Category: LAJME

1 1,510 1,511 1,512 1,513 1,514 1,624 15120 / 16235 POSTS
LDK godet negociatorët e Thaçit që udhëtojnë në Bruksel, posaçërisht Dardan Gashin

LDK godet negociatorët e Thaçit që udhëtojnë në Bruksel, posaçërisht Dardan Gashin

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë, nëpërmjet së cilës i ka sulmuar negociatorët e ekipit të presidentit Hashim Thaçi për bisedime ...
Amerika ia ndan 10 milionë dollarë FSK’së për operacione kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar

Amerika ia ndan 10 milionë dollarë FSK’së për operacione kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar

Sekretarët amerikanë të Shtetit, ai i mbrojtjes dhe politikës së jashtme kanë rëndë dakord që t’ia ndajnë Kosovës një shumë prej më shumë se 10 milion ...
Specialisti i mushkërive tregon tri sëmundjet që i shkakton shisha

Specialisti i mushkërive tregon tri sëmundjet që i shkakton shisha

Nëntëdhjetedy për qind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke filluar nga duhani e deri tek tymi ...
Amerika ia dhuron Kosovës 27 automjete ushtarake

Amerika ia dhuron Kosovës 27 automjete ushtarake

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) do t'i blejë 24 automjete multifunksionale ushtarake të lëvizshmërisë së lartë, ndërsa 27 automjete do t’i dhurohen ...
Kosova me shkallën më të lartë të refuzimit të vizave Schengen nga vendet e varfra europiane

Kosova me shkallën më të lartë të refuzimit të vizave Schengen nga vendet e varfra europiane

Me gati 1.6 milionë aplikime në vitin 2017, dymbëdhjetë vendet e Europës në zhvillim, qytetarët e të cilëve kishin nevojë për viza për të vizituar 26 ...
Federata Botërore e Shahut ia bën mat Kirsan Ilymzhinovit e pëson edhe Behgjet Pacolli

Federata Botërore e Shahut ia bën mat Kirsan Ilymzhinovit e pëson edhe Behgjet Pacolli

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli do të mbetet pa pozitën e zëvendëspresidentit të Federatës Botërore të Shahut. Miku i tij, multimilion ...
Presidenti Thaçi udhëtoi për në Bruksel

Presidenti Thaçi udhëtoi për në Bruksel

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të përfaqësueses së lartë për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ...
Çështja e Kosovës, takimi Vuçiq-Macron zgjat më shumë se sa ishte parashikuar

Çështja e Kosovës, takimi Vuçiq-Macron zgjat më shumë se sa ishte parashikuar

Në Paris sot është zhvilluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, dhe atij të Francës, Emanuel Macron. Edhe pse ende nuk dihet zyrt ...
KPM i kërkon Rikallos ta kthejë në punë Elhami Hajdarin

KPM i kërkon Rikallos ta kthejë në punë Elhami Hajdarin

Ka dy muaj që u shkarkua nga posti i kryeshefit ekzekutiv të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë në bazë të akuzave për kanosje. Por po del që Minist ...
Krasniqi i reagon Nanos: Atë që thoni ju Serbia gjithmonë e ka synuar por asnjëherë nuk e ka arritur

Krasniqi i reagon Nanos: Atë që thoni ju Serbia gjithmonë e ka synuar por asnjëherë nuk e ka arritur

Mustafa Nano në një Konferencë në Beograd kishte thënë se kosovarët kanë gjak serbi, e kjo dekleratë ka nxitur historianin Albert Krasniqi të reagoj d ...
1 1,510 1,511 1,512 1,513 1,514 1,624 15120 / 16235 POSTS