e skemave sociale, ko ...
Kastrati: Gjendja e të prekurit me koronavirus nga Kamenica është e mirë

Kastrati: Gjendja e të prekurit me koronavirus nga Kamenica është e mirë

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka bërë të ditur se është regjistruar rasti i parë me COVID-19 nga kjo komunë. Sipas tij, gjendja e personi ...
Këshilltari i ministrit Vitia i reagon Haradinajt: Duhet ta mësoj dallimin mes punësimit dhe emërimit

Këshilltari i ministrit Vitia i reagon Haradinajt: Duhet ta mësoj dallimin mes punësimit dhe emërimit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza ndaj VV’së që kanë bërë punësime familjare gjatë kohës në pushtet. Ai ka përmendur rolin ...
1 2 3 4 1,527 20 / 15262 POSTS