Category: LAJME

1 1,470 1,471 1,472 1,473 1,474 1,480 14720 / 14800 POSTS
Si i korruptoi Hashim Thaçi zyrtarët në LDK për postin e Kryenegociatorit

Si i korruptoi Hashim Thaçi zyrtarët në LDK për postin e Kryenegociatorit

LDK publikisht mban qëndrim kundër Presidentit Thaçi kryenegociator, megjithatë Gazeta Express mëson se nuk janë këputur krejt fijet e negociatave mes ...
Kryeministri Haradinaj thotë se pagën e tij do ta barazojë me të ministrave [Video]

Kryeministri Haradinaj thotë se pagën e tij do ta barazojë me të ministrave [Video]

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se nuk do ta marrë për shumë gjatë pagën prej 2950 eurove. Ai tregon se me Ligjin e Pagave do ta zvoglojë pagën e ...
13 vjeçari u vetëvar pas debatit me prindërit, zbulohet shkaku

13 vjeçari u vetëvar pas debatit me prindërit, zbulohet shkaku

Vetëvaret në pemë fëmija 13 vjeç, pasi e akuzuan për vjedhjen e një varëseje floriri. Ngjarja e rëndë u zbulua mëngjesin e djeshëm në Maqellarë t ...
Për herë të parë takohen Policia e Kosovës dhe Serbisë, arsye hetimet për rastin Ivanoviq

Për herë të parë takohen Policia e Kosovës dhe Serbisë, arsye hetimet për rastin Ivanoviq

Policia e Kosovës është takuar me atë të Serbisë për herë të parë. Ky takim është ndërmjetësuar nga EULEX, ndërsa arsyeja kryesore e diskutimeve kanë ...
Lutfi Haziri lëshon tryezën e partive që janë mbledhur për dialogun

Lutfi Haziri lëshon tryezën e partive që janë mbledhur për dialogun

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ka dalur nga tryeza e partive politike për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Haziri ka thënë se për temën ...
Era e fortë rrëzon tendën gjigande të Komunës së Prishtinës, rrezikohen qytetarët [Video]

Era e fortë rrëzon tendën gjigande të Komunës së Prishtinës, rrezikohen qytetarët [Video]

Një tendë gjigande që nga mëngjesi është duke u montuar nga komuna e Prishtinës në sheshin ‘Zahari Pajaziti’ në qendër të kryeqytetit. Por era e ...
Haradinaj nesër në interpelancë për 53-milionëshin e Becthel & Enkas

Haradinaj nesër në interpelancë për 53-milionëshin e Becthel & Enkas

Në mesin e 20 pikave të rendit të ditës është edhe interpelanca e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesë së Grupit Parlamentar të V ...
Policia e Kosovës e ka një apel për ju

Policia e Kosovës e ka një apel për ju

Numri i aksidenteve në Kosovë është ulur si pasojë e rritjes së masave të sigurisë në komunikacion nga Policia e Kosovës. Sipas raportit të Polic ...
22 vjet e gjysmë burg për Kreshnik Halitin që vitin e kaluar vrau mizorisht në Pejë Mentor Zekën

22 vjet e gjysmë burg për Kreshnik Halitin që vitin e kaluar vrau mizorisht në Pejë Mentor Zekën

Gjykata Themelore e Pejës, Departamenti për krime të rendë, sot ka shpallur aktgjykimin PKR.nr. 93/17 ku i akuzuari Kreshnik Haliti është dënuar me bu ...
Ndërtimi i ‘Kosovës së Re’ fillon në pjesën e dytë të vitit 2019

Ndërtimi i ‘Kosovës së Re’ fillon në pjesën e dytë të vitit 2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka folur për projektin e ndërtimit të Termocentralit “Kosova e Re”, gjendjen në Telekom, Trepçën si dhe ...
1 1,470 1,471 1,472 1,473 1,474 1,480 14720 / 14800 POSTS