Category: LAJME

1 1,518 1,519 1,520 1,521 1,522 1,530 15200 / 15296 POSTS
Si i mashtroi Otto von Feignblatt, Lutfi Hazirin dhe Hashim Thaçin?

Si i mashtroi Otto von Feignblatt, Lutfi Hazirin dhe Hashim Thaçin?

Kush është Otto von Feigenblatt dhe si arriti të bëhet Ambasador Nderi i Kosovës? Një barcoletë në gjuhën angleze tregon se si njëri kishte dashu ...
Prevalla është shndërruar në katrahurë

Prevalla është shndërruar në katrahurë

Prevalla, një vend me natyrë të mrekullueshme dhe e vërtetuar për efekte shëruese, është kthyer në një katrahurë. Aty janë vendosur lodra të ndry ...
Fotografi ikonike nga viti ’96: Ibrahim Rugova i gëzohej flamurit amerikan në Dragodan

Fotografi ikonike nga viti ’96: Ibrahim Rugova i gëzohej flamurit amerikan në Dragodan

Pak kujt mund t'i ketë shkuar në mendje se me këtë ceremoni modeste që shihet në këtë fotografi, me diplomatin Michael McClellan​, dhe me liderin, po ...
Ahmeti ka dy vlerësime për qeverinë

Ahmeti ka dy vlerësime për qeverinë

Si kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se qeveria është treguar e mirë me ligjin për Prishtinën dhe Pallatin e Rinisë. Mirëpo, në cilësinë ...
Haskuka i përgjigjet ankesave për ndërprerje të ujit në Prizren

Haskuka i përgjigjet ankesave për ndërprerje të ujit në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka reagoi ndaj ankesave për reduktime të gjata të ujit në qytet. Sipas tij kjo po ndodh për shkak t ...
Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirru Këshillin e Sigurisë së Kosovës në mbledhjen e tij të rregullt, që pritet të mbahet ...
Kosova duhet të largohet nga ideologjitë e VV’së, thotë Shpend Ahmeti

Kosova duhet të largohet nga ideologjitë e VV’së, thotë Shpend Ahmeti

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka thënë se Kosova duhet të kalojë nga ideologjitë e partive të luftës, duke e përmendur edhe ish-p ...
Arrestohet ‘Daja i Ramiz Lladrovcit’ që e kërcënonte me jetë Xhavit Drenorin

Arrestohet ‘Daja i Ramiz Lladrovcit’ që e kërcënonte me jetë Xhavit Drenorin

Një person që kishte kërcënuar me jetë ish-kandidatin për kryetar të komunës së Drenasit, Xhavit Drenorin është arrestuar nga Policia e Kosovës. Lajmi ...
Partitë politike nuk pajtohen rreth dialogut

Partitë politike nuk pajtohen rreth dialogut

Përfaqësuesit e partive politike në Kosovë nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje rreth përfaqësimit të Kosovës në dialogun më Serbinë, që po lehtësohet ...
Ismaili: Onkologjia së shpejti me brahiterapi

Ismaili: Onkologjia së shpejti me brahiterapi

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Uran Ismaili ka pritur të mërkurën në takim udhëheqësin e Agjencisë për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Si ...
1 1,518 1,519 1,520 1,521 1,522 1,530 15200 / 15296 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19