Category: LAJME

1 1,488 1,489 1,490 1,491 1,492 1,567 14900 / 15665 POSTS
LDK e lë pozitën pa numra – bojkoton seancën e Kuvendit

LDK e lë pozitën pa numra – bojkoton seancën e Kuvendit

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i ka dhënë ultimatum partive në pushtet lidhur me numrat që ata i kanë në kuvend. Në emër të ...
Takohen Haradinaj, Veseli dhe Apostolova

Takohen Haradinaj, Veseli dhe Apostolova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim konsultativ me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe shefen e Misionit të BE-së në K ...
Kroacia sekuestron anijen misterioze siriane të arratisur nga Durrësi

Kroacia sekuestron anijen misterioze siriane të arratisur nga Durrësi

Kroacia ka sekuestruar anijen siriane “Seascaner” që u largua pa njoftim dhe pa plotësuar asnjë dokument nga Porti i Durrësit, një javë më parë. Repor ...
Policia jep detaje për plagosjen në Podujevë

Policia jep detaje për plagosjen në Podujevë

Mbrëmë në qytetin e Podujevës ka pasur të shtëna me armë zjarri. Nga këto të shtëna një person është plagosur, ndërsa i dyshuari aktualisht gjendet në ...
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëfinancimit për shkëmbim përvojash të nxënësve në SHBA

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëfinancimit për shkëmbim përvojash të nxënësve në SHBA

Kryetari i Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj dhe z.Berat Gegaj, drejtor i Organizatës “Kosovo HOPE”, kanë nënshkruar sot një Marrëveshje të bashk ...
Nis projekti “Diga Data”, sipas presidentit transparenca s’është rrugëtim njëkahesh

Nis projekti “Diga Data”, sipas presidentit transparenca s’është rrugëtim njëkahesh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në lansimin e projektit të parë të Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), projektit “Diga ...
PDK, Vetëvendosje e AAK mobilizohen kundër kryetarit nga LDK’ja

PDK, Vetëvendosje e AAK mobilizohen kundër kryetarit nga LDK’ja

Partitë opozitare në Komunën e Lipjanit, Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Ni ...
Shpërthim i fuqishëm në aeroport

Shpërthim i fuqishëm në aeroport

12 vetë janë plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike pranë aeroportit të Kajros, raporton agjencia shtetërore e lajmeve egjiptiane MENA. ...
Tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri

Tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri

Pas tërmetit të fuqishëm prej 5.2 ballësh të rreth 10 ditëve më parë, qindra lëkundje të tjera janë ndier ditë pas dite në Shqipëri. Edhe gjatë orë ...
Punojnë në institucione, edhe marrin ndihma sociale

Punojnë në institucione, edhe marrin ndihma sociale

Të punësuarit në Kosovë nuk mjaftohen vetëm me punën e tyre, por ata po presin edhe në radhët e të varfërve vetëm që të përfitojnë ndihma sociale nga ...
1 1,488 1,489 1,490 1,491 1,492 1,567 14900 / 15665 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19