Category: LAJME

1 1,491 1,492 1,493 1,494 1,495 1,624 14930 / 16235 POSTS
Ekstradohet në Shqipëri kosovari i dënuar me 20 vjet burg për vrasje

Ekstradohet në Shqipëri kosovari i dënuar me 20 vjet burg për vrasje

Një shtetas i Kosovës u ekstradua nga Kosova drejt Shqipërisë, ku rezulton të jetë dënuar në mungesë nga drejtësia me 20 vjet burg për vrasje. Nga ...
Çdo i treti fëmijë nën 10 vjeç në rajonin e Pejës më dëmtime pamore

Çdo i treti fëmijë nën 10 vjeç në rajonin e Pejës më dëmtime pamore

Ka përfunduar projekti i realizuar nga OJQ “Peja Lions Club” pas një pune 4- mujore për vlerësimin e gjendjes shëndetësore të syve të nxënësve dhe shp ...
Plan si në filma për të ekzekutuar kryeministren britanike

Plan si në filma për të ekzekutuar kryeministren britanike

Autoritetet britanike kanë parandaluar një atentat të planifikuar ndaj kryeministres britanike Theresa May. Siç raportojnë mediat, 20-vjeçari Naa ...
Policia e Kosovës me kampanjë të re

Policia e Kosovës me kampanjë të re

Policia e Kosovës do të fillojë sot një projekt me qëllim të sensibilizimit të pjesmarrësve në trafikun rrugor. Projektin do të lancohet sot në pikën ...
Grupi kriminal bashkë me kosovaren dalin sot para gjykatës

Grupi kriminal bashkë me kosovaren dalin sot para gjykatës

Katër të arrestuarit nga Njësia Speciale, Mario Millosheviq shtetas i Malit të Zi, Jovan Paviqeviq shtetas i Malit të Zi, Strahinja Danokoviq shtetas ...
Vajzat dhe gratë në Prizren paralajmërojnë protestë kundër ngacmimeve seksuale

Vajzat dhe gratë në Prizren paralajmërojnë protestë kundër ngacmimeve seksuale

Komuniteti i vajzave dhe i grave të Prizrenit ka shprehur shqetësimin se rastet e ngacmimeve seksuale në hapësira publike po shtohen. Ato kanë paralaj ...
Miratohet Raporti për Shërbimin Civil për vitin 2017

Miratohet Raporti për Shërbimin Civil për vitin 2017

Në mbledhjen e fundit Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Raportin për gjendjen ne Shërbimin Civil të Republikës së Kosovës për vitin 2017, pë ...
Kur do të mbahet provimi pranues në Universitetin “Haxhi Zeka”

Kur do të mbahet provimi pranues në Universitetin “Haxhi Zeka”

Sabiha Shala, prorektore për çështje akademike në Univeristetin 'Haxhi Zeka' në Pejë në një intervistë për RTK  ka folur për provimin pranues në këtë ...
Thaçi për gjashtë burrat që udhëtuan në Bruksel: Nuk ka qenë ekip i madh

Thaçi për gjashtë burrat që udhëtuan në Bruksel: Nuk ka qenë ekip i madh

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka arsyetuar për shkuarjen e të gjithë liderëve shtetëror në Bruksel për tu takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashki ...
Kusari-Lila bën thirrje të ndalet Hashim Thaçi

Kusari-Lila bën thirrje të ndalet Hashim Thaçi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se integriteti territorial i Kosovës nuk mund të relativizohet ...
1 1,491 1,492 1,493 1,494 1,495 1,624 14930 / 16235 POSTS