Category: LAJME

1 1,560 1,561 1,562 1,563 1,564 1,572 15620 / 15714 POSTS
Fotografi ikonike nga viti ’96: Ibrahim Rugova i gëzohej flamurit amerikan në Dragodan

Fotografi ikonike nga viti ’96: Ibrahim Rugova i gëzohej flamurit amerikan në Dragodan

Pak kujt mund t'i ketë shkuar në mendje se me këtë ceremoni modeste që shihet në këtë fotografi, me diplomatin Michael McClellan​, dhe me liderin, po ...
Ahmeti ka dy vlerësime për qeverinë

Ahmeti ka dy vlerësime për qeverinë

Si kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se qeveria është treguar e mirë me ligjin për Prishtinën dhe Pallatin e Rinisë. Mirëpo, në cilësinë ...
Haskuka i përgjigjet ankesave për ndërprerje të ujit në Prizren

Haskuka i përgjigjet ankesave për ndërprerje të ujit në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka reagoi ndaj ankesave për reduktime të gjata të ujit në qytet. Sipas tij kjo po ndodh për shkak t ...
Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirru Këshillin e Sigurisë së Kosovës në mbledhjen e tij të rregullt, që pritet të mbahet ...
Kosova duhet të largohet nga ideologjitë e VV’së, thotë Shpend Ahmeti

Kosova duhet të largohet nga ideologjitë e VV’së, thotë Shpend Ahmeti

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka thënë se Kosova duhet të kalojë nga ideologjitë e partive të luftës, duke e përmendur edhe ish-p ...
Arrestohet ‘Daja i Ramiz Lladrovcit’ që e kërcënonte me jetë Xhavit Drenorin

Arrestohet ‘Daja i Ramiz Lladrovcit’ që e kërcënonte me jetë Xhavit Drenorin

Një person që kishte kërcënuar me jetë ish-kandidatin për kryetar të komunës së Drenasit, Xhavit Drenorin është arrestuar nga Policia e Kosovës. Lajmi ...
Partitë politike nuk pajtohen rreth dialogut

Partitë politike nuk pajtohen rreth dialogut

Përfaqësuesit e partive politike në Kosovë nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje rreth përfaqësimit të Kosovës në dialogun më Serbinë, që po lehtësohet ...
Ismaili: Onkologjia së shpejti me brahiterapi

Ismaili: Onkologjia së shpejti me brahiterapi

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Uran Ismaili ka pritur të mërkurën në takim udhëheqësin e Agjencisë për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Si ...
Qeveria s’ka para për shpronësimet në fshatin Hade

Qeveria s’ka para për shpronësimet në fshatin Hade

“Ekzekutivi i vendit nuk ka buxhet për shpronësimin në fshatin Hade të Obiliqit”. Kështu ka thënë Ministri i Zhvillimit Ekonomik , Valdrin Lluka, gjat ...
Haradinaj kapet sërish me mediat, thotë se ato raportojnë mirë vetëm kur paguhen

Haradinaj kapet sërish me mediat, thotë se ato raportojnë mirë vetëm kur paguhen

Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar mënyrën se si ato po raportojnë për punën e tij. Gjatë një interviste për Frontal dhe gazete ...
1 1,560 1,561 1,562 1,563 1,564 1,572 15620 / 15714 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19