Category: LAJME

1 1,490 1,491 1,492 1,493 1,494 1,495 14920 / 14948 POSTS
Kryeministri s’mund t’i ikën detyrës për ta udhëhequr dialogun, thotë deputeti i LDK’së

Kryeministri s’mund t’i ikën detyrës për ta udhëhequr dialogun, thotë deputeti i LDK’së

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se LDK-ja është për dialog dhe se këtë koncept kjo parti e ka pasë që shumë vite. ...
Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Dukagjin Gorani nga Partia Socialdemokrate ka folur rreth dialogut Kosovë-Serbi, si dhe rreth asaj se a do të duhej presidenti Hashim Thaçi të vazhdoj ...
Deputeti i AAK’së thotë se në dialogun me Serbinë duhet të përfshihet edhe opozita

Deputeti i AAK’së thotë se në dialogun me Serbinë duhet të përfshihet edhe opozita

Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se dialogu është procesi më i rëndësishëm që ka pas Kosova që nga shpallje e Pavarësisë deri më sot. “ ...
Detajet pse u gjobit Ramiz Kelmendi nga AKP

Detajet pse u gjobit Ramiz Kelmendi nga AKP

Deputeti dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi javën e kaluar u gjobit nga Agjencia Kosovare e Privatizimit për 1.3 milion euro për shkak të mos-për ...
Shkolla që kushtoi 2 milionë euro, me dëme që nga dita e parë

Shkolla që kushtoi 2 milionë euro, me dëme që nga dita e parë

Kanë kaluar vetëm 4 vite nga përurimi, por objekti i një gjimnazi në Ferizaj duket shumë i vjetër për shkak të pamjes që ka marrë. Në muret e objektit ...
Sa dollarë kushton mirënjohja që Haziri thotë ta ketë marrë nga Trumpi

Sa dollarë kushton mirënjohja që Haziri thotë ta ketë marrë nga Trumpi

Prej 6 deri në 10 dollarë kushton mirënjohja, sikurse atë që Lutfi Haziri tha se ia ndau Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, raporton KTV. Ajo ndah ...
Veseli kërkon mbështetjen e Holandës për liberalizimin e vizave

Veseli kërkon mbështetjen e Holandës për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar në Holandë, presidenten e senatit të këtij shteti, Ankie Broekers-Knol, me të cilën ka diskutua ...
Banorët e “Velanisë” po provokohen e sulmohen nga një fqinj i tyre

Banorët e “Velanisë” po provokohen e sulmohen nga një fqinj i tyre

Banorët e lagjes “Velania” të kryeqytetit janë në hall të madh me një fqinj të tyre, i cili thuajse çdo ditë i ngacmon dhe i kërcënon ata. Banorë ...
Aksident në Torinë të Lipjanit [Foto]

Aksident në Torinë të Lipjanit [Foto]

Një aksident pak minuta më parë ka ndodhur në fshatin Torinë të Lipjanit. Siç kanë treguar dëshmitarët nga shpejtesia e madhe vetura ka devijuar ...
Tentoi ta vriste 17-vjeçaren, në arrati 21-vjeçari me 73 lëndë në Polici [Video]

Tentoi ta vriste 17-vjeçaren, në arrati 21-vjeçari me 73 lëndë në Polici [Video]

Majlinda Mujaj po shkonte për të marrë pikët e testit të maturës, kur rruga për në shkollë gati se nuk i kushtoi me jetë, nga dikush që ajo e njihte m ...
1 1,490 1,491 1,492 1,493 1,494 1,495 14920 / 14948 POSTS