Category: LAJME

1 1,625 1,626 1,627 1,628 16270 / 16276 POSTS
Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Atasheu ushtarak kolonel Jeffrey Fischer, në emër të ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndau nga një certifikatë – mirënjohje për katër ush ...
Shpërthen gypi i ujësjellësit, vërshohet sheshi i Prishtinës [Video]

Shpërthen gypi i ujësjellësit, vërshohet sheshi i Prishtinës [Video]

Pamjet që do t’i shihni përmes kësaj video nuk janë përmbytje të shiut pasi momentalisht moti që po mban në Prishtinë është i ngrohtë. Pranë shtatores ...
TIKA rinovon shkollën “Elena Gjika” në Prishtinë

TIKA rinovon shkollën “Elena Gjika” në Prishtinë

Komuna e Prishtinës dhe Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) nënshkruan sot memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit të rinov ...
Opozita: Presidenti s’ka legjitimitet ta udhëheqë procesin e dialogut

Opozita: Presidenti s’ka legjitimitet ta udhëheqë procesin e dialogut

Përfaqësues të partive opozitare në vend theksojnë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk ka legjitimitet për ta udhëhequr procesin e dialogut me Se ...
Nga tani mund t’i shihni në rrjete sociale pritjet në të gjithë kufijtë e Kosovës

Nga tani mund t’i shihni në rrjete sociale pritjet në të gjithë kufijtë e Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme ju njofton se Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit (QKMK), nga dje ka vënë në funksion të plotë dhe në kohë reale ...
Askush nuk është imun: Viruset e verës sulmojnë edhe në pishina

Askush nuk është imun: Viruset e verës sulmojnë edhe në pishina

Gjatë stinës së verës enteroviruset janë më se të zakonshme dhe janë rreth 70 lloje, por askush ndaj tyre nuk është imun. Më shpesh viktimat janë fëmi ...
Komisioni hetimor për deportimin e gylenistëve del me konkluzione në tetor

Komisioni hetimor për deportimin e gylenistëve del me konkluzione në tetor

Nga mesi i muajit tetorit të këtij viti, pritet që Komisioni hetimor parlamentar të paraqes konkluzionet zyrtare të Kuvendit të Kosovës në lidhje me d ...
Si po i fut hundët Vuçiq në FSK duke i larguar serbët

Si po i fut hundët Vuçiq në FSK duke i larguar serbët

Pjesëtarët serbë të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës po kërcënohen nga elita politike e Beogradit, në mënyrë që të largohen nga ky institucion. Politika ...
Gjykata për 3 të dyshuarit për terrorizëm: Të rrezikshëm për jetën e qytetarëve

Gjykata për 3 të dyshuarit për terrorizëm: Të rrezikshëm për jetën e qytetarëve

Dy prej tre kosovarëve të arrestuar për terrorizëm, javën e shkuar në Kosovë, janë deklaruar të pafajshëm para gjykatës, në seancën për caktimin e mas ...
Aksidentet ua morën jetën 51 personave këtë vit, afër 6 mijë të tjerë pësuan lëndime trupore

Aksidentet ua morën jetën 51 personave këtë vit, afër 6 mijë të tjerë pësuan lëndime trupore

Përkundër faktit se Policia ka shqiptuar më shumë se 180 mijë tiketa trafiku, numri i aksidenteve që përfundojnë me fatalitet dhe me persona të lëndua ...
1 1,625 1,626 1,627 1,628 16270 / 16276 POSTS