Category: LAJME

1 1,506 1,507 1,508 1,509 1,510 1,628 15080 / 16276 POSTS
Gjuriq ia qan hallin Vuçiqit: Dje e pati zor

Gjuriq ia qan hallin Vuçiqit: Dje e pati zor

Një raund tjetër i dialogut Kosovë-Serbi u mbajt dje në Bruksel. Delegacioni i Kosovës u kryesua nga presidenti Hashim Thaçi ndërsa ai serb nga Aleksa ...
Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua mbrëmë në mes të Prishtinës

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua mbrëmë në mes të Prishtinës

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penale. Sipas "fosmedia.me", n ...
Po mbahet provimi pranues në UP

Po mbahet provimi pranues në UP

Në Universitetin e Prishtinës po mbahet provimi pranues për studentët që kanë vendosur të bëhen pjesë e tij, njofton Klan Kosova. Mbi 12 mijë stude ...
Meta vlerëson Presidenten e Kroacisë me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Meta vlerëson Presidenten e Kroacisë me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” President ...
Të dyshuar për vrasje dhe rrëmbim – Kush janë dy malazezët e arrestuar dje në Prishtinë?

Të dyshuar për vrasje dhe rrëmbim – Kush janë dy malazezët e arrestuar dje në Prishtinë?

Një aksion i Njësive Speciale të Policisë dje në lagjen Kalabria të Prishtinës ka rezultuar me arrestimin e katër personave. Tre prej tyre kanë qenë t ...
Detaj i dhimbshëm nga vdekja e kosovarit dhe vajzës së tij

Detaj i dhimbshëm nga vdekja e kosovarit dhe vajzës së tij

Policia gjermane po vazhdon hetimet lidhur me aksidentin që ndodhi të hënën në Duningen të Gjermanisë, ku humbën jetën 26-vjeçari Valon M. dhe vajza ...
Takimet në Bruksel nuk u bënë për strategji shtetërore, por për protagonizëm individësh

Takimet në Bruksel nuk u bënë për strategji shtetërore, por për protagonizëm individësh

Pa një përfaqësim meritor dhe dinjitoz nuk mund të pritet sukses as në fazën finale të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë thënë njohës ...
Çështja e personave të zhdukur, jashtë fazës finale

Çështja e personave të zhdukur, jashtë fazës finale

Zbardhja e fatit të 1.650 personave të zhdukur në luftën e fundit në Kosovë nuk do të jetë temë e fazës finale të dialogut me Serbinë. Ndërsa përfaqës ...
48 aksidente trafiku brenda ditës në Kosovë

48 aksidente trafiku brenda ditës në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar mëngjesin e sotëm se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 48 aksidente trafiku. Sipas policisë,  17 kanë përfunduar ...
Sulmohet me armë automatike gazetari që po heton vrasjen e Ivanoviqit

Sulmohet me armë automatike gazetari që po heton vrasjen e Ivanoviqit

Stefan Cvetkoviq është gazetar serb që po vazhdon të ballafaqohet me sulme të ndryshme fizike. I njëjti tash e sa kohë po merret me hetimin e vrasjes ...
1 1,506 1,507 1,508 1,509 1,510 1,628 15080 / 16276 POSTS