Category: LAJME

1 1,507 1,508 1,509 1,510 1,511 1,624 15090 / 16235 POSTS
Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Komisioneri i BE’së për Çështje të Brendshme Dimitris Avramopoulos ka paralajmëruar sot një konferencë për media në orën 16 e 30. Përkrah tij, do të j ...
Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Rrëfimi i rrallë i Fadil Çapos/ Iu internuan nënën dhe i lanë 21 ditë vetëm pa bukë e ujë…Tre të miturit që e rigjetën nënën pas 12 vitesh në internim ...
Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë shkelur protokollin e shtetit, duke u larguar që të tre ...
Thaçi në takim me Vuçiqin e Mogherinin – Veseli, Limaj e Pacolli presin në korridor

Thaçi në takim me Vuçiqin e Mogherinin – Veseli, Limaj e Pacolli presin në korridor

Pasi Federica Mogherini përfundoi takimet e ndara me delegacionin kosovar, të përbërë nga të gjithë liderët institucionalë, dhe me presidentin serb Al ...
Kurti: Derisa të dialogojë në Bruksel, Gjykata Speciale e lë të qetë Thaçin

Kurti: Derisa të dialogojë në Bruksel, Gjykata Speciale e lë të qetë Thaçin

Lideri i VV'së Albin Kurti, ka aluduar se presidenti i vendit Hashim Thaçi derisa të dialogojë me Serbinë, Gjykata Speciale do ta lë atë të qetë. Këto ...
Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në taki ...
Në këtë orë publikohet raporti për vizat

Në këtë orë publikohet raporti për vizat

Sot në orën 11 e 30 minuta del raporti për vizat. Burime të Express kanë treguar se raporti është pozitiv. Sipas të njëjtit burim komisarët që ...
Delegacioni kosovar hyn në takim me Mogherinin [Video]

Delegacioni kosovar hyn në takim me Mogherinin [Video]

Rreth orës 9:00 ka filluar takimi i delegacionit kosovar me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme, Frederica Mogherini. Liderët kosov ...
Takim pas takimi, një herë me Mogherinin, pastaj me Avramopulos

Takim pas takimi, një herë me Mogherinin, pastaj me Avramopulos

Delegacioni kosovar do të arijë rreth orës 08:30 në ndërtesën e BE-së për takimin me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, i cili do të ...
Nuk i mbijetoi dot plagëve, vdes edhe vajza e dytë e familjes Mema nga Deçani

Nuk i mbijetoi dot plagëve, vdes edhe vajza e dytë e familjes Mema nga Deçani

Aksidenti tragjik  i cili ndodhi mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen, mori jetën e dy personave nga Kosova. Valon Memaj 26 ...
1 1,507 1,508 1,509 1,510 1,511 1,624 15090 / 16235 POSTS