Category: LAJME

1 1,433 1,434 1,435 1,436 1,437 1,517 14350 / 15163 POSTS
Hoxhës së Prizrenit i pengon një festival në qytet, përmend akte terroriste

Hoxhës së Prizrenit i pengon një festival në qytet, përmend akte terroriste

Besim Berisha, imami i një xhamie në Prizren e ka quajtur “lopë” një performues të festivalit muzikor “Ngom Fest” që për tre ditë organizohet në Kalan ...
Haradinaj ua godit mikrofonin, deputetja e AAK’së thotë se LDK po viktimizohet

Haradinaj ua godit mikrofonin, deputetja e AAK’së thotë se LDK po viktimizohet

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj e ka quajtur joserioze bojkotin e seancës së sotme nga deputetët e LDK’së. Ajo thotë se LDK po mundohet të viktimizo ...
Më në fund vikend pa shi në Kosovë

Më në fund vikend pa shi në Kosovë

Pas këtyre reshjeve që u shfaqen sot në pjesën e dytë të ditës, si pasojë e zhvillimit të vranësirave dhe luhatjes së fushave barike, vikendi do të je ...
Dy zyrtarë të Kosovës te Sekretari Mattis në Zagreb, e fshehin njëri-tjetrin në njoftimet për media

Dy zyrtarë të Kosovës te Sekretari Mattis në Zagreb, e fshehin njëri-tjetrin në njoftimet për media

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i FSK’së, Rrustem Berisha, po qëndrojnë në Kroaci, ku janë takuar me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, ...
Ramiz Lladrovci ua jep një lajm interesant qytetarëve të Drenasit

Ramiz Lladrovci ua jep një lajm interesant qytetarëve të Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci ka njoftuar qytetarët e Drenasit se një liqen artificial do të ndërtohet në territorin e kësaj komune. ...
Ministri i FSK’së takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Ministri i FSK’së takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, me ftesë të ministrit të Mbrojtjes të Republikës së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, po merr pj ...
Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebe, në prezencën edhe të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...
Moti për fundjavë, IHMK ka disa këshilla

Moti për fundjavë, IHMK ka disa këshilla

Pas reshjeve në pjesën e dytë të ditës së sotme,si pasojë e  zhvillimit  të  vranësirave dhe luhatjes së fushave barike, vikendi do të jetë kryesisht ...
Bytyqi: Nevojiten rreth 300 milionë euro për rregullimin e infrastrukturës shkollore

Bytyqi: Nevojiten rreth 300 milionë euro për rregullimin e infrastrukturës shkollore

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka qëndruar në Rogovë të Gjakovës, ku ka vizituar shkollën “Haxhi Hoti”. Gjatë kësaj ...
Berisha në konferencën “SHBA-Karta e Adriatikut A-5” flet për transformimin e FSK-së

Berisha në konferencën “SHBA-Karta e Adriatikut A-5” flet për transformimin e FSK-së

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, me ftesë të ministrit të Mbrojtjes së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, po merr pjesë në punimet ...
1 1,433 1,434 1,435 1,436 1,437 1,517 14350 / 15163 POSTS