Category: LAJME

1 1,493 1,494 1,495 1,496 1,497 1,605 14950 / 16045 POSTS
LB: Muri ndarës në veri, rezultat i politikës pa vizion

LB: Muri ndarës në veri, rezultat i politikës pa vizion

Në veriun e Mitrovicës po vazhdon ndërtimi i murit ndarës me pjesën jugore të saj. Kështu po mendon edhe Lëvizja për Bashkim. Sipas Lëvizjes për Ba ...
57 vjeçari nga Istogu mbytet në bunar

57 vjeçari nga Istogu mbytet në bunar

Mbrëmë në fshatin Vrellë të Istogut një person 57 vjeçar ka humbur jetën. Personi me emrin, Rrustem Maraj ka rënë në një pus të thellë rreth 6 me ...
Dërguti: LDK e VV nuk i dhanë nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme për dialogun

Dërguti: LDK e VV nuk i dhanë nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme për dialogun

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh deputetja e Partisë Social Demokratike (PSD), Aida Dërguti në një intervistë dhënë Telegrafit, ka folur ...
Legalizimi i armëve të vogla dhe të lehta fillon në tetor

Legalizimi i armëve të vogla dhe të lehta fillon në tetor

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi për prezantimin e Udhërrëfyesit për gjetjen e një zgjidhjeje të qëndrueshme për posedimin e paligjs ...
Lluka: Qeveria po e trajton me prioritet trajtimin e ujërave të zeza

Lluka: Qeveria po e trajton me prioritet trajtimin e ujërave të zeza

Qeveria e Kosovës është duke e trajtuar me prioritet çështjen e ujërave të zeza dhe me investimet që po bëhen në këtë sektor synohet që të trajtohen d ...
Të rinjve s`u interesojnë shkencat teknike

Të rinjve s`u interesojnë shkencat teknike

Të rinjtë e Kosovës, të cilët sapo kanë përfunduar shkollimin e mesëm, nuk janë edhe aq të interesuar që në fakultet t’i studiojnë shkencat teknike. ...
Ramush Haradinaj zgjohet nga gjumi, ua tregon muskujt Thaçit e Veselit

Ramush Haradinaj zgjohet nga gjumi, ua tregon muskujt Thaçit e Veselit

Ramush Haradinaj përfundimisht ka zgjedhur t’ua tregojë ‘muskujt’ partnerëve të tij të koalicionit, por edhe kreut të vendit Hashim Thaçit. Derisa dik ...
Kocijançiç: Të intensifikohet dialogu Kosovë-Serbi

Kocijançiç: Të intensifikohet dialogu Kosovë-Serbi

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq ka thënë se është e rëndësishme që dialogu Kosovë-Serbi të intensifikohet. Kocijançiç ka theksuar ...
Haradinaj: Kosova është e orientuar për ekonomi të lirë dhe ka krijuar ambient të përshtatshëm për investime

Haradinaj: Kosova është e orientuar për ekonomi të lirë dhe ka krijuar ambient të përshtatshëm për investime

Liria ekonomike e Kosovës ka marrë vlerësim pozitiv nga Heritage Founndation, duke u ranguar më mirë se disa vende të rajonit dhe BE-së. Kjo është dës ...
Historiani kosovar: Mijëra grekë dhe rumunë luftuan kundër shqiptarëve në Kosovë

Historiani kosovar: Mijëra grekë dhe rumunë luftuan kundër shqiptarëve në Kosovë

Historiani Safet Hasani ka treguar se ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë luftës në Kosovë, janë përballur me rreth 600 mijë trupa serb, ...
1 1,493 1,494 1,495 1,496 1,497 1,605 14950 / 16045 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19