Category: LAJME

1 1,607 1,608 1,609 1,610 1,611 1,624 16090 / 16235 POSTS
Motra rrëfen tragjedinë ku u vra motra e u plagos i vëllai

Motra rrëfen tragjedinë ku u vra motra e u plagos i vëllai

Në gjykimin për vrasjen e bashkëshortes dhe plagosjen e mikut në Prishtinë në cilësi të dëshmitareve janë dëgjuar motra e të ndjerës si dhe djali i të ...
BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

Bashkimi Evropian ka vazhduar edhe zyrtarisht sanksionet ekonomike kundër Rusisë deri më 31 janar të 2019-ës. Sanksionet e vëna fillimisht më 201 ...
Berisha: Thaçit nuk i them as mirëdita, ka bërë marrëveshje të dëmshme për Kosovën

Berisha: Thaçit nuk i them as mirëdita, ka bërë marrëveshje të dëmshme për Kosovën

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha ka folur për dialogun mes Kosovës e Serbisë. Platformën e miratuar nga qeveria e ka quajtur të mangët, ndërsa ka thën ...
“Prit deri në vitin 2020”, lista e pritjes për operacion në ligamente në QKU

“Prit deri në vitin 2020”, lista e pritjes për operacion në ligamente në QKU

Një paciente u ankua në Inspektoratin Shëndetësor se i është kërkuar të pres deri në vitin 2020 për një operacion në ligamente në Klinikën e Ortopedis ...
Vllasi sqaron pse kërkoi dënim minimal për atentatorin e tij

Vllasi sqaron pse kërkoi dënim minimal për atentatorin e tij

E shpallën si të sëmurë mendor, por këtë nuk e beson edhe Azem Vllasi, ndaj të cilit u bë atentati për vrasje. Në listën e “Syrit të Popullit” ishin d ...
Krasniqi kritikon ashpër diplomacinë e Kosovës: Aty do duhej të ishte ajka intelektuale dhe atdhetare

Krasniqi kritikon ashpër diplomacinë e Kosovës: Aty do duhej të ishte ajka intelektuale dhe atdhetare

Kreu i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka kritikuar ashpër diplomacinë e Kosovës. Ka shkruar ta ketë intriguar një sh ...
Pjesëtari serb rrëfen se si u detyrua ta braktisë FSK-në

Pjesëtari serb rrëfen se si u detyrua ta braktisë FSK-në

Rreth 20 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga radhët e komunitetit serb kanë paraqitur në mënyrë kolektive kërkesat për ta braktisur FSK-në. ...
Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Para 5 ditëve në Palermo, u shkatërrua një bandë kriminale e lidhur me qarqet xhihadiste pasi u arrestuan 17 persona që dyshohet se kanë lidhje të f ...
Shtetasit shqiptarë rrëmbyen 20 vjeçarin e familjes Sekiraqa, e lirojnë pasi paguan 5 mijë euro

Shtetasit shqiptarë rrëmbyen 20 vjeçarin e familjes Sekiraqa, e lirojnë pasi paguan 5 mijë euro

Të martën pas mesnatës, djali problematik i familjes Sekiraqa, Lirimi 20 - vjeçar, u fut në veturë dhe u rrëmbye nga dy shtetas të Shqipërisë, edhe at ...
Virusi i shkaktuar nga papagalli arsye e vdekjes së aktivistit Bajrush Behrami?

Virusi i shkaktuar nga papagalli arsye e vdekjes së aktivistit Bajrush Behrami?

Të dielën, me 1 korrik, ka vdekur Bajrush Behrami, njëri ndër organizatorët kryesor të demonstratave të vitit 1981. Bajrami vdiq në moshën 62 vjeçare, ...
1 1,607 1,608 1,609 1,610 1,611 1,624 16090 / 16235 POSTS