Category: LAJME

1 1,494 1,495 1,496 1,497 1,498 1,624 14960 / 16235 POSTS
Delawie: Në Bruksel mund të flitet për territore

Delawie: Në Bruksel mund të flitet për territore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nuk ka dashur të flasë nëse ndonjë ndryshim i territorit apo ndarje e Kosovës, si zgjidhje përfundimtare ...
Kthehet në rigjykim rasti i vrasjes së policit Shemsi Gashi, një i akuzuar lirohet nga akuza

Kthehet në rigjykim rasti i vrasjes së policit Shemsi Gashi, një i akuzuar lirohet nga akuza

Gjykata e Apelit ka kthyer në rigjykim rastin e vrasjes së policit Shemsi Gashi, që kishte ndodhur në mars të vitit 2015 në lagjen “Mati 1”, për të ci ...
Vendimi për masat mbrojtëse për pemët dhe perimet ka irrituar ministrin serb të Tregtisë

Vendimi për masat mbrojtëse për pemët dhe perimet ka irrituar ministrin serb të Tregtisë

Vendimi i ministrit të Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Bajram Hasani, për masat mbrojtëse për pemët dhe perimet ka ngjallur shumë reagime në vende ...
Të hënën takohen partitë politike në Kuvend

Të hënën takohen partitë politike në Kuvend

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka treguar se të hënën partitë politike, pozitë dhe opozitë, do të kenë një takim të përbashkët në Kuvend ...
Pacolli për vizitën në Sanxhak: Nëse s’marr leje nga Beogradi, s’bëhem si Gjuriq

Pacolli për vizitën në Sanxhak: Nëse s’marr leje nga Beogradi, s’bëhem si Gjuriq

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Brukseli i ka bërë atij presion sa i përket ftesës së tij për vizitë zyrtare në zonën e S ...
VV’ja dyshon se PSD’ja synon të legjitimojë Thaçin në krye të dialogut

VV’ja dyshon se PSD’ja synon të legjitimojë Thaçin në krye të dialogut

Lëvizja Vetëvendosje, pavarësisht tentimeve të Partisë Socialdemokrate për debat në Kuvend për dialogun dhe kundërshtimeve të tyre që presidenti Hashi ...
Flet agjencia që ua dha me qira banesën vrasësve malazezë

Flet agjencia që ua dha me qira banesën vrasësve malazezë

Mario Millosheviq dhe Gjorgje Paviçeviq që u arrestuan të mërkuren nga Policia e Kosovës, tash e shtatë muaj po qëndronin në banesat e tyre në Lagjen ...
Kante e tejkaloi trishtimin e madh të vdekjes së vëllait dhe fitoi Kupën e Botës

Kante e tejkaloi trishtimin e madh të vdekjes së vëllait dhe fitoi Kupën e Botës

Fituesi i Kupës së Botës, N’golo Kante, patjetër duhet t’ia ketë dedikuar triumfin në skenën më të madhe në botën e futbollit vëllait të tij të madh, ...
A del për darka me Hashim Thaçin, Limaj flet akuzat e Haradinajt

A del për darka me Hashim Thaçin, Limaj flet akuzat e Haradinajt

Në emisionin Frontal të T7, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka folur për raportet e tij me Presidentin Hashim Thaçi dhe për bojkotimin e mbledhjes s ...
Si e anuloi delegacioni kosovar vizitën e Avramopoulos në Prishtinë për t’i marrë meritat për vizat

Si e anuloi delegacioni kosovar vizitën e Avramopoulos në Prishtinë për t’i marrë meritat për vizat

Komisioneri Dimitris Avramopoulos po planifikonte ta sillte personalisht në Prishtinë lajmin e mirë për vizat. Kryeparlamentari Kadri Veseli e kishte ...
1 1,494 1,495 1,496 1,497 1,498 1,624 14960 / 16235 POSTS