Category: LAJME

1 1,492 1,493 1,494 1,495 1,496 1,624 14940 / 16235 POSTS
Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për kurbetçarët

Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për kurbetçarët

“Sofra e mikpritjes për kurbetqarët” që organizohet me ndihmën e Ministrisë së Kulturës dhe në përkujdesjen e drejtpërdrejtë të ministrit Kujtim Gashi ...
“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – kjo video po çmend serbët!

“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – kjo video po çmend serbët!

“Kroacia nuk i harron heronjtë shqiptarë”, ky është mesazhi i videos që së fundmi është shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Në këtë video thuhet s ...
NATO ia kthen Trumpit: Askush nuk guxon ta prekë Shqipërinë dhe Malin e Zi

NATO ia kthen Trumpit: Askush nuk guxon ta prekë Shqipërinë dhe Malin e Zi

Aleanca e Atlantikut të Veriut ka reaguar pas komenteve të Donald Trump, i cili ngriti hije dyshimi mbi nevojën e mbrojtjes së Malit të Zi. Në kund ...
Kompromiset e mëdha vështirësojnë fazën finale të dialogut

Kompromiset e mëdha vështirësojnë fazën finale të dialogut

Takimi i dytë i fazës finale të dialogut të Brukselit e që u zhvillua të mërkurën ishte i shkurtër, por siç thanë protagonistët “më i vështiri” në gja ...
Vendimmarrja për vizat nis në vjeshtë

Vendimmarrja për vizat nis në vjeshtë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë për “Zërin” se procedurat e mëtejshme të vendimmarrjes në Parlamentin Evropian dhe në Këshill ...
Gjermania dëbon familjen 7 anëtareshe nga Kosova në pikë të natës

Gjermania dëbon familjen 7 anëtareshe nga Kosova në pikë të natës

Në natën e së martës në Oelsnitz është dëbuar një familje shtatë anëtarëshe nga Kosova. Prindërit dhe pesë fëmijët ishin tërësisht të integruar – në f ...
Kështu do vepronte NATO nëse sulmohet Malin e Zi dhe Shqipëria

Kështu do vepronte NATO nëse sulmohet Malin e Zi dhe Shqipëria

Aleanca e Atlantikut të Veriut ka reaguar pas komenteve të Donald Trump, i cili ngriti hije dyshimi mbi nevojën e mbrojtjes së Malit të Zi. Në kundërp ...
Sanxhaku mbështet shqiptarët e Luginës së Preshevës për reciprocitet me serbët e Kosovës

Sanxhaku mbështet shqiptarët e Luginës së Preshevës për reciprocitet me serbët e Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Boshnjak, Sulejam Uglanin, me bashkëpunëtorët e tij, të enjten e 19 korrikut, qëndroi për një vizitë pune në Bujanoc dhe ...
Mburren me procesin që për fajin e tyre u vonua shtatë vjet

Mburren me procesin që për fajin e tyre u vonua shtatë vjet

Një ditë pas dhënies së rekomandimit për liberalizimin e vizave, bartësit e institucioneve të Kosovës janë shprehur të entuziazmuar duke ua atribuuar ...
Rusia haptas kundër bisedimeve Kosovë-Serbi në Bruksel

Rusia haptas kundër bisedimeve Kosovë-Serbi në Bruksel

Qëndrimi i deputetit rus Sergej Zheleznjak për negociatat midis Beogradit e Prishtinës mund të konsiderohet qëndrim zyrtar i Moskës, e cila është kund ...
1 1,492 1,493 1,494 1,495 1,496 1,624 14940 / 16235 POSTS