Category: LAJME

1 1,509 1,510 1,511 1,512 15110 / 15120 POSTS
15 raste për keqtrajtim fëmijësh: Policia identifikon 86 fëmijë lëmoshëkërkues nga Shqipëria e Kosova

15 raste për keqtrajtim fëmijësh: Policia identifikon 86 fëmijë lëmoshëkërkues nga Shqipëria e Kosova

Policia e Kosovës ka zbatuar një plan operativ përmes së cilit ka identifikuar 86 fëmijë që kërkonin lëmoshë në Kosovë. Me këtë rast, Policia ka ...
Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Komisioni për Legjislacion nuk e ka miratuar në parim Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosov ...
BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

Projeksionet e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për vitin 2018 sugjerojnë se ekonomia e Kosovës do të karakterizohet me rritje reale që pritet të luha ...
Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot po feston ditëlindjen e 50-të. Bashkëpartiaku i tij, ish-kandidati për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj k ...
Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Atasheu ushtarak kolonel Jeffrey Fischer, në emër të ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndau nga një certifikatë – mirënjohje për katër ush ...
Shpërthen gypi i ujësjellësit, vërshohet sheshi i Prishtinës [Video]

Shpërthen gypi i ujësjellësit, vërshohet sheshi i Prishtinës [Video]

Pamjet që do t’i shihni përmes kësaj video nuk janë përmbytje të shiut pasi momentalisht moti që po mban në Prishtinë është i ngrohtë. Pranë shtatores ...
TIKA rinovon shkollën “Elena Gjika” në Prishtinë

TIKA rinovon shkollën “Elena Gjika” në Prishtinë

Komuna e Prishtinës dhe Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) nënshkruan sot memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit të rinov ...
Opozita: Presidenti s’ka legjitimitet ta udhëheqë procesin e dialogut

Opozita: Presidenti s’ka legjitimitet ta udhëheqë procesin e dialogut

Përfaqësues të partive opozitare në vend theksojnë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk ka legjitimitet për ta udhëhequr procesin e dialogut me Se ...
Nga tani mund t’i shihni në rrjete sociale pritjet në të gjithë kufijtë e Kosovës

Nga tani mund t’i shihni në rrjete sociale pritjet në të gjithë kufijtë e Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme ju njofton se Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit (QKMK), nga dje ka vënë në funksion të plotë dhe në kohë reale ...
Askush nuk është imun: Viruset e verës sulmojnë edhe në pishina

Askush nuk është imun: Viruset e verës sulmojnë edhe në pishina

Gjatë stinës së verës enteroviruset janë më se të zakonshme dhe janë rreth 70 lloje, por askush ndaj tyre nuk është imun. Më shpesh viktimat janë fëmi ...
1 1,509 1,510 1,511 1,512 15110 / 15120 POSTS