Category: LAJME

1 1,515 1,516 1,517 1,518 1,519 1,523 15170 / 15230 POSTS
Apeli liron nga akuzat një të dënuar për terrorizëm, thotë se Themelorja paragjykoi bindjet e tij fetare

Apeli liron nga akuzat një të dënuar për terrorizëm, thotë se Themelorja paragjykoi bindjet e tij fetare

Gjykata e Apelit e ka liruar nga akuzat për vepra penale që lidhen terrorizëm, Ardian Gjurajn.Kështu, Apeli e ka aprovuar si të bazuar ankesën e ushtr ...
I kërkuan 10 mijë euro për mospublikim të videos intime, arrestohen të dyshuarit

I kërkuan 10 mijë euro për mospublikim të videos intime, arrestohen të dyshuarit

Dy persona janë arrestuar në Prishtinë pasi kanë shantazhuar një person tjetër me publikimin e një video-incizimi intim. Sipas raportit policor, ...

Avokati i Popullit: Situata aktuale në Hade është geto për banorët

Banorët e Hades shprehin vuajtjet e tyre shëndetësore, sociale dhe pronësore për shkak të gjendjes së rëndë në atë zonë të minierave të KEK-ut. A ...
Mjekja kosovare shpëton turisten në Velipojë

Mjekja kosovare shpëton turisten në Velipojë

Në kohën e verës të shpeshta janë lajmet për vdekjen e turistëve nëpër vendet bregdetare. Këtë fat të keq nuk e kishte një grua nga Gjakova që ...
Raporti mujor i AGK’së për sulmet ndaj gazetarëve: Rasti i gazetarit të T7 nën hetime

Raporti mujor i AGK’së për sulmet ndaj gazetarëve: Rasti i gazetarit të T7 nën hetime

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës gjatë muajit qershor ka regjistruar dy raste të ndodhura ndaj gazetarëve. Njëri nga këto dy raste ka qenë sulm fiz ...
Liderët shtetërorë urojnë SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova e përcaktuar për miqësi të përhershme me Amerikën

Liderët shtetërorë urojnë SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova e përcaktuar për miqësi të përhershme me Amerikën

Liderët shtetërorë kanë uruar popullin dhe shtetin amerikan për Ditën e Pavarësisë, duke thënë se Kosova dhe qytetarët e saj janë të përcaktuar për mi ...
Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit [Video]

Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit [Video]

Dalin pamjet e arrestimit të ish-drejtorit të prokurimit në Komunën e Gjilanit, i cili bashkë me djalin e tij dyshohen se kanë sulmuar fizikisht një p ...
PDK-ja konfirmon takimin e të “mëdhenjve”

PDK-ja konfirmon takimin e të “mëdhenjve”

Dialogu me Serbinë do të mbledhë edhe një herë spektrin politik rreth një tryeze të rrumbullakët. Tryeza e cila pritet të mbahet sot me fillim pr ...
Arrestohet 23-vjeçari në Mitrovicë, iu gjet një kallashnikov

Arrestohet 23-vjeçari në Mitrovicë, iu gjet një kallashnikov

Policia e Kosovës në një komunikatë për media, ka thënë se ka konfiskuar një armë në Mitrovicë, dhe ka arrestuar të dyshuarin E.B., 23 vjeçar, i cili ...
Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) sot shpalosi rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi d ...
1 1,515 1,516 1,517 1,518 1,519 1,523 15170 / 15230 POSTS