Category: LAJME

1 1,602 1,603 1,604 1,605 1,606 1,609 16040 / 16081 POSTS
Bllokohet puna e gjyqësorit, punëtorët e gjykatave dhe prokurorive në grevë

Bllokohet puna e gjyqësorit, punëtorët e gjykatave dhe prokurorive në grevë

Në Pallatin e Drejtësisë ka filluar greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive. Për shkak se punëtorët e administratës kanë ...
Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Hulumtimet e fundit të pulsit publik dëshmojnë se qytetarët e Kosovës po e humbin në vazhdimësi besimin në institucionet qeverisëse. Në raportin ...
As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

Përveç institucioneve dhe qytetarëve të Kosovës as në Bruksel nuk ka fare qartësi se kur Komisioni Europian do të dalë me raportin për vizat që do të ...
Tërmet në Kosovë [Foto]

Tërmet në Kosovë [Foto]

Në mëngjesin e sotëm është dëgjuar një dridhje toke në rajonin e Prishtinës. Epiqendra e tërmetit, sipas matjeve të fundit, ka qenë në Shqipëri,  ...
INTERPOL-i heq nga uebfaqja kosovarët e kërkuar

INTERPOL-i heq nga uebfaqja kosovarët e kërkuar

Ka dy muaj që emrat e personave të kërkuar nga organet kosovare për krime të ndryshme nuk gjenden në faqen zyrtare të INTERPOL-it. Që nga muaji p ...
Dialogu mbledh gjithë liderët e partive [Foto]

Dialogu mbledh gjithë liderët e partive [Foto]

Liderët politikë dhe përfaqësuesit e subjekteve parlamentare sot do të mbajnë tryezë lidhur me dialogun me Serbisë. Në një dokument që e ka sigur ...
Prizrenasit pa ujë mbi 12 orë

Prizrenasit pa ujë mbi 12 orë

Banorët e Prizrenit po përballen me mungesë të ujit të pijshëm për më shumë se 12 orë. Meqë për klankosova.tv askush nga Kompania Rajonale e Ujës ...
Hasani i reagon Lutfi Hazirit: A më mirë me dhanë donacion për futboll, apo me ble mirënjohje?

Hasani i reagon Lutfi Hazirit: A më mirë me dhanë donacion për futboll, apo me ble mirënjohje?

Pas gati një jave ministri i Tregtisë i është kundërpërgjigjur kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri. Kjo pasi ky i fundit kishte akuzuar zyrtarët shtet ...
Shumë shpejt vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë [FOTO]

Shumë shpejt vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë [FOTO]

Shumë shpejtë një film të ri do të mund ta shohim gjatë vitit të ardhshëm, në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Ketë gjë e ka bërë të ditur ak ...
Kosova me plan special për refugjatët

Kosova me plan special për refugjatët

Një valë e re e refugjateve që vijnë kryesisht nga Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut pritet të hyjnë edhe në Kosovë, pasi në vendet e rajonit tashmë ...
1 1,602 1,603 1,604 1,605 1,606 1,609 16040 / 16081 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19