Category: LAJME

1 1,511 1,512 1,513 1,514 1,515 1,624 15130 / 16235 POSTS
Haradinaj: Nesër presim rekomandim pozitiv për liberalizim të vizave

Haradinaj: Nesër presim rekomandim pozitiv për liberalizim të vizave

Kosova pret nga Komisioni Evropian që të mërkurën të vlerësojë se janë përmbushur të gjitha kriteret për liberalizim të vizave dhe i njëjti të hapë pr ...
OEK mban takim për promovimin e ekonomisë së Kosovës

OEK mban takim për promovimin e ekonomisë së Kosovës

Oda Ekonomike e Kosovës organizoi një takim me delegacionin e organizatës amerikane “The Heritage Foundation”. Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi, tha ...
Pal Lekaj i quan paranoja dëshirat e Hotit për rrëzimin e Qeverisë

Pal Lekaj i quan paranoja dëshirat e Hotit për rrëzimin e Qeverisë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur Avdullah Hotit të LDK-së, i cili tha se janë duke përgatitur st ...
Pas tërmeteve, shi e furtunë në Gjirin e Lalzit /VIDEO

Pas tërmeteve, shi e furtunë në Gjirin e Lalzit /VIDEO

Një rrebesh shiu ka goditur Gjirin e Lalzit në mesditë, duke detyruar pushuesit të rrëmbejnë rrobat e të largohen me nxitim nga plazhi Rrebeshi ka ...
Limaj paralajmëroi kohë më parë, sot Qeveria vendosi për mbrojtjen e prodhimeve vendore

Limaj paralajmëroi kohë më parë, sot Qeveria vendosi për mbrojtjen e prodhimeve vendore

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për mbrojtjen më ligj të 21 produkteve vendore. Kësisoj, të gjitha pemët dhe perimet që hyjnë në Kosovë tan ...
Flet familja e 26-vjeçarit nga Deçani që vdiq me vajzën në aksident në Gjermani

Flet familja e 26-vjeçarit nga Deçani që vdiq me vajzën në aksident në Gjermani

Të premten, bashkë me familjen kishin planifikuar që të vijnë për pushime në Kosovë. Por i riu nga Deçani, Valon Memaj, 26 vjeç, nga Gjermania për në ...
Patriotizmi modern: Hapet fabrika në Medvegjë ku do të punësohen 140 shqiptarë

Patriotizmi modern: Hapet fabrika në Medvegjë ku do të punësohen 140 shqiptarë

Medvegja ishte dhe mbetet si një nga komunat me papunësinë më të lartë në Serbi. Braktisja e këtyre trojeve shqiptare kishte nisur në kohën e luftës n ...
Goditja e rrufesë, ndërron jetë njëri prej të plagosurve

Goditja e rrufesë, ndërron jetë njëri prej të plagosurve

Nga rënia e një rrufeje sot, në fshati, Sukaj të Dajçit të Shkodrës, mësohet se njëri prej tre të plagosurve të së njëjtës familje, ka ndërruar jetë. ...
Deputetët serbë: Vuqiç e ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 2014

Deputetët serbë: Vuqiç e ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 2014

Me kërkesë të 154 deputetëve të Kuvendit të Serbisë kryetarja e parlamentit Maja Gjokoviq e ka caktuar seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit. Me ...
A po kërkon Lugina përfshirje në dialogun me Serbinë? Flet kryetari i Preshevës

A po kërkon Lugina përfshirje në dialogun me Serbinë? Flet kryetari i Preshevës

Në fazën finale të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të jenë të përfshirë edhe shqiptarët nga Lugina e Preshevës. E një mundësi e tillë është a ...
1 1,511 1,512 1,513 1,514 1,515 1,624 15130 / 16235 POSTS